Falcon Menace 4.5-18x56

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 říj 2008 19:13

Kubajzzi prosím tě když už chceš blábolit kraviny, tak si aspoň nejdřív zjisti fakta. Takže, optiky Falcon se vykazují následujícím:

1) Sklo je Japonsko
2) Mechanika je čína (ale rozhodně ne kopie čehokoliv)
3) Celková kompletace + výstupní kontrola je Velká Británie
4) To, že výstupní kontrola funguje je vidět na tom, že jakmile zjistili pokles kvality skla (horší propustnost) tak okamžitě zastavili prodej 4-14x44 dokud se problém nevyřeší (nebo nevyřešil)

Takže pomluvy typu "já si myslím a případné zájemce bych na to rád upozornil" si laskavě nechej od cesty.

P.S.: Pro případné spekulanty, kteří se zde bez pochyby najdou předesílám, že Falcon není moje volba No.1 abych se jí zastával za každou cenu. Jen nemám rád, když někdo svoje bludy vydává za zaručené zprávy


sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 22 říj 2008 20:24

Jak můžeš doložit pravdivost tvých jednotlivých bodů ? Nejspíš nijak. Tak se tady nerozčiluj a sklidni hormon. Znovu si v klidu přečti co jsi napsal a možná Tě i něco napadne...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 říj 2008 20:26

Možná tím, že na rozdíl od některého zdejšího osazenstva čtu i zahraniční fora, na kterých se pohybují i zástupci některých firem a mezi nimi třeba i zástupci Falconu. Kdo se zajímá tak ví, kdo se nezajímá tak plácá nesmysly
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 říj 2008 20:34

Zatímco ty čteš zahraniční fóra, tak já mám jeden doma a další asi čtyři jsem měl v rukách...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 22 říj 2008 20:36

Ares : Omluva za O.T. Ale některé " složky " plácají nesmysly a ani nemusí otevřít p...u
Naposledy upravil(a) sportovec dne 22 říj 2008 20:37, celkem upraveno 1 x.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 říj 2008 20:36

Možná jsem tupý, ale můžeš mi říct, co má společného to, kolik jsi jich měl v rukách s tím, kde byly jednotlivé díly vyrobeny a kde zkompletovány? Tedy pokud na nich nemáš nějakým zázrakem vyraženy GPS souřadnice jejich výroby a kompletace
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 22 říj 2008 21:26

Zase ty optiky nepřirovnávejme k nějakým hrozným čínám. Obraz (sklo) slušné, box test OK, klikání přesné, kříž super. Jediná výtka je to mega moc tuhé přiblížení. Vždyť já to rozchodím :twisted: Navíc to měl i sidewinder, testoval a taky chválil. Kubo já bych se nebránil i tvému Bushnellu, ale je to už 2x tak drahé. Takže koukejme i na ceny těch optik :wink:
Joseph
Příspěvky: 32
Registrován: 25 srp 2008 14:12

Příspěvek od Joseph » 22 říj 2008 23:03

no nevím, zatím jsem to nerozchodil,.... :( ale stejně to mám nastavené pořád na největší zvětšení 18x tak to moc neřeším, je to moje první optika a jsem s ní jinak zatím spokojen,...a až budu chtít lepší, tak ji prodám (pokukuji po Niko 10x50/60, ale nevím, jak s montáží, už dnes mám na průměr 56 nejvyšší montáž a je to na knop, nevím, jak tam ten větší průměr uchytit)...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 říj 2008 00:10

