Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od LaRi » 11 led 2010 18:59

Něco bastlim, už jsem s tim dokonce střílel, ale nic jsem netestoval, asi udělám objímku jenom na hlaveň a přišroubím ji k pažbě. Protože musí být sundavací, test bude až potom. Doufám, že se dokopu k tomu, abych to dodělal.


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Apevia » 11 led 2010 19:04

Tak to "oko" na lauf ale udělejte volnější se zápichem pro "o" kroužek jako je to u AA pušek, IMHO dost dobrý, když jsem nechával dělat novou custom objímku tak jsem to řešil stejně-hlaveň pořád má nějaké to místo na "uhnutí" ale kroužek ji stále vzací zpět...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Zipep » 11 led 2010 19:23

to silencer: mno já mám pod montáží přechodovou lištu z 11mm na weaver, která spojuje ty dvě kostky co jsou na hlavni, ale pochybuju o tom, že to zpevní hlaveň nějak moc dopředu, teď to asi dám dohromady a ozkouším to zatím bez povrchovky, aby se tam dalo snadno něco dodělat, akorát si musím umej ruce :mrgreen:
mě na tý plovoucí hlavni nejvíc láká právě, že my neměla bejt náchylná na opření do harisek ani na jiný způsoby opírání
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Josef Krtička » 11 led 2010 20:19

To je problém jen u dvojdílný pažby, kdy jeden konec předpažbí doslova visí na hlavni a každej tlak na předpažbí hlaveň ohýbá. Ty máš pažbu jednodílnou, která funguje jako páteřový nosník a všechny takový tlaky vezme na sebe. Nebo ne?
pepe
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Silencer » 11 led 2010 20:48

Třeba na to tlačí tak silně, že ohne i tu sukovici :D Já co mám jednodílku, tak mám svatej klid. Před tím jsem musel nastřelovat pomalu jako když jsem měl slavii s Optikou 4x 20 od CZUB a to už jsem začínal bejt na nervy. Není teď vůbec čas, ale mám v hlavě další pažbu. Asi napíšu Klinskýmu o lepenici. Spoustu věcí už bych teď dělal jinak.
Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od regis24 » 11 led 2010 21:06

Nerad vas rusim v debate.Poradte nejakou povrchovou upravu na novou pazbu?Neco tu bylo napsano, ale nejak to vysumelo. Cetl jsem,tusim na foru strelectvi, ze docela dobry jsou tzv. tvrdé voskové oleje OSMO http://www.au-mex.cz/tvrdy-voskovy-olej ... -27-2.html
Nemá s tím nekdo zkusenost?
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Apevia » 11 led 2010 21:14

Ahoj,
já ze své skromné zkušenosti (asi 8 pažeb) doporučuji olej a na to vosk. Olej používám StCroix-velice kvalitní, dostal jsem lahvičku od kamaráda, nedám na něj dopustit, ve finále se není třeba bát mastnoty ani ničeho podobného. Finálně to "přemáznu" včelím voskem od Hagesanu- http://www.kozenesoupravy.cz/obchod/?p= ... vceli-vosk a přeleštím. S obojím se pracuje velice dobře. Hlavně pořádně vybruš-"vylešti" povrch dřeva, několikrát navlhči a dosáhneš o hodně lepších výsledků, hodně na tom záleží... Sám jsem to viděl na mých pažbách a na pažbě bratránka, když to tolik nevybrousil... Já končím většinou 800 a pak třeba jen přejedu trošku ještě jemnějším...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Zipep » 11 led 2010 21:14

to pepe: no asi to tak bude, já jí zkoušel jen tak cvičně jakoby ohýbat, a žádný průhyb jsem nepozoroval, samozřejmě sem se na to nevěšel jak opice, abych si jí nezlomil, takže asi to provedu tak, že na konci předpažbí "nějak" (to musím ještě vymyslet) fixnu všechno k sobě, qickfill tam mám, takže nepotřebuju na plnění vyndavat zásobník a nakonec by mi
ten zásobník mohl jakoby suplovat tu trubku co tam máš, já to nemyslel jako hlaveň k zásobníku a jen vložený ve dřevu, ale pomocí nějakýho mezikusu (nebo jakoby objímky) hlaveň se zásobníkem a zhora to celý chycený k předpažbí.
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Zipep » 11 led 2010 21:20

to apevia: taky ještě nemám úplně rozhodnuto jakou povrchovku, tenhle vosk jsem teď viděl někde u nás v obchodě, takže je použitelnej? já si jím nebyl jistý, jinak jak ti chytá potom na ten olej, já původně uvažoval o balsinu (balistol),
ale na zkušebních kouskách dřeva mě nepřesvědčil, ale jestli ten vosk pak na olej chytá tak zkusím ještě tuhle variantu, jinak já brousil pět - šest dní od šedesátky po osmistovku a teď je i po navlhčení dřevo supr, fakt to chce vydržet a brousit a brousit
Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od regis24 » 11 led 2010 21:25

Kdyz jsi teda nakousl ten vosk,co prirodni vceli vosk?Rozpusteny v lihu,nebo jen za tepla vetreny.Ale to bude predpokladam pakarna prace.Ten co jsi postnul,jak se s tim pracuje?
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od drát » 11 led 2010 21:41

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Apevia » 11 led 2010 21:52

Vosk je plně použitelný, docela dobrá práce....
Po cca 15min setře přebytky oleje (stačí natírat štětečkem) co se nevsákly a nechám do druhého dne, mohu několikrát opakovat, pak dřevo ještě lehce ztmavne, opět nechám do druhého dne a jdeme na voskování. Osvedčilo se mi nechat vosk chvíli v teplé vodě, stačí umyvadlo a do něj vodu z konvice, aby vosk co nejvíce tekl... Pak vezmu normálně hadr namočím si ho do vosku a vtírám do pažby, přetírám, mažu. Nechám zaschnout, stačí pár minut, půl hoďky a vyleštím. Také se může dělat několikrát. Po tomto vyleštění to nechám třeba hodinku, dvě doma u topení a můžu skládat a střílet...
Také u toho voskování není na škodu mít i pažbu teplou, většinou nechávám na topení nějakou tu chvilku...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Zipep » 11 led 2010 21:55

Dík, ozkuším i tenhle způsob, odřezky ještě mám :).
Jak pracovat s přírodním voskem je tady asi v půlce stránky:
http://forum.gunshop.cz/pazby-na-dlouhe ... 8-240.html
Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od regis24 » 11 led 2010 22:04

Tak ja snad zkusim ten vosk.Mame ho doma par kilo (tata se na stary kolena dal do vcelareni), tak si to vyzkousim na nejakym prkynku.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Grinch » 12 led 2010 11:24

Tak jiz jsou fotky uploadovány na http://www.GRINCH.cz

Obrázek
Naposledy upravil(a) Grinch dne 12 led 2010 12:50, celkem upraveno 1 x.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Odpovědět