zn. Valiant

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: zn. Valiant

Příspěvek od zaxxon » 05 úno 2014 13:09

deef píše:S těmi kotly souhlasím, maximální spokojenost, jinej už bych nechtěl :wink:
Tak to já jsem si letos pořídil zase Vernera, sice docela drahej ale taky super:-) - jinak jasně že bych si raději koupil nějakej kvalitnější kolimátor, ale nemůžu si dovolit do toho dát nějak moc, tak ty 2-3 tisíce a za to se těžko dá něco slušnýho pořídit..


Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Marcelus » 05 úno 2014 15:19

Jo tak to tady budu asi za hlupáka, ale mě spíš zajímá jak to funguje a ono to funguje. Koupil jsem si: http://www.zbrane-vzduchovky.cz/puskohl ... f-sir-fbr/ a jsem s ním docela spokojen. Jak jsem zde již uvedl v jiném vláknu na téma valiant. Nastřelit na 50 yards mi stačilo 5 ran, abych se trefoval na střed zhruba průměru 1,5 cm. O víkendu jsem střílel za brutálního větru na 90-100 y a trefoval jsem na 100 yardový terč do vnitřního kola. Obraz jasný i na max zvětšení, kříž tenký se skvělým dílkováním. Jediný problém: velké kolečko paralaxy nejde nasadit, aniž bych drhnul o montáže, ale to je mi celkem fuk, protože nemám v úmyslu ho tam dávat... i když: Tohle by se jim fakt stávat nemělo u optiky za 5,8 tis. Kč! Zpracování, podsvícení, balení, příslušentví, clona, hadřík, klíče, montáže, nemám co bych vytknul... a nevím co bych řešil, zatím.

Nicméně by bylo fér uvést komentář ze zbrane-vzduchovky k zakoupenému výrobku. Z něho mimo jiné plyne, že dovozce nic netají, posuďte sami:

výroba puškohledů VALIANT probíhá v stejné továrně, jako puškohledy značky HAWKE pod striktní kontrolou v Číně. Distributorem pro český a slovenský trh je naše firma: BULLET PROJECT s.r.o.

Dle našich testů je kvalita s značkou Optisan plně srovnatelná. Mimochodem výrobky značky Optisan jsou také vyráběny v stejné oblasti.

Výrobky RAVEN na českém a slovenském trhu distribuje naše firma a také firma RWO Team s.r.o. Tyto výrobky jsou zaměřené více na cenu, ale jejich spolehlivost je také na vysoké úrovni. Puškohledy RAVEN mají na rozdíl od VALIANTU horší skla a nemají skleněné kříže. Výroba probíhá v jiné továrně, která vyrábí také pro Nikko Stirling.
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: zn. Valiant

Příspěvek od zaxxon » 05 úno 2014 16:37

Díky za info,
ale když jsou tyto vaše výrobky tak kvalitní, tak proč mi na novém kolimátoru hned od počátku nejde utáhnout pojistný červík na regulaci záměrného obrazce? - byl tam stržený závit. Také je trochu problém vyjmout imbusový klíč z toho pojistného červíku, jelikož se v něm vždy mírně žvejkne a to přes to, že v podstatě nejde dotáhnout - a o nějaké síle při jeho utahování nelze hovořit (klíčem to není, protože používám poměrně kvalitní švédskou chrom-vanadiovou sadu imbusů a i s přiloženým klíčem je to stejné). A k samotné funkci regulace - seřídil jsem si obrazec podle nástřelu, což tedy funguje, ale když jsem ho chtěl tím červíkem se strženým závitem alespoň lehce zafixovat, tak se obrazec posunul ihned celý do strany a střílel jsem zase vedle. Takže jsem s tím musel laborovat asi půl hodiny a zkusmo vystřílet poměrně dost nábojů abych ten obrazec nastavil přibližně o nějakou odhadnutou vzdálenost do strany, protože po lehkém natočení toho pojistného červíku se záměrný bod zase posune na druhou stranu..takže kvalita nevím no...má cenu to reklamovat? Ale zase oceňuji, že alespoň ta optika asi nebude špatná, protože záměrný obrazec sedí na místě i při pohledu z různých úhlů, což byl důvod proč jsem vrátil původně zakoupený kolimátor zn. Fomei, se kterým se v podstatě nedalo zaměřovat, jelikož se záměrný obrazec podle úhlu pohledu do kolimátoru pohyboval po cíli v hodně velkém rozsahu.
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Marcelus » 05 úno 2014 17:20

No já bych to asi reklamoval...
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: zn. Valiant

Příspěvek od mojedx » 05 úno 2014 21:17

ten imbus nemusí být metrický, proto se ti žvejkne.
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: zn. Valiant

Příspěvek od mates444 » 05 úno 2014 21:51

Slávko, psal že se to žvekne i s přiloženým klíčem...
Reklamoval bych to. Třeba se vyhrabe nějakej lepší kousek.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Pixly » 07 úno 2014 19:07

Já bych tyhle různé OEM značky nijak nezatracoval. Podívejte se na to tímto pohledem - na Čínském obchodě to koupíte za 60% ceny, následně zaplatíte daň, clo a jste na 80 procentech ceny. Když se vám to pokazí tak to budete posílat do Číny? Takhle máte záruku v ČR, možnost vrácení, či výměny za jiný.
PS. Zrovna http://www.zbrane-vzduchovky.cz jsou moje top, už jsem se s nimi domluvil na ledačem - vstřícnost se jim rozhodně nedá upřít. Navíc oni jdou do rizika, že vyberou šmejdy a prodělají boty.