Ares píše:Kubajzzi prosím tě když už chceš blábolit kraviny, tak si aspoň nejdřív zjisti fakta....
Tak k těm "bludům a blábolům a kravinám a pomluvám".
Já mluvím o tom co mám doma a co jsem viděl na vlastní oči a měl jsem to v rukách. Takže je mi jedno, co o tom na zahraničním fóru píše nějaký obchodník, který se to snaží prodat. Stejně tak jestli tam o tom píše nějaký jouda, jakých je u nás i u nich na fórech všude plno. Jestli nekriticky přijmeš všechno co tam někdo plácne, to je jen na tobě.
Ares píše:1) Sklo je Japonsko
Jestli je sklo Japonsko nevím. Klidně může být. Vůbec nevylučuji, že někde v Japonsku v nějaké fabrice sekají automaty čočky jak Baťa cvičky. Kvalitě se usmívám, protože konkrétně v případě 10x42 je efekt rybího oka evidentní. Jenom je s podivem, že na jejich stránkách se o Japonsku nepíše ani slovo. Asi vědí proč.
Ares píše:2) Mechanika je čína (ale rozhodně ne kopie čehokoliv)
No co k tomu dodat? Střeva a všechno kolem je na té optice z číny, to je každému jasné už jen při pohledu na cenu. Ale abych mluvil i z vlastní zkušenosti tak stejně tak je to poznat při poslechu křupání při točení paralaxou nebo při pokusu rozumnou silou otočit kolečkem zvětšení. A to nemluvím o testu zda klikání odpovídá vyznačeným hodnotám. Ještě jednou pro tebe, i když vím, žes o tom četl, klikání neodpovídá.
Takže tolik k mechanickým vlastnostem.
Ares píše:3) Celková kompletace + výstupní kontrola je Velká Británie
Tak tomu snad nevěříš ani ty. :lol:
I když třeba to v Anglii balí do těch krabic.
Mimochodem krabic nijak neoznačených, kromě jediné nálepky s nápisem MEN1042BMD bez jakýchkoliv jiných údajů natož čárového kódu, kterou někdo tiskne snad z wordu nebo excelu. A částečně přes ni je další holá nálepka, na které je rukou (!) napsáno Skeleton mildot. Živě si umím představit, jak pracovník ve skladu přemýšlí co jim dneska poslali, tak vybalí jeden kus a "Ejhle tenké mildoty, musím to tam napsat ať se nám to nepoplete".
Jinak jestli se to vyrábí ze součástek v Anglii, tak nechápu proč tam na té optice nebo kdekoliv jinde nemají nápis MADE IN ENGLAND? No, asi vědí proč...
Dále na vlastních stránkách mají úplné kraviny ohledně technických dat, což dále svědčí pro to, že ani nevědí co prodávají, natož jestli to nějak vyrábějí-kompletují.
K výstupní kontrole dále:
Ares píše:4) To, že výstupní kontrola funguje je vidět na tom, že jakmile zjistili pokles kvality skla (horší propustnost) tak okamžitě zastavili prodej 4-14x44 dokud se problém nevyřeší (nebo nevyřešil)
Tak zřejmě jim přišel už takový šit, že si to ani nedovolili prodávat.
Já tvrdím opět z vlastní zkušenosti, že to neprochází absolutně žádnou kontrolou. Možná mimo té jediné kontroly, kdy otevřou krabici a zjistí jaký má ta optika vlastně kříž.
Kdyby to procházelo jen minimální kontrolou, tak jim nemohl projít ten bordel co jsem měl přilepený vevnitř a vidělo ho na srazu dalších deset lidí.
Stejně tak jak může projít kontrolou ta nemožnost rozumnou silou otočit zvětšením?
A jak může projít optika u které neodpovídá klikání?
Odpovím si sám - protože žádná kontrola neexistuje, ať si obchodník od Falcona plácá co chce.
Ares píše:Takže pomluvy typu "já si myslím a případné zájemce bych na to rád upozornil" si laskavě nechej od cesty.

Potenciální zájemce upozorňuji na to co vidím, každý se s tím může popasovat jak chce, jestli se ti to nelíbí a z pročtení nějakých zahraničních fór, místo aby ses aspoň na jeden někde podíval, jsi nabyl dojmu, že jsou to pomluvy a stále to budeš opakovat, s tím nic neudělám.
Jinými slovy furt dokola meleš kraviny o věcech, o kterých nic nevíš.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 říj 2008 10:24

Holt většina lidí si při výběru optiky čte i nezávislé testy a zkušenosti uživatelů. Ti co číst neumějí si prostě kupují kvanta optik a všechny podrobují svému "kritickému" oku a své "poznatky" prezentují jako fakt. Co se výstupní kontroly týče, tak pro tvou informaci třeba u Leupoldu ne u všech optik odpovídá klikání velikosti udané na točítkách nebo v manuálu a není to rozdíl mezi řadami, ale někdy i dvěma optikami stejného typu
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

h

Příspěvek od Bendis » 23 říj 2008 11:02

ale do diskuze se cpát nebudu, ale co si osobně zkusím tak jako fakt beru a nepřijde mi to divný, prostě sem si to vyzkoušel a moje zkušenost je muj nazor
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Příspěvek od JR » 23 říj 2008 11:37

Bože války, který z výroků by pro tebe měl větší vypovídající hodnotu?
a/ člověk, kterej si přečetl recenzi na auto na wikipedii
b/ člověk, kterej to konkrétní auto vlastní, má už v něm něco najetoa a jeho kamarádi mají jiné modely od stejné značky a on si je od nich půjčil a vyzkoušel?

