Britva

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Krásný je život po dobrém oholení

Příspěvek od Smékal Petr » 04 led 2009 22:33

Ahoj kolego Tukane,
život je nádherný a když si jej můžeme ještě zpříjemnit dokonalým oholením, sklenkou dobrého pití a kocháním se tím co je nám milé, pak je to opravdu slast a balzám pro duši i tělo. Blahopřeji k slastné pohodě.


Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Moje

Příspěvek od Apevia » 14 led 2009 20:43

Tak moje břitva se alespoň trošičku pomalu regeneruje :) S ostřím nic dělat nebudu, jen se ji pokusím asi lehce vyleštit, no už víc nezkazím ;) Teď mám rozdělané nové střenky, jen je zatím každá jinak tlustá :-D Dělám je z takového červeného dřeva, připadá mi to jako třešeň. Jako povrchovku udělám můj oblíbený olej a přez něj včelí vosk :)
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Čepy

Příspěvek od Apevia » 14 led 2009 20:51

Jinak ty "čepy" co to drž budu dělat asi z mosazného pájecího drátu, který osoustružím na potřebný průměr... Nebo jiný materiál?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Nýtky na Břitvu.

Příspěvek od Smékal Petr » 14 led 2009 23:20

Ahoj kolego Apevio,
ty střenky z červeného dřeva budou po dohotovení velmi pěkné a decentní. Červená barva na střenkách není až tak často vidět. Dej sem fotku na kochání. Až budeš napouštět olejem a voskem, tak bych doporučil nenatírat, ale namáčet v horkém oleji delší dobu aby byl čas na hluboké vsáknutí, a vosk po nanešení, fénem takdy dost ohřát. Jinak se obojí dostane jen malinko pod povrch a dřevo by mohlo začít časem černat. Co se týká těch nýtků, tak zrovna tento problém řešíme na www.britva.cz . Když necháš nýtky bez kalíšků, tak Ti mohou rozštípnout střenky, a navíc se brzy ve dřevě uvolní. Dále pokud mosaz neponikluješ, tak začne oxidovat a dřevo kolem nýtku dost brzy opět zčerná i když bude napuštěné. Prosakující voda s mýdlovou pěnou je pěkný "sajrajt" na černání kovů. Navíc mosaz není příliš kujná a tak se může dříve zkřivit dřík nýtku, než se Ti podaří vytvořit trochu hlavičku. Zatím mě napadlo řešení, zavolat p. Štraubovi z Mikovu a zeptat se ho zda nemají nějaké nýtky na prodej. Kolega Radgost se toho ujal a zavolá mu. Jak bude něco vědět tak se tady ozveme nebo se přijď pokouknout na forum břitva jak to dopadlo. Každopádně nespěchej s dokončením. Bylo by škoda ty střenky rozštípnout.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Uvidfím

Příspěvek od Apevia » 15 led 2009 22:23

Díky za rady kolego Petře :)
Teď mi zatím leží na stole, už se mi sešla celá sestava (HW97k+NS PN 12x50) tak pracoji na tom :) Do konce měsíce by to možná mohlo být :)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Střenky a nýtky na Břitvu.

Příspěvek od Smékal Petr » 15 led 2009 23:34

Ahoj kolego Apevio,
tak blahopřeji k Tvé krásce HW97k+NS PN 12x50 (fakt pěkná) a s těmi střenkami nespěchej a vychutnávej si práci na nich. Máš teď možnost si vychutnávat obojí. Jen pořadí budeš muset rozhodovat, jestli nejprve rozvášnit před terčem a pak se uklidňovat s Břitvou před zrcadlem, nebo nejprve v klidu před zrcadlem a pak vášeň před terčem.

: Tau-7,SL-631, Voj-47. tedy kolegové i tady.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Dobré

Příspěvek od Apevia » 15 led 2009 23:35

Je dobré být mezi lidmi co mi rozumí :)
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Foto

Příspěvek od Apevia » 18 led 2009 20:04

Tady je nějaké foto z výroby, jsem zatím pořád ve stejném stádiu...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nic moc no, ale tak jen to zkouším...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Nové střenky

Příspěvek od Smékal Petr » 18 led 2009 21:46

Ahoj kolego Apevio,
koukám se na Tvoje nové střenky, a čtu Tvé skromné "Nic moc no, ale tak jen to zkouším..." . Už teď je to krásná práce a je-li pro Tebe toto "nic moc", tak jsem zvědavý jak krásná práce to bude až to budeš mít hotové. Je vidět, že si na tom dáváš záležet, pečlivá a jemná práce, s citem pro tvar a křivky, a proto by bylo škoda, aby jsi to uspěchal a nedal na tu krásu perfektní nýtky. A hlavně nerozštípnout !!!!. Fandím aby se ti práce podařila až do konce. Ještě na konec střenek, by jsi mohl dát jako vymezovací dílek, kousek kosti. Stačí i obyčejná hovězí, má krásně bílou barvu.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

kole

Příspěvek od Apevia » 18 led 2009 22:27

Ahoj břitevníku Petře,
jedna střenka je bohužel o dost silnější, byl jsem neopatrný když jsem to bral vybrační bruskou jen tak zhruba :( Snad se mi to povede ještě vyspravit, uvidíme... Děkuji za povzbuzení :)
Jinak jak upravit tu kost? Vevnitř je relativně dost porézní, ne?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Nové střenky