PS. s tím že se "žvejkne" imbus v šroubku jsem se nesetkal poprvé v jakékoli oblasti - většinou je to "nadprůměrnou" kvalitou imbusového klíče a já většinou přiložené, které jsou na 90% měkké, nepřesné, házím do plechovky, kterou jsem pojmenoval CO KDYBY. Veškeré nářadí používám vždy své, protože není nic lepšího než tím měkkým to hoblovat.
Naposledy upravil(a) Pixly dne 07 úno 2014 19:46, celkem upraveno 1 x.
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Marcelus » 07 úno 2014 19:39

Jo tak to máš pravdu. Já od nich bral v průběhu 3 let Cometu Fusion a 1x optiku Bullet. Byl jsem spokojen, nic jsem nevracel. Teď jsem bral zmíněný Valiant na jinde koupený Fx Typhoon. Nicméně máš pravdu i s tím, že taky prodělaj na krámech a nemusí to být zrovna Čína. Kamarád u nich koupil Cometu Lynx a byl rád, že se jí zbavil (jeho flinta je recenzovaná u Alexxxuse na stránkách a bohužel je to tak jak píše... Takže španělská pcp není to pravé ořechové. Myslím, že se jim to moc dobře neprodává. To ovšem neplatí o Cometě Fusion, byl jsem s ní moc spokojen, moc fajn pružinovka i kvalita zpracování. Prodal jsem jí jen proto, že nejsem "hromadič" vzduchovek a chtěl jsem pcpéčko. :) Nicméně, kdybych chtěl mít doma pružinovku do 6 tis., šel bych do Fusionu...
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: zn. Valiant

Příspěvek od zaxxon » 08 úno 2014 15:55

Já to tedy asi budu reklamovat, jenže to zase budu nejmíň měsíc bez kolimátoru..
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: zn. Valiant

Příspěvek od mojedx » 08 úno 2014 17:30

No tak si koupíš nějakou jinou optiku, stejně nakonec uživíš obě.
Uživatelský avatar
Onuck
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2014 11:43

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Onuck » 08 bře 2014 19:26

Tak já dnes prvně testoval kolimátor Valiant Aero Point SightRed/Green osazený na montáži od *****-lov.
Zatím spokojenost :-)
Přílohy
DSC_4585.jpg
DSC_4586.jpg
CZ 52, CZ Skorpion 61S, Astra 680, Voere 2115, CZ 83, Uzkon AS13, FSN 01
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: zn. Valiant

Příspěvek od tslaby » 08 bře 2014 19:50

Já se mohu připojit se zkušeností s puškohledem Valiant 4-16x44 SF. Mám ho na ZKM 456 a zatím absolutní spokojenost, záměrný kříž je pěkně dělený a slabý, takže nezakrývá střed terče, světelnost je taky v dobrá, ale používal jsem jenom za slunečného počasí a když bylo pod mrakem. Jediný mínus je, že kvůli menšímu průměru tubusu se občas musí najít vhodná poloha přilícení, aby bylo vidět. Za mě ale mohu doporučit ;-)
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Pixly » 18 bře 2014 18:46

Dnes jsem se stavil do Bohumína a ještě jednou podrobně prohlédl puškohledy Valiant, co měli skladem a záměrná osnova SUPER, obraz velmi dobrý... (u všech čtyř co jsem zkusil) Nestyděl bych se ani jeden z nich mít na vzduchovce. Byl tam i kolimator Valiant Micro PointSight Red Dot, bohužel v něm nebyly baterie, popravdě na mě ale nepůsobil nic moc, místo 1800Kč bych ho ocenil tak na 999,- Ale jak říkám nebyly v něm baterie, tak může jen lacinně vypadat. Byly tam i Puškohledy Raven, ale k tomu se snad ani nemá cenu vyjadřovat :?
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Marcelus » 18 bře 2014 22:00

Pixly píše:Dnes jsem se stavil do Bohumína a ještě jednou podrobně prohlédl puškohledy Valiant, co měli skladem a záměrná osnova SUPER, obraz velmi dobrý... (u všech čtyř co jsem zkusil) Nestyděl bych se ani jeden z nich mít na vzduchovce. Byl tam i kolimator Valiant Micro PointSight Red Dot, bohužel v něm nebyly baterie, popravdě na mě ale nepůsobil nic moc, místo 1800Kč bych ho ocenil tak na 999,- Ale jak říkám nebyly v něm baterie, tak může jen lacinně vypadat. Byly tam i Puškohledy Raven, ale k tomu se snad ani nemá cenu vyjadřovat :?

Jo jak jsem se už vyjádřil, mám 5-20x 50 na svém Evanixu už měsíc. Něco jsem už s ním picnul a musím říci, že se Valiant dobře a rychle zastřeluje a nastavuje - drží nastavení a osnova je tenoučká a super dělená, hlavně spodek svislého kříže - obraz jasný. Jsem spokojen.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: zn. Valiant

Příspěvek od Blue_L » 19 bře 2014 07:55

Pozeral som, ze ten Valiant 5-20x50 je o dost kratsi ako sidewinder. Porovnaval niekto tieto dve optiky ? Myslim hawke sidewinder 6,5-20x42 a valiant 5-20x50 ??? Nikde som nevidel ziadny obrazok cez optiku alebo video. Nema niekto ??
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Odpovědět