Pak je tady na foru spousta lidí, kteří si koupí sklo, napíšou na něj recenzi. To je dobrý, ale troufám si tvrdit, že naprostá většina z nich nemá možnost srovnání jak mezi jednotlivými modely, tak mezi značkami.
Pak je recenze typu přes sklo se dobře kouká, klik je přesný apod absolutně nevypovídající, protože ten člověk to nemůže porovnávat.
Nejrychleji se dle mého názoru sbírají informace na srazech, protože tam je pohromadě dostatek techniky. Tam se může přesně porovnávat, protože ty kusy tam jsou vedle sebe.
Dokonce ikdyž jsi měl dva kusy něčeho v ruce v rozmezí 14 dnů, nemůžeš na sto pro říct, kterej je lepší, protože jsme jen lidi a zapomínáme.

Co se modelů Falcon týká, měl jsem v ruce jak Kubajzzův 10xněco, tak Alexxxusův variabl řady Menace.
Například přesnost kliku je u nich hodně odlišná - ten variabl je na tom podstatně líp, srovnal bych to dokonce se svým Nikkem. A to stojí oba Falcony přibližně stejně. Alexxx by s variablem mohl udělat ten testík MOA, to by byl další zajímavej aspekt.
Výstupní kontrola asi nebude úplně v pořádku, protože to smítko jsem v optice na vlastní oči viděl taky. Možná se takový případ stává maximálně jednou za deset let, ale od toho by výst. kontrola měla být, aby se takovej kousek nedostal do světa, ne? Souhlasíš se mnou, Aresi, viď?
Točítkem zvětšení jsem bohužel netočil, tak o něm mluvit nebudu, ale věřím kolegům, protože vím, že nemají proč si vymýšlet. Taky mají tady na foru určitej kredit, kterej si během doby získali a zřejmě nemají důvod si ho kazit.

Takže bych uvítal, bože války, kdybys mluvil konkrétněji, ne ve všeobecných rovinách. Můžeš začít třeba tím, kolik a jakých Falconů jsi měl v ruce ty, jak a za jakých podmínek jsi je vzájemně porovnával.
Pak bude tvoje zpráva stejně důvěryhodná, jako například Kubajzzova, nebo Alexxxova.
Možná by ses alespoň jednou mohl přijet podívat na sraz a probrat to s námi u jednotlivých exemplářů. Vždycky uvítáme kohokoliv, od koho se můžeme něco naučit.
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Příspěvek od JR » 23 říj 2008 11:48

pro Joseph: to Nikko mám na EVu a mezi hlavní a spodkem objektivu mám prostor asi 4 mm. A to má EVo nakloněnou rovinu rybiny, kvůli zvětšení rozsahu elevace. Používám duralovou, dvoudílnou montáž od KZK, zakoupeno u firmy JGS Trade v Praze. Mimochodem ji prý používá asi polovina soutěžního pole Malé odstřelovačky a jsou s ní spokojení. Více info bude mít asi sportovec. Ale jak půjde na HW100 fakt nevím. U týhle optiky mám jinej problém. Namůžu na ní sehnat krytku na objektiv - 69mm. A to mě trápí.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 říj 2008 11:50

Tak konkrétně. Výstupní kontrolou, může projít šmejd u libovolné značky kterou si namátkově vybereš a je putna kitu, jestli to bude Falcon, Nightforce, USO a nebo Schmidt & Bender. Podstatná věc je postoj výrobce k reklamaci. Z toho titulu považuji za normální postup zákazníka v případě, že na svém výrobku shledá nějaké vady, že napíše prodejci dotaz, případně mu rovnou výrobek zašle. Co se týče možnosti srovnání, tak nemám pocit, že by třeba hoši ze Sniper Centralu neměli možnost srovnání. To, že se k panu Kubajzzovi do posrané ČR dostanou informace o čemkoliv klidně i o několik let později je dáno střeleckou základnou která tady je a prostředky které jsou ochotni vynaložit do svého koníčku. Tudíž z mého pohledu, pokud má Kubajzz XY puškohledů od Falconu, má na nich závady a nic s tím nedělá, tak jediné co může dělat je být zticha a šoupat nohama, protože nezná postoj výrobce k dané závadě a reklamaci
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Příspěvek od JR » 23 říj 2008 11:52

A jsme zase u toho. U toho Leupoldu jsi to četl, nebo vyzkoušel?
Já už mám to druhý Nikko na poště, tak budem moct udělat i srovnání dvou totožných optik. To bude zajímavý.
Odpovědět