Příspěvek od Smékal Petr » 18 led 2009 22:37

Ta kost se řeže docela dobře pilkou na železo, a u řezníka si kup velké kosti ze zadní hovězí nohy. Ony už budou nařezané na takové cca 10 cm špalíky. Neřež napříč ale podél a tak Ti vznikne destička tlustá cca 8-12 mm, a dlouhá podle délky špalíku. Přímo v krámě si vyber aby měla co nejtlustší stěny. Poréznosti se neboj - nesmíš vybírat klouby ale trubky. Ty jsou velmi pevné a husté. Po opilování kousek jemného šmirglu a uvidíš jak se bude lesknout když to budeš chvilku šmrdlat kouskem plátna.
tady jsem z kosti dělal ozdoby na střenky mýho mazlíka.
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... sc&start=0
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
relka
Příspěvky: 14
Registrován: 07 črc 2008 18:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od relka » 19 led 2009 15:27

hezká práce,moc hezký materiál...jestli mohu poradit, tak nepoužívat na kost "vysokoobrátkové" nářadí, kost při opracování smrdí. Na vyleštění jemný smirek 1000, 1500. Dá se koupit bez problémů v barvách, kde míchají pro autolakýrníky. A pokud se může člověk domluvit s řezníkem na delším kousku kosti. Na polívku to porcují na těch deset centimetrů, a to nemusí stačit.
Zdravím
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 19 led 2009 17:06

Já zase ze své zkušenosti odběru biologických vzorků z kostí tvrdím že na kosti jedině vysoceotáčkové nástroje, při nižších otáčkách se kost štípe a láme. To co smrdí je v podstatě jen kostní moučka akorát mnohem jemnější než při pomalých otáčkách.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Zpracování kosti

Příspěvek od Smékal Petr » 19 led 2009 19:03

Ahoj kolegové,
oba máte naprostou pravdu. :lol: Jehlový pilník dokáže divy při tvarování detailních dílečků, Ruční pilka dobře přeřízne celou kost, elektrická kmitací pilka s předkmitem dokáže totéž a mnohem rychleji, a Dremel se svými 30.000 otáčkami dokáže divy při opracování plastických tvarů. Pokud jsou nástroje ostré aby se kost "nepálila" tak podle požadovaného výsledku lze použít obojí nástroje. Je jasné, že provrtat slabounkou destičku kosti, vrtákem s velkým průměrem a pomalými otáčkami je nesmysl, a použít pilku s vysokými otáčkami vede ke spálení kosti. Jediné co mi nikdy nefungovalo, jsou brusné kotoučky. Vždy po páru otáčkách se začala kost pálit. Je to zanešením kotoučku prachem. Taky nůž je nepoužitelný, na rozdíl od dlátka či rydla. Když jsem dělal kolečka z plátků kosti, tak jsem do obyčejné vrtačky uchytil mosaznou trubičku ze staré antény k rádiu, do které jsem pilníkem naznačil zuby a stačily střední až trochu vyšší otáčky a kolečka se vykrajovala jedna radost. Kost je nádherný materiál na opracování ale vyžaduje ostré nástroje.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
relka
Příspěvky: 14
Registrován: 07 črc 2008 18:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od relka » 20 led 2009 08:00

Ano...beru zpět a souhlasím s vysokými otáčkami třeba na Dremelce a ostrými mástroji....to mi ujelo při vzpomímce na kotoučovou brusku....kdo to zkusil... :? ... ví svoje a nezpomene na to... Jinak tohle je finální úprava, ale kost je potřeba připravit na zpracování. Já jí vyvařím, vodu sliju...vyvařím, udělám hovězí polívku s morkovými knedlíčky...jak to jde, vyčistím od zbytků morku, vyškrábu, protahnu štětkou na lahve za přispění jaru, omyju a dám vařit do vody s trochou jaru...slívám..oškrábnu zbytky šlach s povrchu...vyvařuju. Bylo by dobré kost rozříznout a vyčistit vnitřek od měkkých částí a zase s jarem vyvařit. Tenhle postup jsem vyzkoušel a získal celkem dobře použitelný materiál. Kost má při opracovávání své specifické aroma, já ho cítím i při broušení smirkem
"pod vodou". Kost je prostoupena tukem, naše babičky vyvařovali kosti na polívku několikrát. Jinak jsou moje zkušenosti s tímto nádherným materiálem minimální. Stálo by to za pokus vypracovat technologický postup, můj úhel pohlegu je pohled nadšence, který se pokusil z porůznu posbíraných vědomostí získat kus materiálu na svoje"hraní".
Zdravím
Odpovědět