ZVI - FALCON OP 99

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2008 15:36

I s růžovou pažbou a modrým slonem by to bylo "C"


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 led 2008 15:37

2 Alfonss

Ale TO JE PŘECI JEDNO.
Já se o tom s tebou náhádám, je mi to vážně buřt.

Jde o fakta!

Civilní zbraň má oproti vojenské verzi:
- zřejmě místo zásobníku nábojovou schránku
- nábojová ,,kapacita" je snížená na 2 nebo 3
- není znám prodejce ani někdo, kdo jí má
- úřad to zařadil jako zbraň kat. C

Tak znova, pro neúspěch:
Vůbec nejde o to, proč ta zbraň je zařazena jako C, jde o to že ta zbraň je zařazena jako C.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2008 15:38

To co tady prezentuješ nejsou žádný fakta, ale pouze Tvoje dohady....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2008 15:39

A přestaň laskavě neustále upravovat svoje příspěvky, kryješ tak nesmysly který plodíš....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 led 2008 15:45

2 Alfonss

Změnil jsem znění pouze jednoho příspěvku, aby to nebylo zavádějící.
Doplnění: a pro klid tvé duše jsem tam napsal i vysvětlení editace.

Ostatní jsem doplňoval po tom co jsem je napsal, aby to bylo srozumitelnější.

A místo toho tapetování bys mohl hodit něco zajímavého o té zbrani.
Což kromě Golfíka nikdo neudělal.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2008 15:50

Já sem o zbrani můžu hodit pouze odkazy, který si dokáže stejně každej najít, takže je to zbytečný.

Pokud tím "tapetováním" myslíš uvádění Tebou prezentovaných dohadů a nesmyslů na pravou míru, pak se s tím holt budeš muset smířit, nebo si všechno pořádně nastudovat než něco napíšeš.

Ale jsme jen lidi a chybovat je lidský :wink:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 led 2008 15:54

2 Alfonss

Ty jsi jako moje manželka.
Ta mě též chytá za každý slovíčko. :lol:
Uživatelský avatar
Warmanx
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2010 18:12
Bydliště: Jumilla - Murcia-Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVI - FALCON OP 99

Příspěvek od Warmanx » 23 dub 2010 11:52

Prosím o informaci kde se dá koupit strelivo : 12,7 x 99 (.50 Browning) nebo 12,7 x 107
pro Falkona a v jakých cenách ( vzdy za celou bednu a legálne na povolení a licenci o obchodu se strelivem) Díky za informaci :wink:

*****
FALCON je moderní středorážová odstřelovačská puška ráže 12,7 mm pro pozemní síly a speciální jednotky, určená zejména k bojovému ničení lehké obrněné techniky a specifických technických cílů do vzdálenosti až 1600 m. Puška může být také použita k ochraně strategických civilních i vojenských objektů - letišť, elektráren, skladů, aj.

Puška je jednoranná opakovačka s mauserovým uzamčeným závěrem a zkráceným pouzdrem zbraně (bull-pup). Puška je v základním provedení dodávána s denním zaměřovačem (ZD10x50) a volitelně s pasivním nočním zaměřovačem (ZN6x).

Pro nouzové použití bez optiky je zbraň vybavena mechanickými mířidly. Ke zbrani lze volitelně připevnit nábojovou schránku na dva náboje. Účinná úsťová brzda a odpružená botka zajišťují vysoké tlumení sil zpětného rázu a tím bezpečnost pro střelce.

Puška je sestavena ze dvou oddělitelných částí - pouzdro zbraně se zaměřovačem a hlaveň s dvounožkou – umožňující její rychlé rozložení a složení bez použití nářadí.

Volitelnou výbavu tvoří pouzdro pro přenos nebo taktické pouzdro pro odstřelovače, sloužící i jako podložka při střelbě a transportní kufr.

Zbraň je vyráběna ve dvou rážích - NATO 12,7x99 mm a ve východní ráži 12,7x107 mm.

Přesnost a účinnost odstřelovačské pušky FALCON závisí zejména na kvalitě použité munice.

