Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lork

Příspěvek od Lork » 07 bře 2006 14:56

troj píše:
co2 píše:Zdravím ,neví někdo nějaké bližší info.? Dík
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1428
dětská hračka..
2troy: Je to opravdu tak?? :? Jaké s tím máš zkušenosti?Co to umí a proč je to hračka?Kolik střel vystřelíš na Ty 2 barrely CO2??


troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 07 bře 2006 15:43

Lork píše:
troj píše:
co2 píše:Zdravím ,neví někdo nějaké bližší info.? Dík
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1428
dětská hračka..
2troy: Je to opravdu tak?? :? Jaké s tím máš zkušenosti?Co to umí a proč je to hračka?Kolik střel vystřelíš na Ty 2 barrely CO2??
osobni zkusenosti nemam,predavam dal to co jsem se dozvedel na zahranicnich forech a testech..ale myslim ze staci se podivat na parametry-ustovou rychlost atd. a myslim ze ti to dojde i bez ciziho nazoru..pro dite ktery chce byt jako old shatterhand je to dobry ale za 10 tisic.. :roll:
jo-a z vlastni zkusenosti jsem naprosto alergickej na pazby ktery se nedaji drzet v ruce-viz tato..
Lork

Příspěvek od Lork » 07 bře 2006 15:51

troj píše:
Lork píše:
troj píše: dětská hračka..
2troy: Je to opravdu tak?? :? Jaké s tím máš zkušenosti?Co to umí a proč je to hračka?Kolik střel vystřelíš na Ty 2 barrely CO2??
osobni zkusenosti nemam,predavam dal to co jsem se dozvedel na zahranicnich forech a testech..ale myslim ze staci se podivat na parametry-ustovou rychlost atd. a myslim ze ti to dojde i bez ciziho nazoru..pro dite ktery chce byt jako old shatterhand je to dobry ale za 10 tisic.. :roll:
jo-a z vlastni zkusenosti jsem naprosto alergickej na pazby ktery se nedaji drzet v ruce-viz tato..
Jo máš pravdu, ta cena je hrozná...... :evil: ...Škoda, ale na vyřádění by to mohlo být opravdu fajn...:-)
Zbrano

Slavia 634-Dieseling?

Příspěvek od Zbrano » 08 bře 2006 19:04

Zdravím, stal som sa majitelom novej Slavie 634 :D A chcel by som sa spýtat (hlavne PB):
V manuály sa píše, že treba pred prvým použitím odstrániť olej v hlavni a vo vzduchovom valci niekoľkými výstrelmi naprázdno. Tak som strelil 3x naprázdno, dalo to (hlavne prvý krát) poriadnu šlehu a trochu smradu. Pozrel som sa do vývrtu a čosi tam bolo, teda som hlaveň prečistil handričkou a vyskúšal streliť diabolku. Asi 1 min po výstrele vychádzal z hlavne slabučký, ale viditeľný pramienok dymu. Teda sa chcem spýtať či je to normálne alebo ide o dieseling? Ak o dieseling, čo s tým?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 bře 2006 19:11

Ahoj potřebuju poradit, získal jsem vzduchovku Haenel modell 49a. Za prvé jestli někdo neví kde se dá sehnat zásobník a za druhé ,je ucpaná hlaveň broky ,je to totiž menší ráže asi 4,40mm a předchozí majitel tam nacpal klasický broky. Čím by jsem mohl hlaveň uvolnit, je zacpaná asi na 7 cm ze své celé délky. Něčím nahřát nebo nevím ,poraďte jestli s tím máte někdo zkušenosti prosím :wink:
Rakab
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2005 18:14

Příspěvek od Rakab » 08 bře 2006 20:11

Nazdar Zbrano!!
Jsem přesvědčen , že nejde o dieseling , tudíž o dým , ale o aerosol a to znamená , že se při výstřelu olej a vzdušná vlhkost smýsili se vzduchem a vytvořil páru, které způsobil tlak ve válci, stejně jako kondenzát v kompresoru.A s tím asi nic neuděláš a ani není potřeba.Myslím , že to není
něco co by se mělo odstranit a patrně ani nejde.Věř , že se to stavá každému.
S pozdravem Rakab.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 08 bře 2006 20:13

To golfkiller:

