Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 15 pro 2009 14:25

Řikal jsem si, že se nenechám strhnout k další bezpředmětný diskusi, ale nedá mi to, abych se do toho zas nenamočil.
Art
Ad1) pokud chceš střílet na terč "rukojmí" ve velikosti, která se střílí na závodech "MaO", budeš s jistotou potřebovat přesnou jednoranku, vymazlenou repetýrku nebo zatraceně tuněnou samonabíječku. Cenově z toho vychází nejlépe ta jednoranka.
Ad2) Jestli týž na terč chceš střílet (a spolehlivě zasahovat) na 100m, nepomůže ti žádná z uvedených zbraní a obávám se, že ani žádná z dosud vyrobených malorážek na světě. Kromě toho střelba i zatraceně dobrou malorážkou na 100m se dá více či méně přirovnat ke střelbě velkoráží na kilometr - mám tím na mysli pusobení vnějších vlivů (vítr, pokles střely). Na 150m se dá střílet už jen v hale a te je jediná, pokud vím, v Otrokovicích. Ani těch 100 m střelnic po republice moc není.
Ad3) Soustřel 3cm - kolika ranami a na jakou vzdálenost? Pokud myslíš na 50 m, tak se k jistému zásahu na terč "rukojmí" ani nepřiblížíš. Tak potřebuješ min. 15-16 mm.
Ad3) Simulaci práce odstřelovače si skutečně asi nejvíc užiješ s Harrym, pokud tě vezme na nějakou jejich "misi". Já jsem je párkrát viděl, když dorazili z nějaký "akce" a zodpovědně můžu říct, že bych si klidně nechal zajít chuť. Byť je to "obyčejnej" airsoft, do těla tam dostaneš víc, než leckerej elitní sniper.

To Harry: Rád tě zas po čase vidím, chlape! Doufám, že na příští sezónu budeš mít víc času. Hele, "VeO" je s prominutím stejná pí..vina jako "MaO" a to si představ, že znám střelnici, kde se ještě navíc střílí "PiVo" a "PuSa" :D Výraz MaO je jasným příkladem toho, že tisíckrát omílaná pitomost se nakonec stane synonymem a dnes si spousta lidí střelbu z malorážky s optikou pod jiným názvem ani neumí představit. Přestože jsem spoluautor pravidel, výraz MaO ve mě vyvolává vzpomínky na čínskýho pseudobosse s příjmením Tse Tung, o kterým jsem ve svým dětství permanentně slýchal z médií. U vědomí toho, že píšu krávovinu jsem taky tu "VeO" dal do uvozovek. Nemohu za to, že se toho zas hned někdo chytil. :roll: :wink:


Harry
Příspěvky: 57
Registrován: 29 zář 2007 19:41

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Harry » 15 pro 2009 15:58

To Harpplayer: Ahoj, měl jsem poslední dobou jiný starosti, ale už se těším na novou sezónu :wink: Rád vás zase uvidím!


To mkouba: Ahoj, jak se vede? No to by se mu asi líbilo, ale nám to trvalo roky, abysme byli připraveni na takovou legrácku :twisted:

_______________________________________________________________________________________________________________________________

To Art: Nebudu se krotit jako ostatní a napíšu to co si většina myslí, ale je jim žinantní to napsat natvrdo... :?

- vypadá to totiž, že opravdu nevíš co chceš, případně nevíš o čem ostatní mluví... Na tom ale není nic špatného, každý nějak začínal.

