Flobertka Alfa 641 6mm

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

eifel76
Příspěvky: 24
Registrován: 05 dub 2009 10:20

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od eifel76 » 28 bře 2013 21:17

Zdravím majiteľov tejto flobertky. Kúpil som ju a s ňou aj tieto náboje (Flobert 6 mm Rundkugeln). Problém je že po strelbe nejdu náboje vyhodiť z valca, ani velkou silou sa nedajú vytlačiť. Musím ich vytlačiť jednotlivo z každej komory. Je problém v náboji alebo vo valci?


Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Beaver » 29 bře 2013 14:11

Zajímavé, většinou u Alfy prý tohle dělají náboje od S&B se špičkou (ty máš podle popisu asi RWS), mě jdou kuličky vyhazovat ven úplně v pohodě, nicméně mám je taky od S&B a navíc mám novější provedení válce, kdy je komora za prostorem pro hilznu rošířená. Starší válce prý jdou mírně do kónusu, což může způsobit roztažení nábojnice a její zapasování. Takže pokud ti můžu doporučit, zkus nakoupit střelivo s kuličkou od S&B, jestli se to s tím nebude chovat líp. Pokud ne, tak by to bylo špatné a zřejmě by to chtělo objednat nový válec (předpokládám, že v záruce už to nemáš).
Alfa 641
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Kavy » 29 bře 2013 15:08

Měřil jsem starší provedení válců. Komory jsou také do kónusu,ale méně než zmršené "novější" provedení.
http://forum.gunshop.cz/flobertka-t8941-1425.html

Zajímavé bylo,když jsme stříleli v zimě kolem nuly,patrony po špičatých šli vždy vysypat jedním prstem.Stejně jako jdou kulaté.
Buď to bylo chladem ( kolem nuly) nebo bordelem v nečištěných komorách,která jako "mazivo" zabránila "přilepení" vystřelenách patron ke stěně.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Beaver » 29 bře 2013 18:11

Tak teď mi není jasné jestli je teda lepší ten starší nebo ten novější válec :D Bohužel s tím mým jsem furt přes žádné chrono nestřelil, takže nedokážu říct, kolik to má/nemá výkonu.
Alfa 641
eifel76
Příspěvky: 24
Registrován: 05 dub 2009 10:20

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od eifel76 » 29 bře 2013 19:44

Ďakujem za odpovede, pištol je úplne nová kúpená pred dvoma týždňami. Náboje sú od RWS. Takže záruka je ok. Len som chcel teraz keď je voľno trošku strielať ale takto je to nanič, násilným vyťahovaním by som mohol niečo poškodiť a reklamácia by mohla byť problém. Náboje do nej mi predali spolu s pištolou tak asi majú overenú funkčnosť. Môže to byť novotou a že to treba rozchodiť, uvidíme čo poradia v predajni.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od duffioso » 29 bře 2013 20:02

Silikonovej olej pred strelbou by mohl pomoc.A klidne strilej.Jen si myslim,ze te natahli,protoze ty RWSka jsou drahy jako hovado a zadne plus proti SaB nabojum nemaji.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Kavy » 29 bře 2013 20:13

Silikonový olej mi pomohl jen na první válec.
Po vystřílení druhého válce byl problém stejný jako bez mazání.

Pořád se bavíme o starším typu válce vpředu bez zahloubení?
Z novějších válců jdou patrony ven jedním prstem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Beaver » 03 dub 2013 19:35

Dnes jsem vysypal jeden válec do plechovky od piva, jako dopadovou zónu mám dřevotřískovou desku, která byla dlouho venku a tak je navlhlá a trochu nabobtnalá. Všechny kuličky jsou zapasované do desky tak, že pomyslná tečna na kuliččce by byla přesně rovnoběžná/souběžná s povrchem desky. Nedokážu posoudit, jestli je to výkon normální, nebo ne. Stříleno z cca 3-4 metrů (na pohodu, relaxačně). Je kosa, tak jsem víc nestřílel. Čekám na zásilku pár drobností a objednal jsem cvičně i střelivo se špičkou, tak uvidíme, jestli tam bude nějaký citelný rozdíl, plus zjistím, jak mi jdou ven ty jejich nábojnice.
Alfa 641
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Beaver » 06 dub 2013 19:51

Nuže, střelivo .22 Flobert mi jde z novějšího provedení válce úplně v pohodě, stejně jako 6mm ME jdou nábojnice bez odporu ven s použitím vyhazovače.

