Zoraki HP-01

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od krouzik » 17 bře 2015 15:13

no na pažbu si stěžovat nemůžu a to mám ruku velikosti L,mě vyhovuje ale byl to trochu nezvyk ze začátku,taky mi píst odfukuje ale síla furt stejná!
zpracování odpovídá ceně,trošku nechápu proč je tvoje odřená :roll: ,kdoví kdo si s ní na prodejně hrál...
kolimátorr je nejlepší takový ten za 17-28$,který mám i já 8) a spousta dalších lidí,koukni na aliexpres nebo na DX :twisted:
PS:menší rána než oproti Hatsanu 25 supercharger neznamená že je slabší :evil:
přesně jak psali kluci pohnout s hlavní(=povolit-->pootočit-->dorazit-->utáhnout)
pak to zkusit znova,doufám že střílíš JSB,zkus klasický exacty nebo RS!
jinak ty mířidla stejně mám skoro na doraz dolů a nic neprasklo a nepraskne neboj se :wink:


Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od europoint » 17 bře 2015 15:57

@cannis: O.K. zkusím snížit hledí, na štelování hlavně se moc necítím, mám strach, že si ji posunu, ale díky za tip jak na to. Běžně používám JSB Match 4,5 zelené a střídám je se žlutými (záleží na tom, které zrovna mají skladem).

@krouzik: Já mam dlaň širokou 10 cm, takže mě ta malíková opora vážně vadí, když ji oddělám, vypadá to hnusně, proto chci jiné střenky. Ten kolimátor z Ali mám objednaný, ale vždy to trvá tak tři týdny než mi zboží dojde domů.

K tomu osobnímu pocitu o výkonu: Na jedno pumpnutí diabolka projde kartonovým terčem a v místě zásahu ho prorazí a natrhne, přitom výstřel není v zásadě slyšet a při dopadu do lapače lehce cinkne. Na dvě pumpnutí je výstřel slyšet a diabolka JSB Match vykrojí v kartonovém terči krásně kolečko - nenatrhne ho a dopad diabolky v lapači je už jak rána z klasické vzduchovky. Na tři pumpnutí je to rána jak z flobertky - myšleno akusticky, nemyslel jsem výkon, prostě na zahradě max na dvě pumpnutí. Líbí se mi, že si můžu vybrat sílu výstřelu, ale upřímně řečeno teď stejně střílím jen na jedno pumpnutí, nehoním výkon, protože střílím jen vzduchovkové terče, PET víčka, Stikeez a grilovací špejle.

Díky za rozepsání seštelování hlavně, přinejhorším to vyzkouším, jsem se právě bál toho doražení, aby mi to nepřestalo těsnit, ale už včera mi tu někdo psal, že mám hlaveň povolit a poklepat s ní - neuvědomil jsem si to.

Exacty jsem zkoušel, žádný pozorovatelný rozdíl jsem nezaznamenal.

Takže ještě jednou díky za vaše odpovědi a už jen zbývá sehnat odkaz na prodejce střenek.
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od krouzik » 17 bře 2015 16:14

Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od cannis » 17 bře 2015 17:09

Rozhodně s hlavní nepoklepávej ale pouze pootoč a zatlač s citem proti těsnícímu kroužku, aby si sedla co nejblíž. Kdybys to dorval nasilu moc, taky bys mohl poškodit o-kroužek. Ono to v reálu není tak hrozné, jak to na první počtení vypadá. Hlavně žádné hrubé násilí, všechno s citem :). samozřejmě je třeba mít holou hlaveň, ten plast musí jít dolů. Z hlavy fakt nevím co je tam za imbus. To ti musí poradit kolegové, co ji ještě mají. Já měnil hlaveň několikrát 4.5 za 5.5 a naopak a vždy vše ok, akorát se měnil nástřel. Jenže já používal Exacty a Heavy
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
VlaKal
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2014 16:18

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od VlaKal » 17 bře 2015 18:07

Alespoň tam mohli dát správnou fotku, tahle je furt pro pravou ruku ... :shock:
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Joezbrna » 17 bře 2015 20:39

cannis píše:pokud ti to i při míření pod černý střed střílí moc nahoru, zkusil bych
1. snížit ještě hledí, s citem
2. pootočit hlaveň, to jsou dva šroubky + červík odspodu.
3. používat těžší diabolky(čím střílíš)?
Jinak nevím co ti v tomto poradit
Střílet na 25 nebo 30m. Tam už je pokles dostatečný, a tam využiješ přednost této pistole - výkon :wink:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Lala » 19 bře 2015 17:02