Technická specifikace

Typ OP96 OP99 VT99 dle C.I.P.
Ráže 12,7 x 107 12,7 x 99 (.50 Browning)
Počáteční rychlost 790 - 900 m/s 825 - 925 m/s
Hmotnost jednorané pušky 12,7 kg 12,2 kg
Hmotnost denního zaměřovače s držákem 1,4 kg 1,4 kg
Hmotnost pušky s naplněným dvouranným zásobníkem 13,4 kg 12,9 kg
Hmotnost pušky s naplněným dvouranným zásobníkem a denním zaměřovačem 14,8 kg 14,3 kg

Celková délka pušky 1380 mm 1260mm
Délka hlavně 927 mm 839 mm
Konstrukce závěru "BULLPUP" (zkrácený závěr)
Závěr otočný s dvojitým uzámčením
Průraznost 25mm pancíř na 100m
Hmotnost střely 42,5 - 49 g 42,9 - 51g
Dvojnožka a úsťová brzda součástí standartního vybavení
Účinnost úsťové brzdy 70%
Účinna střelba do vzdálenosti 1600m ve dne

800m v noci



Detaily
12,7 mm odstřelovačská puška FALCON je jednoranná opakovačka s uzamčenou nábojovou komorou. Natočení závěru, zasunutí náboje do nábojové komory, vytažení nábojnice z nábojové komory a její vyhození se provádí ručně pomocí páky závěru.

Odstřelovačská puška má válcové pouzdro, na něž navazuje hlaveň s drážkovaným vývrtem, která je v pouzdře zbraně upevněna bajonetovým spojem. Na hlavni je umístěna sklopná, výškově stavitelná dvounožka a vyjímatelná transportní rukojeť. Hlaveň je ukončena úsťovou brzdou s bočními kanálky s účinností 75%. Zbraň má válcový, odsuvný závěr se dvěma uzamykacími ozuby. Pouzdro závěru je řešeno jako dělené, vzadu ukončeno odpruženou botkou a oboustrannou lícnicí z plastu. Spoušťový mechanismus je řešen jako dvouodporový s konečným odporem 30 – 40 N. Zbraň je vybavena schránkou na dva náboje plněnou shora, popřípadě ji lze odejmout a nahradit spodním krytem, takže zbraň lze poté používat jako jednorannou s ručním nabíjením. V horní části pouzdra závěru je rybina pro montáž zaměřovače. Pro střelbu ve dne je 12,7 mm odstřelovačská puška vz. 99 vybavena denním zaměřovačem ZD 10x50, pro střelbu v noci se nasazuje pasivní noční zaměřovač ZN 6x. Pro případ poruchy optického zaměřovače se nasazují mechanická mířidla. Pro přenos zbraně v terénu na delší vzdálenosti je odstřelovačská puška uložena v pouzdru pro přenos.

12,7 mm odstřelovačská puška FALCON je určena pro střelbu bojovými náboji na dálku do 1500 m ve dne a do 1000 m v noci. Slouží pro účely speciálních jednotek, výsadku nebo antiteroristických jednotek.

Konstrukce zbraně umožňuje rozložení na dvě části. Je to pouzdro zbraně se zaměřovačem a hlaveň s dvounožkou. Takto rozloženou zbraň je možno uložit do pouzdra pro přenos, které umožňuje přepravu zbraně na delší vzdálenosti. Ve variantě pouzdra pro seskok se hlaveň poutá na bok výsadkáře. Po otevření padáku spustí výsadkář na lano pod sebe hlaveň i pouzdro. Lano je dlouhé 2 nebo 10 m, podle toho jestli se jedná o kulatý padák nebo o křídlo. Po přesunu na místo určení se zbraň zkompletuje. Z pouzdra pro přenos se vyjme vložka, ve které je přepravováno pouzdro zbraně se zaměřovačem. Přenosová část, tzv. nosítka jsou řešeny z nepropustného materiálu a slouží střelci jako podložka při střelbě. Podle typu terénu, ve kterém bude operace probíhat je možno použít provedení pouzdra pro přenos maskáčové zelené nebo pískové.
Barrett M107 .50 Caliber sniper rifle

