Brokovnice a skupina E

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
morjani
Příspěvky: 2
Registrován: 19 pro 2006 17:01

Brokovnice a skupina E

Příspěvek od morjani » 01 dub 2007 12:37

Dobrý den
Prosím o radu, ZP skupiny E vlastním již delší dobu a také chodím celkem pravidelně střílet. Občas jdu ale také s kamarády střílet na asfaltové holuby a nechci si od nich brokovnici neustále půjčovat.

Můj dotaz zní: Je možné vydat nákupní povolení pro brokovnici na skupinu E ? Je mezi Vámi někdo, kdo to tak má?

PS: Nekamenujte mě,pročetl jsem si o tom již dost a každý kraj si to vykládá trochu jinak. Prostě se mi zdá zbytečné znovu dělat nový zbrojní průkaz, kde budu mít uvedenu i skupinu B. Jinou dlouhou zbraň než brokovnici kupovat nehodlám. Děkuji za odpovědi.

Zajímavý byl i článek Judr. Pavla Nováka z Odboru bezpečnostní politiky MV, na jehož popud jsem vznesl tento dotaz:

http://www.mvcr.cz/aktualit/sdeleni/2004/zb_pruk.html


Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 01 dub 2007 13:33

Zákon mluví jasně. Nelze nevydat.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 01 dub 2007 16:34

2Frenky - proč by to nešlo? Pokud je katogirie B - má právo získat nákupní povolení. Přesně jako na Tacticala, na rozdíl od něj je brokovnice pro ochranu ještě lepší. :twisted: Pokud bude spadat do C, tak je to jen na ohlášení.
Nebo se snad pletu?
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 01 dub 2007 17:42

Je tam napsáno NElze NEvydat ...tzn. lze vydat .)
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 01 dub 2007 19:03

JJ, sorry, moje starý oko nevidělo 8) . Jen jsem to rychle přečetl a odpověděl a mladej mě už vyháněl od PC :lol: .
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 02 dub 2007 07:29

to Morjani:

Jestli máš chuť chodit na holuby s kozlicí, pak věř, vystavit nákupní povolení nelze. Ale nebuď smutný, žádné nepotřebuješ. Je to zbraň kat. C a ta podléhá pouze ohlášení. Kup si ji a pak s ní do zákonem stanovených několika málo dní zaběhni na policii. Kdyby se Tě ptali, na co ji máš, nezapomeň, že jsi držitelem ZP skupiny E a proto jí máš pouze a jen pro ochranu života, zdraví a majetku.
Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Příspěvek od bobr » 02 dub 2007 12:18

jakto že nelze vydat povolení? napíšu do účelu: "na ochranu zdraví života a majetku" a musí mi to vydat - otázku skrytého nošení zbraně budu řešit sám a né úředník na PČR v podstatě si dokoupím hubertus a je klid - to kdyby náhodou chtěli vědět jak to budeš řešit

a kdyby bylo nejhůř tak doplnit skupinu B a v tom případě hnedka i A - páč je to navíc jen 500 a na to a se dá v podstatě pořídit cokoli
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 02 dub 2007 13:05

to Bobr:

Nepochopils mě. Nemůžou Ti vydat povolení, protože není proč. Nebudou Ti povolovat něco, co je povolené. U zbraně kat. C se o žádné povolení nežádá. Prostě přijdeš do obchodu, ukážeš zbroják, na zbraň, zaplatíš a tradá :) .
Do debaty o skrytém nošení bych se nepouštěl :lol: .
Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Příspěvek od bobr » 02 dub 2007 18:24

no jde o to, že třeba SAIGA 12Kje brojkovnice a je to kategorie B ( hlaveň 43 cm, samonabíjecí ) - vím o čem píšu mám ji doma - no a to s C zbraní mi prostě nedocvaklo :-(
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 03 dub 2007 07:14

Tak jo, Saiga je něco jinýho, to je B-čko. Ale tazatel se ptal na brokovnici v souvislosti se střelbou na asfaltové holuby. Předpokládám, že mu jde o koupi starší kozlice. Na tu povolení opravdu nedostane :D .
Odpovědět