- Jaký terč (velikost a povaha): Rukojmí. Ok, a jak si představuješ terč "rukojmí"? V životní velikosti? 3D? Na papíře? Zmenšený pro potřeby střelby na delší vzdálenost? Bude se hýbat? Bude u rukojmího (neterč) skutečný terč blízko? Jak blízko? Budou se překrývat? Bude mít terč zóny (jako ESP fototerče)? Jaká bude velikost vitální zóny?
- Vzdálenost: 100m a více. Na 100m není problém, ale více... Co znamená více? 200m 300m? 500m? 1000m? Kde to chceš střílet, na jakých střelnicích? Na jaké střelnici tě nechají střílet na jiné než papírové terče na více než 100m? Jestliže chceš střílet na více než 300m, budeš potřebovat alespoň .308W...
- Podmínky: tady zdaleka nejde jen o počasí!!! Budeš střílet na mizivý terč? Na pohyblivý terč? Budeš střílet vleže nebo i v jiných polohách? Budeš mít jeden terč, nebo více (nedejbože i v různých vzdálenostech) - tedy bude ti stačit jeden výstřel, nebo více než deset? Budeš v časovém stresu? Budeš se maskovat? Čekat na výstřel i několik hodin? Pokud ano, kde to chceš střílet (na jakých střelnicích)?
- Soustřel 3cm: na jakou vzdálenost? Opsaná, vepsaná, nebo středy zásahů (jak se to měří ve střelecky civilizovanějších zemích, aby se daly poměřovat výsledky zbraní různých ráží)? 3cm na 100m je zhruba 1MOA, to už je rozumná přesnost, ale nedosažitelná pro SVD a podobně...
- Nechceš střílet soutěžně, ani o víkendech: a kdy teda? Na jakých střelnicích? Sám, nebo s někým? "Simulace práce odstřelovače" - máš parťáka, pozorovatele?

To není míněno, abych tě nějak schazoval, to NE! Jde jen o to, že to co naznačuješ je velmi složitá a komplexní problematika, a nám to připadá že tak úplně nevíš o co jde... Nechci se ani náhodou stavět do pozice člověka, co o tom ví všechno (sám jsem někde na začátku), ale určitou představu už mám.

Jdi se podívat na nějakou soutěž MaO, uvidíš sám o co tam jde, kdo co používá a jakých výsledků s tím dosahuje. Lidi co okolo MaO znám jsou velmi vstřícní a je s nimi domluva, dá se ozkoušet, vystřelit si. Rádi poradí. Ale je pro to potřeba udělat alespoň to, že se osobně přijedeš podívat...
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 15 pro 2009 17:55

Harry: Ahoj. Mam se fajn a stejne jako vetsina ostatnich zbrojim na novou sezonu :wink: Zatim jen bedding na stavajici jednoranky ale neda mi spat Zdenkova A1907 :wink: Nicmene pokud nebudu stihat a nebudu schopnej se pravidelne umistovat lepe nez na desate pozici, zacnu strilet Mao pouze pro zabavu, zbrani k tomu vyvolenou.. Rugerem :twisted: Pripravny zavod v Novych Lesich jsem si s nim opravdu uzil a byla to nefalsovana radost. Zvlast kulometna palba na spejle u bobra. Jinak jsme se Zdenkem zacali trenovat na klubove strelnici V Chaloupkach kde mame naprosty klid a spoustu casu. Snad se to taky odrazi na vysledcich :wink:
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 15 pro 2009 18:12

Art: Jen doplnim. Harry vi presne co pise a to co by se ti zrejme libilo. je tezko dostupne. Spousta casu, nedostupnost strelnic, investice ktere nejakou puskou za 50 000 rozhodne nekonci, naopak to je jen zacatek. My si v Mao na odstrelovace hrajem ze dvou duvodu. Jednak je to samozrejme mnohem zabavnejsi nez strelba malorazkou podle pravidel ISSF a taky proto aby se nase pravidla mela o co opirat. Jinak si nikdo z nas nedela iluze, ze to s praxi opravdoveho odstrelovace ma mnoho spolecneho. Nicmene bych stejne jako nekteri prede mnou velice doporucoval navstevu nasi souteze. I kdyz te to nechytne, bude to prijemne straveny den nabity informacemi a s pohledem na zhruba dvacet krasnych zbrani. Krom toho neni duvod si nezastrilet, klidne muzu zapujcit svoji Suhlku.
Air Arms EV2 MK III
petrtr
Příspěvky: 60
Registrován: 22 črc 2008 19:17

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od petrtr » 15 pro 2009 18:45

re:mkouba

to je u nás takový nedostatek střelnic 100 metrů a více?
případně kde cvičí snipeři kteří odešly z armády a od policie ,přeci to nepověsili na hřebík.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od andreapipo » 15 pro 2009 19:46

