Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

Odpovědět
zorano

Re: Flobertka

Příspěvek od zorano » 20 srp 2021 13:18

Když plaším špačky s těmi slepými náboji (abych náhodou něco netrefil), tak to opravdu strašně flobertku zanáší. Hlavně nábojovou komoru a tu expanzní zpomalovací v hlavni, která se nedá jen tak pročistit na původní průměr, jde to jen pořádným mosazným kartáčem.
Bude to druhem střeliva, hlavně Sellier & Bellot dělají strašný bor..l, jen ty předražené Pobjeda mají zplodiny minimální.

Nežiji v Čechách, ale na Moravě.
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 21 srp 2021 10:41

zorano píše:
20 srp 2021 13:18
... tu expanzní zpomalovací v hlavni, která se nedá jen tak pročistit na původní průměr, ...
Předpokládám, že stále píšeš o svém revoleveru KORA cal.6mm. Z tvých fotek odhaduji ten průměr vstupně - expanzního kuželu na cca 8mm :shock: , mohl bys jen pro zajímavost, zjistit přibližně i jeho hloubku? Zlé jazyky :? tvrdily, že u některých to bylo až do půlky hlavně... :lol:

Turek Zoraki Streamer R1 cal. 6mm má kužel o průměru 6,2mm a hloubku 5,0mm... a přesto se z něj nedostalo 7,5J ani se špičkami...
Heslo naší doby: "Ať ta koza chcípne!" ... aneb proč se my Čecháčkové neumíme domluvit?
zorano

Příspěvek od zorano » 22 srp 2021 15:54

Špatně se to nějak odměřuje, ale přibližně je průměr 8mm do hloubky 8mm a pak pokračuje kuželový náběh v délce cca 10mm. Ale podstatnější vliv na výkon má ta 1.5mm mezera. Viděl jsem i takové kouzelníky, co si tam nacpali nějaké futýrko a měli z toho normální flobertku...
Nežiji v Čechách, ale na Moravě.
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 22 srp 2021 16:50

No, to je děs! ... tedy skutečně válcová expanzní komora Ø 8 x 8mm? ... a teprve potom 10mm náběhový kužel ! :shock:

To potom ten můj odvětraný Turek je přímo vražedná zbraň hromadného ničení!! .. mezeru má jen pouhých 0,45mm, zato však komory mají nadkaliberní průměr Ø 6,00mm a tam to odfukuje... :lol:
Heslo naší doby: "Ať ta koza chcípne!" ... aneb proč se my Čecháčkové neumíme domluvit?
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 23 srp 2021 10:25

Stejnou nesmyslně velkou expanzní komoru o průměru Ø 8mm měl i flobertkový revolver KORA Brno 4 cal. 4mm už ve válci! :shock: ... pak následovala mezera rovněž 1,5mm mezi hlavní a válcem. A teprve potom náběhový kužel s průměrem minimálně Ø 8mm a zasahující snad až do půlky hlavně! :lol:

SKUTEČNĚ IDEÁLNÍ ZBRAŇ PRO TERORISTY !
SKUTEČNĚ IDEÁLNÍ ZBRAŇ PRO TERORISTY !.JPG
P.S.
Už se těším na novou C-1 verzi firmy KORA Brno !!
Lukáš

Příspěvek od Lukáš » 26 srp 2021 19:43

Nevíte zda se dá už sehnat Alfina v C1 a ráži 4mm?
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 28 srp 2021 13:22

To Lukáš:
Obávám se, že po fiasku s neomezeným výkonem Revolveru ALFA v ráži 6mm Me Flobert v kategorii C-I to výrobce ALFA Proj už neřeší. :mrgreen: :mrgreen: Ale dej si dotaz na jejich facebook...
Albert 22 píše:
18 kvě 2021 14:54
cernunos píše:
14 kvě 2021 23:02
diazemap:
Zde je odkaz na ALFA PROJ facebook:
https://de-de.facebook.com/pg/alfaproj.cz/posts/
Tam uvádějí že 20 J naměřeno náboji 22 flobert (SB),takže špičkami.Z původního nadšení z konečně výkonných flobertek zbylo spíš zklamání... :shock:
skagerak

Příspěvek od skagerak » 01 zář 2021 17:58

Pro info jeste jsou(maji,byt) naboje maxtech 6mm flob.
therion

Příspěvek od therion » 02 zář 2021 06:58

nj , ale to jsou vsechno blank a navic vyrabene pobjedou
cernunos

Příspěvek od cernunos » 02 zář 2021 12:28

Při objednávání Alfy 661 C-1 jsem obdržel během konverzace po telefonu neoficiální info, že Alfa proj má objednané u Vlašimi nové druhy výkonnějších flobert nábojů,ke kterým bude asi i přizpůsobená konstrukce zbraní ( jestli jsem dobře zaslechl a pochopil),které by měly využít plný výkon normy CIP. Prý snad možná z jara. Jsem zvědavý jak to dopadne,mohlo by to být milé překvapení... :o
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 02 zář 2021 19:37