Nicméně... várka dvaadvacítek co mám mi přijde kvalitativně všelijaká (pravda, je to první balení špiček, tak nemůžu porovnávat), takřka každá střela volná v nábojnici a přišlo mi, že když jsem ji rukou utáhnul, aby se neprotáčela, tak byl výsledek střelby nepatrně lepší (resp. jedna neutažená se mi svině odrazila). Výsledky ve finále pak plus mínus srovnatelné s 6mm ME, na těch pár metrů bez problémů plechovku trefím, střela projde skrz a zapasuje se do dřevotřískové desky. Některé střely se mi zdají být trochu hlouběji než kuličky, takže lehounce lepší možná jsou. Kravál plus mínus taky stejný.
Alfa 641
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Kavy » 07 dub 2013 11:35

Střely jsou volné úmyslně,vaklají se i malorážkové náboje.
Máš zajímavé postřehy,střílet na 3m a psát že je pistole a střelivo přesné protože trefíš plechovku.To asi není příliš objektivní.
Střílej na 10-15m,budeš se divit :wink:
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Beaver » 07 dub 2013 21:32

Málo místa na dvorku :lol: Já tím chtěl jen potvrdit, že z hlediska zábavné střelby na pár metrů je to právě v pohodě, protože trefíš tu pixlu, na kterou míříš (že to na 15 metrů nebude dávat samé desítky je jasné a už to v různých flobert vláknech padlo mockrát). Na těch pár metrů to i celkem chodí do zhruba stejných míst, tj. je-li mířeno na střed plechovky, je i střed plechovky zasažen (taková ta malá Coca Cola/Sprite/Fanta, úzká a vysoká).
Kavy píše:Střely jsou volné úmyslně
Řečeno slovy smalomyslného: HE ?

Máš k tomu bližší info ? Jaký je přesně úmysl tohoto opatření ? Mě nepřišlo, že bych utažením střely něco zhoršil, spíš naopak.
Alfa 641
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od duffioso » 07 dub 2013 21:43

Umyslne urcite ne,ale zaskrtit strelu maleho prumeru z mekkeho olova,je urcite orisek a strely se zkratka manipulaci lehce povoli.Zkratka se pohybem vyvyklaji
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od Beaver » 07 dub 2013 22:18

No v té me krabiččce se viklají asi všechny. O ohledně toho měkkého olova bych dodal jen asi to, že co jsem dneska vydloubnul nožem střely z dřevotřísky, tak ani kulička ani špička nejsou deformované - jsou v nich vidět vyřezané drážky, jak to prošlo hlavní, ale jinak by je šlo úplně v pohodě zase zaklapnout do nábojnice a vystřelit znovu. Z těch špiček dokonce ani trochu neslezla vrstva mědi, když procházely skrz plechovky... Zkusím někdy vystřelit zavěšeného plátu železa nebo tak něco (zrovna nic takového nemám, chtěl jsem si vyrobit gong z kusu traverzy z demolice a když šly do šrotu, tak jsem si zapomněl kousek flexou ufiknout).
Alfa 641
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Flobertka Alfa 641 6mm

Příspěvek od duffioso » 07 dub 2013 22:24

Neni tvrdost jako tvrdost :-) Pro naraz do dreva je dostatecna,ale pro zaskrceni,ktere ma taky nejakou mez,je nedostatecna.Neklade zkratka nabojnici zadany odpor,pri zaskrcovani.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Marficek119
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2013 18:21

Bubínek

Příspěvek od Marficek119 » 08 dub 2013 14:29

Nevíte někdo kde koupit nový bubínek na Alfu 641? Psal jsem výrobci (ALFA-PROJ), ale bohužel mě tento díl nemohou dodat....
Odpovědět