Znehodnoceni prihlasene zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ruprecht

Znehodnocení přihlášené zbraně

Příspěvek od Ruprecht » 17 pro 2009 20:55

Zdar,chtěl bych se zeptat,jak je to se znehodnocením zbraně s průkazem,tj. registrované.Zajímalo by mě hlavně,kdo to např. dělá,jestli puškař,který má licenci nebo se to odnese do obchodu,kde to zařídí atd.Případně,jestli to jen stačí donést tomu puškaři a on to všechno může vylítat,pokud ne tak co všechno člověk musí vylítat-četl jsem jen něco o žádosti o znehodnocení a donesení kweru na policii,kde to pošlou na nějakou balist. expertizu,tady by mě hlavně zajímalo,jak dlouho tyto procedury trvají,kde to posílají(město nebo někde kde je ta zkušebna,laboratoř) a kolik to stojí,kdo razí znehod. značku na kwer,jak ta značka vypadá,kam ji většinou razí a zdali se může nechat vyrazit nějak skrytě,ať to nebije do očí,pokud to mlátí stylem jako běžnou zkušebnu,tak potěš koště.Potom,kdo vydává doklad o znehodnocení,příp. jak dlouho to trvá a zdali pak musí nový kupující jít zase na policajty to ukázat či nějak zaregistrovat jako znehodnocenku(počítám,že je to jen závislé na plnoletosti).Prostě všechno o této tématice,hlavně praktické zkušenosti.Hledal jsem to tady na fóru,ale našel jsem jen pár střípků.Díky moc za věcné odpovědi


PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Znehodnocení přihlášené zbraně

Příspěvek od PatrikV » 19 pro 2009 00:46

Zajdeš na policii, vypíšeš žádost na znehodnocení, zaplatíš kolek 200 a počkáš (jak kde) na vyjádření - schválení. Můžeš dát plnou moc puškaři. Značku razí znehodnocující puškař na viditelné místo (dáno zákonem a mlátí se to skutečně špatně, leckdy se musí i vybrousit ploška pro značku velikost cca 8×10 mm) Obrázek a vystavuje i kartičku - potvrzení o znehodnocení která by měla být přiložena u zbraně.
Po znehodnocení puškař odnese zbraň na policii ověřit provedení spolu s protokolem o potvrzení a pak si ji mužeš u něj vyzvednout.
Ceny a termíny znehodnocení jsou různé. Dá se to udělat i do druhého dne.
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... 002_rozpis
Odpovědět