Od jednoho z nich vím, že jezdí po vojenských střelnicích po celé republice.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
stavinoha
Příspěvky: 39
Registrován: 04 říj 2009 21:18

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od stavinoha » 15 pro 2009 21:01

arte jsi z ustí takže střílet budeš asi v ludvikovicích máš to 30 km jako já :D takže se tam můžem potkat a nechám tě vystřelit z 22lr a 308w a uvidíš sám co tě chytne jinak soustřel 3 cm neumím na 300metrů ani já a to mě puška stála skoro 50 litrů ale jezdí tam kluk se sakem a ten to zvládá ale stála ho ta sranda s optikou 130 litrů ještě chceš střílet nad 100metrů? :lol: je to o prachách bohužel a na vetší dálku budeš muset přebíjet a to je další pakec pro šrajtofli :? s továrním střelivem můžu na 300m zapomenout na desítku na pistoláku :? :? no a 22lr se nepřebíjí a máš o práci míň a na 100m se s tím soustřel 3 cm se suhlkou udělat dá to mám odskoušený nesmí teda foukat :lol:
stavinoha
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od leos » 15 pro 2009 21:21

ono jde o to jake mas to tovarni strelivo..
stavinoha
Příspěvky: 39
Registrován: 04 říj 2009 21:18

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od stavinoha » 15 pro 2009 21:51

jo to jo mluvím o vlašimi sako je jinčí káva ale vlastní je vlastní
stavinoha
petrtr
Příspěvky: 60
Registrován: 22 črc 2008 19:17

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od petrtr » 16 pro 2009 14:08

andreapipo píše:Od jednoho z nich vím, že jezdí po vojenských střelnicích po celé republice.
já sem myslel,že s profesionalizací armády se počítá i s aktivními zálohamy!
Moje představa byla taková,že když odejde řekněme ten sniper z profi služby tak vstoupí defakto do záloh kde se bude udržovat (myšleno střelecká příprava) ve formě.A aby si udržel řekněme tento status snipera tak by jednou za čas dělal
přezkoušení ze střelby.
Je to jen můj pohled na věc ,nečetl jsem nikde pojednání o reorganizaci armády a ani neznám její představu o tom jak bude vypadat profesionální armáda a jejich aktivní zálohy případně pouze zálohy.
Na vojně sem byl rok (základní vojenská služba) a po odchodu sem vlastně taky v záloze ,ale nevím jestli je tomu ještě tak.
Pokud se někde psalo o tom jak bude vypadat naše armáda do budoucna tak sem prosím hodte link,jedná se pouze o organizaci a nikoliv o výzbroj či zbroj. díky
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 16 pro 2009 14:14

Jste O.T. Toto téma se jmenuje Malá odstřelovačka.
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 16 pro 2009 15:17

Sportovec: Ale no tak, je po sezone, blizej se vanoce a nebejt Arta, tak tu uz ctrnact dni neni jedinej prispevek. Co bych potom celou pracovni dobu cetl? :wink:
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 16 pro 2009 15:20

petrr: Kde cvici nevim, ale tech strelnic tu moc neni. Pistolovejch 25m je nejmin desetkrat vic a ani ty nejsou v kazdym meste.
Air Arms EV2 MK III
petrtr
Příspěvky: 60
Registrován: 22 črc 2008 19:17

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od petrtr » 16 pro 2009 15:53

myslel sem to tak ,že by právě armáda -třeba- držela v každym kraji jednu střelnici ,dostřel cca 1000metrů kde by se cvičilo -to jest zálohy(civil) atd.
At armáda stanový jasné zbrojní plány a ráže zbraní ,stejně si většina střelců koupí zbran sama jak mu vyhovuje
akorát ve stejné ráži.
Zatím to soudím tak,že svým způsobem chování armáda zadupává střeleckou tradici.Podle tohoto fora a jejich příspěvků
lze jasně soudit ,že je zde velký zájem o střelbu jako takovou,problém nastává ,že neni kde střílet.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Art » 16 pro 2009 16:08

Harry - díky za super rozbor . Je vidět ,že začínám a nemám o tom ani páru . Aspoň jsem si uvědomil co to vlastně je . Sorry za OT
Odpovědět