vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mkouba » 06 pro 2009 09:46

ZKM 456 na siluety je tezka, samozrejme vhodnejsi by byla zbran k tomu urcena, treba ZKM 452. Pokud jde o cenu, staci pravidelne sledovat inzerci a urcite se casem neco slusneho za dobrou cenu najde. Starsi 452 se prodavaji za cenu mezi 2500 a 7000. Pokud jde o presnost, tak naopak narozdil od nove zbrane muzes trvat na vyzkouseni na strelnici, to s novou nemuzes. Pokud jde o zivotnost malorazek, tak pokud jsou z kvalitniho materialu a slusne udrzovane, neni problem se 40 let starym kouskem. Jediny problem co vidim je, ze napotvoru vetsina nabidek bude z druheho konce republiky. Kdyz jsem pred rokem shanel Suhlku, tak nejbliz byla 200km. Kdyz jsem nic koupit nechtel, nabidka byla v miste bydliste a za daleko lepsi cenu. Ale s tim tezko neco nadelas :(


Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mkouba » 06 pro 2009 10:04

A pokud jde o rady klubovych kolegu, no umysl v tom snad nebude. Kazdy zacinal s nejakou zbrani a byl "spokojenej". Nicmene bych se asi trochu zamyslel nad definici " bude stacit " a " je vhodne " :idea: Je totiz velice pravdepodobne, ze pokud te to bude bavit a pokud u toho vydrzis, stejne budes do roka kupovat pusku za nekolikanasobne vyssi cenu. A i kdyz te to bavit nebude, tak ci tak budes nejspis resit problem jak predchozi pusku prodat. Krom toho jsem takhle nepresnou 452 jeste nevidel (soustrel vetsinou okolo 20mm). A co prodas s mensi ztratou je taky docela jasny :wink:
Air Arms EV2 MK III
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od sportovec » 06 pro 2009 10:51

Tohle umí CZ453 s náboji RWS Rifle Match. Do žádné "Číny" bych nešel ani zadarmo, škoda peněz za náboje a opotřebování nervové soustavy.
Přílohy
CZ453 - zoom 4x - pět ran zm5.JPG
CZ453 - zoom 4x - pět ran zm5.JPG (15.84 KiB) Zobrazeno 1397 x
CZ 453 10 ran zm5.JPG
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od harpplayer » 06 pro 2009 11:36

To Andreapipo: Příteli, ty se prostě marně snažíš sehnat někoho, kdo by ti povrdil tvoje nezvratný rozhodnutí koupit si ten čínskej krám. Už jsi tím prudil na "Střelectví" a když ses nedočkal souhlasu s tvým názorem, zkoušíš to tady a se stejným výsledkem. Ty totiž nepotřebuješ radu, ty jen potřebuješ, aby ti někdo odsouhlasil tvůj jalovej nápad. Jenže toho se tady nedočkáš, protože tady jsi mezi lidma, který chtějí střílet, nikoli postřelovat. Snažil jsem se ti relativně trpělivě na sousedním fóru vysvětlovat, v čem je ta zbraň problematická, ty to považuješ za výhodu. Tak už si ten klumpr kup, když jsi přesvědčenej o jeho vysokejch užitnejch hodnotách a přestaň nás přesvědčovat, jak je to přesně to, co potřebuješ. Naše potřeby jsou úplně jiný a pokud budeš siluety chtít střílet oprvdu závodně, pochopíš, že budou jiný i tvoje požadavky. Akorát o tom zatím nevíš. Jak už jsem ti napsal, komu není vzájemný rady, tomu není hospodářský pomoci.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od andreapipo » 06 pro 2009 11:54

No, móc hezký, ale já nechci ustřelovat špendlíkové hlavičky, já chci střílet "do plechovek" a to zvířátko na těch 50 m snad občas trefím. I kolegové se 452kama, či ještě lepšíma nebo spíš přesnějšíma zbraněma, netrefují. Málokdo nastřílí plný počet bodů, to už jsou fakt mistři, mistři Evropy, Světa nebo nejméně ČR. Ono se ve stoje bez opory pokaždé trefit na 100 m do zvířátka o "průměru" 167,6 mm, to už vyžaduje opravdu mistra. No a já to střílím ve zkrácené verzi, tedy jen "poloviční" závod na 50 m, kde první zvířátko ve vzdálenosti 40 m má 71,1 mm, a druhé ve vzdálenosti 50m má 116,8 mm. A je jedno jestli jej trefím do nožičky nebo do tělíčka, stejně spadne, pokud jej trefím. Jo a celej život jsem naučenej prohrávat, takže když mi to ještě nějakej čas vydrží, tak vlastně nic nového. Jo a zatím to střílím se 6" revolverem a ačkoli jsem s tím teprve letos začal, tak jsem nebyl zdaleka poslední. :)

harpplayer: je zajímavé, že se mi ozval jedinný člověk, který s tím střílel a ne zrovna nejhůř a nebyl tak jednoznačně proti, ano dal tu zbraň pryč, pro jeho potřeby prostě nebyla, ale ostatní jen říkají, že "čínu nikdy", ale sami jí neměli a nemají s ní osobní zkušenosti. Já nehci souhlas, chtěl jsem jen zkušenosti a poznatky, ale od lidí, kteří jí mají nebo měli. Kde jinde takové lidi sehnat, když ne zde na fóru, ale zdejší fórum je asi jen pro "odstřelovače" a "benchrestisty".
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od bobr » 06 pro 2009 12:03

