Znehodnocene zbrane...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

chino

Znehodnocené zbraně...

Příspěvek od chino » 13 dub 2006 19:17

Chtel sem se zeptat,jakym zpusobem se znehodnocuji zbrane..
A da se zakrok vratit..?


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 dub 2006 19:46

To je zas blbá otázka, že?

Znehodnocení se provádí svárem a nebo řezem. Pikantní je, že podle českého předpisu znehodnocené zbraně nejsou v zahraničí považované za znehodnocéné a naopak.

Zcela logicky se znehodnocená zbraň v ostrou proměnit nedá. A kdokoliv tvrdí opak se dopouětí jednak těžkého poškození střelecké komunity a druhak navádí k trestnému činu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
chino

Příspěvek od chino » 13 dub 2006 19:53

takze kdyz je zbran znehodnocena tim ze je zavarena hlaven,tak by podle zakona mela byt znehodnocena,ale z opacneho pohledu by to melo jit..?? :roll:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 dub 2006 20:00

jestli je někdo šikovnej a má k tomu vybavení tak jo(teoreticky) nikoho k tomu tímto nenabádám , pro nenechavce :wink: Tohle jsem si ze znehodnocený 58 vyrobil na paintball
Obrázek
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 13 dub 2006 20:06

chino: na ktere služebně PČR sloužiš ? :lol:
chino

Příspěvek od chino » 13 dub 2006 21:18

MARKONY píše:chino: na ktere služebně PČR sloužiš ? :lol:
na zadne... 8) proc
Olaf

Příspěvek od Olaf » 13 dub 2006 21:25

:lol: :roll: :oops:
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

:-)

Příspěvek od strozd » 13 dub 2006 22:52

v pod statě je to jednoduché .. ten kdo by uměl ze znehodnoceného udělat fční tak to dokáže od začátku celé tak nevím co se tu řěší ...

nevím proč by si měl kupovat nefunkční .. stačí si díly nepodléhající zákonu koupit ... a zbytek si dodělat ... bráno selským rozumem ....

z osobních skušeností bych po sobě znehodnocené kusy nechtěl dávat dohromady .... nejen že byly dokonale provrtány do r 7,62 jsem vrtal 10, vařil jsem jak vitana ;-) a navíc díly které se vybrali tak se vracely nebo likvidovaly dál .. zůstalo mi akorát pár zásobníků.

pro inspiraci a nenecavce jak jsem je likvidoval:

Navíc i některé muzea mají zbraně zavařeny ... Likvidoval jsem STG 44 hlavěň provrtaná, zavařená, kanálek na odvod plynů zavařený, veškerý bicí a spoušťový mechanismus vybraný(odešel do šmelcu), spošť a pojiska (částečně ofrézovány a zavařeny) a veškaré hlavní díly byly k sobě přivařeny . chtěly by jste to dávat do kupy ???
jednak se to ani nedá pokud máte v rámu ve výhozném okénku na vařený špalek až z hlavně ..... bez zničení to ven nedostanete.
a u sa57 to spousta lidí poznala dost hodnotně zavařený bez vnitřku ...
a pokud u 57 zavaříte hlaveň k rámu v místě náběhu ... moc špatně se bude vyndavat ..
toť vše
chino

Příspěvek od chino » 13 dub 2006 22:57

jak to tu ctu tak dochazim k nazoru ze to asi nepujde,ale furt mam nutkani to zkusit... :oops: :roll:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2006 08:44

A proč bys to dělal?
Funkční 858 stojí cca 5tis. :lol:
A jestli nemáš ZP tak + 2 měsíce čekání + 500,-
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re chino

Příspěvek od strozd » 17 dub 2006 09:39

a proč to skoušet, zbytečně provokuješ ...
stojí ti to za to?! pokud by jsi dal třeba sa 58 dokupy kde sní budeš střílet ?? a nacíc pokud tě někdo uvidí, práskne (což spoustalidí dělá a bavíse tím) tak by mě zajímalo jak stoho vybruslíš.
myslím že jak psal Kubajzz je lepší zp a 858 neš loch bezní ;-)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 dub 2006 09:45

jj kokni na Hermex a máš klid, zamozřejmně ale pouze semi :wink:
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

golfkiller

Příspěvek od strozd » 17 dub 2006 10:12

golfkiller má prvdu. a nejen hermex ale i kdekoliv. za ty prachy je to myslím rozumná koupě.

golfkiller jak jsi udělal pajšl a mechnismus do te paintballky?? to jsi vymyslel nebo podle něčeho .. kolegove by chtěli něco obdobného ...
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Re: golfkiller

Příspěvek od habitat3 » 17 dub 2006 11:01

strozd píše:golfkiller má prvdu. a nejen hermex ale i kdekoliv. za ty prachy je to myslím rozumná koupě.

golfkiller jak jsi udělal pajšl a mechnismus do te paintballky?? to jsi vymyslel nebo podle něčeho .. kolegove by chtěli něco obdobného ...
to by me taky celkem zajimalo jaky je v tom mechanismus..??!! :shock: :roll:


Re:A co kdyz bych mel doma znehodnocenou zbran podle stareho zakona..??Je kvuli tomu nejaky postiv..?Ty zbrane po staru znehodnocene se nesmi ani prodavat,ale co ji vlastnit..??
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

habitat3

Příspěvek od strozd » 17 dub 2006 11:13

no pokud stím nic nevyvedeš tak je to v poho max pokuta , ale záleží na znalci ..(jak moc je to znehodnoceno ... většinou prý nic akorát to nechají doznehodnotit podle nových předpisů)
Odpovědět