A takhle to koncí kdyz se stanes ,,Blanco,, a uvidí te dríve nez Ty jeho :twisted: 8)
http://www.jumiball.com/acident.htm
Mnoho lidí sní o tom jak chtějí žít .Já vždy raději žil mé sny.
Smazaný uživatel 111

Re:

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 dub 2010 12:12

Zelenysport.cz - 180,-Kč za kus - jak velkou bednu si na ně přivezeš je už tvoje věc.
jiri.k
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2010 11:41

Re: ZVI - FALCON OP 99

Příspěvek od jiri.k » 23 dub 2010 14:17

k warmanxovi doplnim: jde o antimaterialovou pusku, nikoliv o pravovernou odstrelovacku ve smyslu jak je obecne chapana. Na kilometr staci trefit letadlo ci raketu na stojance v podstate kamkoliv a je tim vyrazeno z boje. Cloveka tim trefit na 1000m uz je umeni, protoze dostupne naboje nemaji patricnou presnost. Kompenzator je vyborne udelany, flinta kope asi jako Mosinka. Ale kdyz stojis vedle flinty, tak pri vystrelu mas pocit jako kdyz dostanes prknem po hlave. Puvodne se zbran delala bez mechanickych miridel, ty byly primontovany az po vojskovych zkouskach, pry kdyby se pri vysadku rozbil dalekohled. A optika je na zbrani to nejdulezitejsi, to co jsem drzel v ruce melo na hornim sroubu kukohledu dve stupnice - cervenou a modrou podle streliva. navic slo otacet o vic nez jednu otacku podle vzdalenosti. Uz nevim jiste, snad to dokonce delala Meopta.No, vlastne proc by ne, kdyz mohli brousit cocky pro Swarovskiho...
Uživatelský avatar
Warmanx
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2010 18:12
Bydliště: Jumilla - Murcia-Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Warmanx » 23 dub 2010 17:59

Balda píše:Zelenysport.cz - 180,-Kč za kus - jak velkou bednu si na ně přivezeš je už tvoje věc.
Díky moc za radu potrebuji nutne pro nase kluky 200 kusú na zkousky vzdy tak 2 x do mesíce pro falkona a jeden chytrák nám chtel brát 30 eur za ránu..
Obrázek
sem jdeme strílet. Je to na strelnici Strelná vzdálenost do 300 -500 -1000m
nasi lidi pracují s BARRETTEm a tak maj chut na Falkona jak pojedu do cech dám ti vedet mam dohodnuty pronájem nekolika strelnic v CR.
José Murcia -Spain
http://www.barrett.net/
Mnoho lidí sní o tom jak chtějí žít .Já vždy raději žil mé sny.
jiri.k
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2010 11:41

Re: ZVI - FALCON OP 99

Příspěvek od jiri.k » 23 dub 2010 19:04

koukam, ze tam jeste stale stoji letadlo. To uz musi byt deravy...
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVI - FALCON OP 99

Příspěvek od Grinch » 23 dub 2010 19:30

Pokud je to Libavá a Velká Střelná. tak tam taky chodim/lítám střílet - 12,7 a 23mm :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Warmanx
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2010 18:12
Bydliště: Jumilla - Murcia-Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVI - FALCON OP 99

Příspěvek od Warmanx » 23 dub 2010 19:55

Grinch píše:Pokud je to Libavá a Velká Střelná. tak tam taky chodim/lítám střílet - 12,7 a 23mm :)
Zdravím z jihu kde se nechá v CR zastrílet si z vrtulníku ? Nemás tusení neco mám za to pripravuje Polygon 51 v Chebu.
Mnoho lidí sní o tom jak chtějí žít .Já vždy raději žil mé sny.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVI - FALCON OP 99

Příspěvek od Grinch » 23 dub 2010 20:16

u me v praci :) takovej statni podnik :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Odpovědět