Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od regis24 » 10 led 2010 17:31

Je tu porad jen CZ200,tak ja se zkusim pochlubit s QBckem...
Bohuzel na foceni se vzdycky dostanu az kdyz je tma,takze fotky stoji za prd.
http://img5.rajce.idnes.cz/d0507/2/2918 ... C_0063.jpg


Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Toky » 10 led 2010 18:22

Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Josef Krtička » 10 led 2010 19:33

2 Zipep: vypadá to čím dál líp :wink: . Mimochodem, hlaveň necháš volnou, plovoucí?
pepe
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Zipep » 10 led 2010 20:53

Zatím ji nechám plovoucí, jestli se to bude chovat blbě přijdou úpravy, zatím jediný co mě napadá jako možná "nevýhoda" , že budu muset dávat pozor na opírání a braní za hlaveň, jestli to nebude měnit nástřel, ale to chce až odzkoušet, mimochodem ty tam máš nějakou objímku zvrchu přišroubovanou ke dřevu která fixuje hlaveň jestli si to dobře vybavuju.
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Josef Krtička » 10 led 2010 23:02

No kvůli tomu se Tě na to ptám, původně jsem ji chtěl taky nechat volnou, jenže jsem zjistil, že ač se to vypadá nepravděpodobně, tak ta 15 mm hlaveň při výstřelu docela slušně vibruje a zvětšuje se rozptyl, tak si to před finišem otestuj, na hotový pažbě se potom ty úpravy dělaj dost blbě...
pepe
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Grinch » 11 led 2010 08:13

Tjn, ale tys to zkousel jeste na origo predpazbi ne? u me to vypada zatim nadejne:) resp k zadnymu ultrapresnymu mereni jeste nedoslo ale melo by to byt ok - a pripadnou upravu uz mame na papire a i v lave a pujde to hnedle...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Josef Krtička » 11 led 2010 09:46

Ano, je pravda, že jsem ten test prováděl s origo tovární pažbou, ale nechápu, jak by to mohlo ovlivnit výsledek takového testu, když hlaveň je VOLNÁ, tedy se pažby nijak nedotýká. Naopak, ta tovární pažba mi umožnila vyzkoušet to s maximem objektivity- nejdřív jsem střílel s hlavní standartně upnutou, potom jsem odstranil ten plastový "bazmek" co spojuje předpažbí s hlavní a sérii zopakoval. Porovnání obou sérií bylo naprosto jednoznačné- s volnou hlavní byl rozptyl minimálně dvojnásobný. Druhý den se mi to rozleželo, nechtěl jsem tomu uvěřit- výhody volné hlavně mě lákaly a tak jsem to vše ještě jednou zopakoval- nejdřív s upnutou, potom s volnou hlavní a úplně stejný výsledek. Nikomu to necpu, říkám jen, aby si to každý kdo chce nechat volnou hlaveň nejdřív zkusil, protože na hotové pažbě se to hůř předělává. Např já jsem tomuhle zjištění přizpůsobil kontrukci celého předpažbí už v návrhu...
pepe
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Grinch » 11 led 2010 09:48

nemyslim vliv hlavne ale vliv zasobniku na zelezo..preci jen se mohly prenaset nejaky vlivy, uvidime, zkusim neco pak nastrilet a zmerit jaky vliv ma pevny zasobnik oproti tomu naprd v tovarni pazbe...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Zipep » 11 led 2010 15:52

to pepe: na jakou vzdálenost jsi to testoval, já to dneska prubnul ve sklepě ze svěráku na nějakých 9-10metrů, a
s objímkou i bez ní mi to přijde stejný (prakticky jednou dírou), zkoušel jsem to s tovární pažbou, jedinej zádrhel nastal při odmontování objímky, hejbalo se mi předpažbí(bylo ve svěráku) a ten jeden šroub co jde do bloku to sám neudrží, nacpal jsem po stranách zásobníku pásky modelářský překližky aby se zafixovalo železo, zkoušel jsem desetkrát deset ran s objímkou i bez a kromě občasných úletů to mám prakticky stejný (na 10metrů)
Ty máš ale v předpažbí i nějakou výztužnou trubku která má eliminovat změny dřeva, ne???
to grinch: myslím, že zásobník je úplně mimo hru, pokud není něčím spojený s hlavní a netlačí jí někam do strany, při různých silách utažení v bloku, to by už spíš bylo na vině "vlnění" hlavně při výstřelu, ale jakej vliv to může mít u větrovky
to fakt nevím
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Grinch » 11 led 2010 16:13

pokud ti predpazbi visi volne na jendom sroubu a nemas chycenou objimkou hlaven, zasobnik, predpazbi tak mi nerikej ze pri uchopu se ti neopira predpazbi o zasobnik, zasobnik je pak spojen s zelezem pouze v miste zavitu a vzhledem k delce, vaze a uchyceni i mensi dotyk predpazbi musi zakonite prenest nejaky vliv na zasobnik a diky te velke pace pres zavit i na zelezo - minimalne kdyz ne uchop tak zpetny raz a odskok zbrane...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Josef Krtička » 11 led 2010 17:36