Harpe je to přesně jak píšeš a proto marnej boj cokoli vysvětovat .............
specimen
Příspěvky: 21
Registrován: 13 zář 2009 19:45

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od specimen » 06 pro 2009 12:35

No já teda nevim, ale o několik příspěvků zpět je několik soustřelů a k tomu nepříliš pozitivní názor na kvalitu a životnost od člověka, který s tím střílel. Těžko chtít něco hmatatelnějšího.
Soustřely hovoří jasně - rozhazuje to bez nějaké logiky. Jsou to sice převážně zásahy 8 a 9 ale je to ve vzduchovkovém terči, což považuju vleže na 50m s optikou za vrata od stodoly. Rozdíl dvou ran 2 - 3cm v jednom soustřelu není evidentně nic neobvyklého.
Nevím jaký je rozdíl v minutí cíle v MaO o 1mm nebo plechovky / zvířátka o 1 cm. Myslím že obojí je vedle. Proto se zřejmě v MaO "honí milimetry". V případě siluet je to asi vážně blbost, ale flinta která nemá problém ulítávat o centimetry je prostě na houby a ne na siluety.

Drobný příklad z vlastní zkušenosti z tohoto podzimu:
Střílím s větrovkou na 30m do terče. Je to sice ze stoje, ale spevnou oporou a s optikou. Když mám dobře nastřeleno, udělám soustřel 10 ran do 10-12mm s tím, že občas jednu ránu utrhnu třeba o 5mm od soustřelu. V takové situaci je radost sestřelovat z trochu vzdálenějšího (cca 35m) ořešáku vlašské ořechy. Je to 100% úspěšnost.
Stačí ale podmínky, kdy se třeba vzhledem k větru sotva vejdu do 18mm soustřelu a nejednou je problém. Úplně stejné ořechy jsou v tom okamžiku mnohem těžší, musím fakt přesně namířit na střed, protože najednou netrefuju na 100%.

Podobné to je s tvojí úvahou. Soustřel 3cm na zvířátko se zdá být v pohodě. Ale stačí namířit víc ke kraji (ve stoje bez opory to asi bude běžný stav) a budeš se divit proč to lítá vedle. Přitom ve stejné situaci s flintou, která udělá soustřel do 15mm bez problémů trefíš. Jinak řečeno, prostě si zmenši zvířátko po celém obvodu o 10 - 15mm a pak střílej. Budeš ve stejné situaci jako s přesnou puškou na běžnou velikost
Kladivo
Příspěvky: 36
Registrován: 16 říj 2008 19:14
Bydliště: Plzen

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kladivo » 06 pro 2009 14:27

Ahoj,nekupuj ho ,počkej si na starší ZKM ,nebo zajed do prodejny CZ v Praze a za cenu o něco vyšší máš http://www.czub.cz/cz/catalog/80-malora ... UETTE.aspx a budeš určitě spokojenější než s norníkem.A po čase budeš rád žě jí máš.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Vaskent » 06 pro 2009 20:10

jen k te zaruce dvou let, uvědomuješ si taky že žádný obchodník ani výrobce, skrátka nikdo Ti neposkytne zaruku na poškození vzniklé užíváním a na opotřebitelné díly? (myslim že kdybych šel do obuvi třikrat do roka reklamovat boty že jsou ošlapany tak by mě napoprve hned někam poslali do nepěknych mist)
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mkouba » 06 pro 2009 20:44

Copak opotrebeni, to by jeste mozna pri trose stesti reklamovat slo jako vada materialu, ale zkus si predstavit jak bude reklamovat rozptyl 5cm, kdyz vyrobce samozrejme zadny negarantuje :P
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
michal jinek
Příspěvky: 81
Registrován: 03 črc 2006 16:25

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od michal jinek » 24 led 2010 17:43

můžete mi prosím někdo poradit jak kompletně sundat celou mušku ze ZKM 456?

nějak se mi to nedaří, dík :-)
Smrt přichází odnikud
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od MARKONY » 24 led 2010 18:29

Povolit červík a sklepnout , ale jde to ztuha , doporučuji použit mosaznou tyčku.
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mot » 24 led 2010 18:45

Taky není vůbec na škodu před tím sklepáváním stříknout tam trochu WD nebo konkoru a nechat chvíli působit
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od PB » 24 led 2010 20:26

nebo to tam nechat, protože pak je v hlavni "vykouslina"
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mot » 24 led 2010 20:49

Když to tam necháš,tak je tam "hrb" :) Ale je fakt,že to ničemu nevadí
Odpovědět