Zkus to vyklepnout ocelovou kulatinkou na kterou navlyknes buzirku!Tak to neposkrabes a olovo je mekci nez lauf takze po par ranach kladivem do kulatiny a verim ze to bude bez problemu venku...
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 08 bře 2006 20:19

golfkiller píše:Ahoj potřebuju poradit, získal jsem vzduchovku Haenel modell 49a. Za prvé jestli někdo neví kde se dá sehnat zásobník a za druhé ,je ucpaná hlaveň broky ,je to totiž menší ráže asi 4,40mm a předchozí majitel tam nacpal klasický broky. Čím by jsem mohl hlaveň uvolnit, je zacpaná asi na 7 cm ze své celé délky. Něčím nahřát nebo nevím ,poraďte jestli s tím máte někdo zkušenosti prosím :wink:
Vyklepávání kulatinou, na které je navlečena bužírka, zvláště je-li hlaveň ucpána v délce 7 cm nedoporučuji. Toto už je práce pro puškaře. Broky tam uhutníš a už si s tím neporadí ani zbrojíř...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 bře 2006 20:28

to si právě taky myslím, zkusil jsem to lechce mosazným drátem ale ani prd tak mně napadlo nějak tu hlaveň nahřát v místech kde je to ucpané a vytěrákem to proštouchnout :roll:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: Slavia 634-Dieseling?

Příspěvek od troj » 08 bře 2006 20:32

Zbrano píše:Zdravím, stal som sa majitelom novej Slavie 634 :D A chcel by som sa spýtat (hlavne PB):
V manuály sa píše, že treba pred prvým použitím odstrániť olej v hlavni a vo vzduchovom valci niekoľkými výstrelmi naprázdno. Tak som strelil 3x naprázdno, dalo to (hlavne prvý krát) poriadnu šlehu a trochu smradu. Pozrel som sa do vývrtu a čosi tam bolo, teda som hlaveň prečistil handričkou a vyskúšal streliť diabolku. Asi 1 min po výstrele vychádzal z hlavne slabučký, ale viditeľný pramienok dymu. Teda sa chcem spýtať či je to normálne alebo ide o dieseling? Ak o dieseling, čo s tým?
jsem presvedcen ze o dieseling jde!stalo se mi to u vsech plnohodnotnych (16J) vzduchovek co jsem kdy mel..vsechny totiz meli nakonzervovany vnitrek nejakym mazadlem a pokud jsi zkousel naprazdno vystrelit ve tme tak uvidis ze z hlavne vyslehne i plamen :twisted:
a pokud jde o ten aerosol..to by z hlavne nesel kour..a ta para..no..to snad asi opravdu ne :roll:
po cca dvaceti vystrelech by to melo byt ok ale je hloupost strilet naprazdno!!!!!!!!!! zbytecne tim budes nicit svoji novou zbran!!!!!v tom manualu je to ciste pravnicka zalezitost-pri dielelingu totiz prekrocis 16J a toto je zaruka aby nemohli byt kvuli tomuhle popotahovani!!!
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 08 bře 2006 20:42

golfkiller píše:to si právě taky myslím, zkusil jsem to lechce mosazným drátem ale ani prd tak mně napadlo nějak tu hlaveň nahřát v místech kde je to ucpané a vytěrákem to proštouchnout :roll:
je to ale znacna "prasecina" .. musel bys pouzit letlampu takze se rozluc s cernenim na hlavni..spis se porozhlidni po nejakej silnej ziravine ktera nereaguje se zelezem ale reaguje znacne silne s olovem..to je z prirucky od mcgyvera :D
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 bře 2006 20:45

tak nad tím už sem taky přemýšlel :D , co třeba Louh :shock:
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Příspěvek od Igrlik » 08 bře 2006 21:04

golfkiller píše:Ahoj potřebuju poradit, získal jsem vzduchovku Haenel modell 49a. Za prvé jestli někdo neví kde se dá sehnat zásobník a za druhé ,je ucpaná hlaveň broky ,je to totiž menší ráže asi 4,40mm a předchozí majitel tam nacpal klasický broky. Čím by jsem mohl hlaveň uvolnit, je zacpaná asi na 7 cm ze své celé délky. Něčím nahřát nebo nevím ,poraďte jestli s tím máte někdo zkušenosti prosím :wink:
Čo tak použiť osvedčenú metódu vyťahováku - do cca 4mm mosadznej tyčky vyvŕtaj v osi otvor a zapájkuj tam urezaný vrut - a zavŕtať a vytiahnúť a zavŕtať a vytiahnúť... predovkári by vedeli rozprávať....
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 08 bře 2006 21:14

Igrlik ma pravdu,podobnu metodu som pouzil ked kamarat dal do predovky pusky gulu no na prach zabudol.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 08 bře 2006 21:16

Tak tohle zni asi nejlip :wink: S tim vyhrivanim-musel bys to vyhrat kolem 350´C a hmmm...Fuj,takovy napady :lol:
Odpovědět