To Zipep: musíš střílet na větší vzdálenost, 10 m Ti to neukáže. Já tenkrát střílel na 35 m vleže z dvojnožky. Je pravda, že po sundání objímky je předpažbí dost nestabilní a stabilizovat ho ke kartuši je řešení. Ty důvody, co uvádí Grinch se mi zdají být dost na vodě, ale nevím. Koneckonců vaše nové pažby se mi zdají být už schopně střelby, tak to můžete prubnout s nima. Chybí sice přímé porovnání s fixovanou hlavní, ale přeci víte, jaké nástřely jste dělali doteď, tak by teď neměly být horší. Mě to tenkrát lítalo na těch 35 m v opsaný kružnici nějakých 30mm a to do všech směrů od středu a možná i víc, už si to přesně nepamatuju (s tou volnou hlavní). To by na 50m dělalo víc jak 4 cm, což je blbost, normálně střílím na 50m 10 ran do 25 mm, mám několik terčů i v 15mm, bohužel jen ojedinělých. Záleží co od flinty chcete, pro mě je priorita co nejpřesnější zásah a k němu (podle mých dosavadních zkušeností) vede cesta přes upnutou hlaveň. Zatím. Mám v hlavě jeden nápad na přesnou čízu s plovoucí hlavní, ale to musím nejdřív ověřit :wink: .
Ptáš se na to předpažbí- když už jsem tu hlaveň musel chytit k předpažbí, snažil jsem se ho co nejvíc stabilizovat proti pohybům vlivem vlhkosti či teploty, proto jsem do něj vlepil duralovou trubku s o 1 nebo 2 mm větším vnitřním průměrem než má kartuše. Inspiroval jsem se u sportovních větrovek, které mají z duralu celé tělo a drží i hlaveň, těm asi vnější vlivy tolik nevadí. Jenomže nejsem příznivec těchto "kosmických lodí" :) , mám rád konzervativnější styl, tak jsem to takhle zbastlil :D . Dosavadní praxe ukazuje, že se to vyplatilo, občas musím trochu upravit nastřelení, ale není to moc často.
pepe
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Zipep » 11 led 2010 17:48

No jo jenže venku je kosa, ale budu to muset zkusit, teď už mi to nedá :P . Já měl původně v plánu ji udělat taky na pevno, pak plovoucí a teď přemýšlím jestli to s plovoucí bude nalevačku, taky bych se rád na HFT trefoval i do vzdálenějších zvířátek, že bych zkusil fixnout hlaveň k zásobníku, někde jak končí předpažbí nebo před ním, to už snad potom musí držet - dvě paralelní "trubky" který vychází z jednoho bloku a po cca. 40cm jsou k sobě fixovaný, já právě původně myslel že bych k eliminaci pohybů dřeva "zneužil" zásobník, stejně ho vyndavám jen při rozborce.
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Josef Krtička » 11 led 2010 18:08

No nevím, chytat hlaveň ke kartuši, to se mi nezdá bejt dobrej nápad, to by musela bejt v železe "nafest" a plnění Quickfilem, jako to maj myslím Angláni atd., myslím že chytit ji k předpažbí je v tomhle případě lepší z těch dvou špatných řešení. Ale jak říkáš, nejdřív si udělej kontrolní střelbu.
pepe
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Altaros » 11 led 2010 18:47

Přiznám se, že jsem přímo nedělal test s uchycením hlavně a bez uchycení, ale s plovoucí hlavní střílím už skoro 2 roky a mě naopak se přesnost zvedla(mám stále 2 dílnou pažbu). Na 30m mám nastřeleny zhruba 4 benchrestové terče s 2mm 10 a mám tam nejlepší skoré 238 a 242 z 250. Bylo to střílené z klasického stolu s 2nožkou a oporou ruky. Je možné, že by při pevném uchycení šla ještě více zvýšit přesnost, ale na 2dílné pažby by to pravděpodobně mělo opačný význam.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Re: Pazby na dlouhe zbrane (vzduchovky)

Příspěvek od Silencer » 11 led 2010 18:49

Já floating ani nezkoušel. Co jsem koukal na fórech, tak valná většina lidí to má v objímce. Co dělalo volný předpažbí zavěšený na hlaveň víme všichni. A když je ta hlaveň náchylná na to, jak se přítáhne kartuše, nebo jak se opřou harrisky, tak je podle mě náchylná i na vibraci po výstřelu. Jedině na to dát nějakej tunner :) Možná bych jí nechal volnou pokud by nahoře byla jednodílná montáž optiky - ta to taky krapet zestabilizuje, ale na celou dýlku o tom pochybuju. Uvidíte jak vám to bude lítat. LaRi tuším taky říkal že dělá pažbu a uvažuje nechat tu hlaveň volnou. Pokud to máte pořešeý, že objímka půjde doplnit, tak není nic snazšího, než to napřed vyzkoušet.
Odpovědět