Je vidět, že v ALFA Proj jsou opravdu vtipálkové! ... To už nevěděli jak jinak zamaskovat to, že se vůbec nesnažili využít výkon těch stávajících S&B Flobert nábojů??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pavel.kot

Příspěvek od pavel.kot » 02 zář 2021 22:00

jsou to vtipálkové-Alfa Hunter za 16530
karolinek

Příspěvek od karolinek » 11 zář 2021 21:41

Apevia píše:
18 říj 2010 20:57
Ahoj,
nemáte prosím Vás někdo něco podobného doma?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-foto vypůjčeno z jiného serveru.....
Potřeboval bych fotku bez střenek-jak přesně je ta dáno pero a jak vypadá, musím něco podobného vyrobit. Případně budu rád i za tipy, z čeho lze pero použít ;)
Tipuji, že i ostatní staré flobertky budou hodně podobné, tak může být i trochu jinší kus ;)
Díky!
Mohl bych poprosit o to samé? Taky mám jednu pěknou ptačnici, ale pero v ní chybí.
cernunos

Příspěvek od cernunos » 12 zář 2021 12:25

Zdravím,
nějak tu konverzace vázne koukám,tak přidám jednu svou doušku...Převzal jsem minulý týden osobně v Praze objednanou Alfu 661,nikl,C-I.Mrzelo mě ,že jsem nekoupil o něco dřív, protože mě tak po zdražení vyšla o tisíc korun víc,ale co už...Převzal jsem od pána z Alfy celkem v rychlosti,tak jsem si ji nestihl detailně prohlédnout a až druhý den doma jsem rozmrzele zjistil,že falešné nábojové komory v předním válci jsou poměrně slušně rezlé.Při niklování ( jak mi bylo následně po telefonu sděleno p.Ševčíkem ) se nikl bohužel nedostane až do těch otvorů,je jen zkraje pár mm.No a páni ve výrobě po vyvrtání těch děr asi nijak ničím neošetřili proti rzi a jak revolver ležel někde skladem pár měsíců ( výroba duben),tak se tam chytla vlhost a díry orezly.Čistil jsem půl hodiny WDéčkem a uchoštourama,rez jak liška,pustilo to jen zčásti.Dožralo mě to, zvažoval jsem reklamaci ale řekl jsem si,že by s tím byly obstrukce a stres a že si to raději sám ještě doleštím- přebrousím a bude. Koneckonců to má nulový vlivl na funkci.Ještě jsem z ní nestřílel ,tak doufám,že jinak bude dobře fungovat.
Takže když to shrnu : konverzace a realizace koupě (s přihlédnutím na časovou dostupnost zbraně vlivem pouze osobního převzetí )byla řekl bych velice dobrá a zvláště s panem Ševčíkem,jehož přístup byl velice vstřícný.Na druhou stranu asi neprostá lhostejnost toho,co zákazníkovi vezou,uloženku podpultovku,která mezi tím orezla a jejíž stav nikdo nehodlal kontrolovat.Pochybuji ,že to byl záměr mi jí udat v tomto stavu ,spíš vlivem hektičnosti ze strany prodejců.No a ještě jeden malý renonc,když jsem p.Ševčíka ještě kontaktoval později s prosbou o radu,jak flobertku zaregistrovat...Koukal do jejich zápisů o prodeji a zjistil,že paní ,která měla prodej nahlásit (převod na mě )na polici,tak zapoměla učinit a tak to musel během našeho hovoru sám zrealizovat.
No další zkušenost,že nic co kupuji ( at už za jakoukoliv cenu) není bohužel dokonalé,asi je to i o štěstí no....Mám neblahý pocit posledních pár let že i renomované značky ,dříve vyhlášené kvalitou ( zbraně , oblečení aj.) kvalitou výrazně klesly a dávají na trh nemalé množství nedodělkou až zmetků a tento trend spíš graduje.Člověk aby se bál vůbec něco kupovat.Zdá se to jen mě? Nebo máte stejný pocit a zkušenost? A kupoval jste někdo také orezlou flobertku....?? :)
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 14 zář 2021 19:41

Když se chce, tak všechno jde... :D
Tabulka naměřených energií u flobertek pana Dresslera kategorie C-1 s neomezeným výkonem.png
http://www.dresslerjiri.cz/
Odpovědět