Ahoj,
měl bych takový dotaz a to, jestli se dá nějak vyčíst ze sériového čísla, kdy byla pistole zhruba vyrobená?
Jinak jaký je rozdíl mezi HP01 starší a HP01-2.
Přišla mi v čera z : http://www.alfatactical.cz/atak-arms-vz ... m-177.html a nedodali ani imbus klíč, jen nějaký šroubovák. Musím říct, že se mi také nezdá moc zpracování, na to jak je tu opěvována :D Odřená barva na odemykací páčce pro pumpování a mířidlech atd. ale to je jen kosmetika. Zatím jsem ji nevyzkoušel, nebyl čas. Olej je v úplně jiné lahvičce než je většinou vidět na fotkách, má jakoby jehlovou trubičkou ukončenou nálevku z kovu a je tam jen po dně oleje. Takže zatím vesměs zklamání za ty peníze, uvidím až se dám do střílení :wink:
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od krouzik » 19 bře 2015 17:26

lahvičku s olejem mám tu samou co ty,(tzn. jinou než na fotkách),ale bacha často "tečou" vím o čem mluvím používají se na e-liquid do elektronické cigarety a každá druhá netěsní!
ale budeš rád za to ti ručím střílí fakt pěkně a přesně,oproti Gamo AF-10,nebo Crossmanovi 1377 za ty prachy super!!
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od europoint » 19 bře 2015 20:28

Lala píše:Musím říct, že se mi také nezdá moc zpracování, na to jak je tu opěvována :D
Máš na boku také vyraženo Made for J.S.G.?

Lahvičku mám stejnou, v ní 2 ml oleje - neteče. Také mi přišla podřená - na střence a malíkové opoře.

Žádný imbus tam nebyl, jen náhradní muška, hledí, plochý šroubovák a hvězidčkový (torx?) šroubovák.

I přesto, že dva dny jsem nevzal svého oblíbeného Superchargera do ruky, právě kvůli HP01-02, tak mi cena také nepřipadá přiměřená.
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od krouzik » 19 bře 2015 20:56

hoši,nemám tam vyraženo JSG,je kupována jinde jedna z prvních stovek kusů v ČR :shock: ,to tam ještě tohle nepsali,lahvička mi neteče 8) (naměřeno 3,5ml oleje :roll: ),mám tam jen torx,šroubovák žádný :? ,ba ani imbus,tak asi tak, :evil: odřená není,nebyla a snad ani nebude!
nestěžujte si pokud se vám nelíbí klidně jí pošlete dál :roll: udělá radost někomu jinému no :mrgreen:
@europoint,jak jsi dopadl s těmi mířidly??
a co přesnost a soustřel??
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od europoint » 19 bře 2015 22:35

Omluva, překlep: J.G.S.

@krouzik:
Ahoj, mířidla jsem dál neřešil, vzhledem k montáži kolimátoru - nutně potřebuji sehnat lepší - bod 1 MOA mi překrývá celý cíl. Přesnost a soustřel mám lepší než na Superchargerovi. Vyzkoušel jsem všechny JSB co mám doma, nejlépe lítají Match žluté. Nechápu, jak je možné, že u těchto JSB "prémiových" diabolek - všechny v ráži 4,50 mi některé jdou do hlavně jak "pomásle", jiné "zapadnou volně sami" a některé tam musím dostrkávat nehtem.

Zkoušel jsem i Diabolo Gamo Lethal (nutno dozastrčit silou nehtem) a totálně mě to rozhodilo. Když ze svého Superchargera vystřelím na laminovanou dřevotřískovou desku, tak tato diabolka v ní skončí tak hluboko, že jí kouká jen 1mm té kovové nožičky (té tyčky - zadku) ven a na vytažení potřebuji kleště, košilka je na půl zmačkaná. Když třikrát pumpnu s HP-01 Ultra 4,5 a vystřelím ji ze stejné vzádlenosti, tak je tato diabolka zaražená do desky max. 1,5 mm a vytáhnu ji ven rukou i s nepoškozenou košilkou. Asi je něco špatně.

Nechce se mi investovat do hradel, na prokázání faktů, nicméně mě to docela štve, když se dívám na videa na Youtube, tak já musím mít snad kopii z Číny.

Dotaz: Má tu někdo nainstalovaný pistolohled Walther 2x20? S jakou montáží? Ta co je v balení by vyžadovala vybroušení zářezu do lišty.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Lala » 19 bře 2015 23:08

Máš na boku také vyraženo Made for J.S.G.?
Ano mám to tam Made for J.S.G.) , žádný torx ani imbus jdem nedostal, jinak přiložený nástřel je datován na 18.11.2014 a serial number mám 12.
Brok 60
Příspěvky: 78
Registrován: 20 srp 2012 21:52

Únik vzduchu

Příspěvek od Brok 60 » 23 bře 2015 14:48

Od druhého pumpnutí začne slyšitelně unikat vzduch a za chvíli je tlak roven jednoho pumpnutí. Pak syčení ustane. Je možnost nějaké opravy? Stáří něco přes dva roky. Díky.
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Únik vzduchu

Příspěvek od mujtaj » 23 bře 2015 17:11

Tesnenie ventilu, mozno staci len precistit ;)
Brok 60
Příspěvky: 78
Registrován: 20 srp 2012 21:52

Re: Únik vzduchu

Příspěvek od Brok 60 » 23 bře 2015 17:55

Nedalo min to, tak jsem ventil rozebral a je prasklé těsnění.
Nevíš jak fest je třeba dotáhnout tu podélnou matku, aby to těsnilo a zároveň to těsnění nějak neskříplo?
Odpovědět