Zmena bydliste

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

Změna bydliště

Příspěvek od tuky » 28 dub 2008 15:43

Chtěl bych se zeptat jak je to v případě změny bydliště se zbraněmi.
Uvedu příklad- Trvalý bydliště jsem měl v Praze a všechny zbraně jsem měl přihlášený v Praze, samozřejmě i zbroják. Nyní jsem se přestěhoval do Brna. Musím přehlásit všechny zbraně na jiný okres tak i zbroják ??? Je nějaká určitá doba na přepsání ??? Co se stane když to nechám přihlášený v Praze a budu bydlet v Brně ???

Aby mi nestáhly zbraně :evil:

Děkuji za informace.


Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 28 dub 2008 15:55

Doporučuji ti nahlásit změnu bydliště okamžitě, je to tvoje povinnost, oni ti sdělí, co dál. Znám osobně jeden případ, kdy přišel hoch o zbroják na brokovnici právě proto, že nenahlásil změnu bydliště.
Uživatelský avatar
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

Příspěvek od tuky » 28 dub 2008 16:29

No dobrý známej to má prolítlí asi o rok, takže bude rád když nepude sedět :)

Holt na blbost se doplácí :roll:
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 28 dub 2008 18:19

Člověče, přečtěte si zákon, vždyť jde o váš ZP a vaši spolehlivost.

Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen: provést u příslušného útvaru policie výměnu zbrojního průkazu nebo
průkazu zbraně za nový, pokud došlo ke změně jména, příjmení nebo místa
pobytu držitele zbrojního průkazu nebo průkazu zbraně; musí tak učinit
do 10 pracovních dnů ode dne, kdy změna nastala, a zároveň odevzdat
doklady původní,
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 28 dub 2008 20:32

Ja měl ten stejnej problem,přestěhoval jsem se do brna a trošku na přepsani
pozapoměl o měsic a pul :roll:
Trocha slušnosti a pokory neuškodi,stačilo větši baleni kavy a vše bylo ok.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 29 dub 2008 09:05

Jen dotaz - změnou místa pobytu se myslí i změna v rámci jednoho města (a tedy i jednoho příslušného policejního útvaru)? Já se totiž přestěhoval asi jen o půl kiláku dál - ale už je to sakra skoro dva roky a navíc zrovna v době, kdy jsem si dělal zbroják a teď fakt nevím, co jsem jim tam hlásil za adresu. No ale ve zbrojáku je jen město, ne adresa, takže by to mělo být ok, ne?
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 29 dub 2008 10:29

jenže když tě budou chtít vidět tj. pošlou ti dopis aby ses dostavil, nebo by si přišli pro tebe už jedno z jakého důvodu tak jak to asi dopadne? v tom bude ten problém sice na zbrojáku ten údaj není (takže se měnit nemusí), ale oni ho u sebe mají tak by bylo vhodné jim to oznámit aby ses jednou nedivil. Myslím že by to neměl být žádný problém a navíc nemusíš říkat že jsi se přestěhoval před takovou dobou, ale teď a jdeš jim to nahlásit aby o tom věděli.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 29 dub 2008 11:52

...to jsem zvědavej co budou dělat, jestli schválí zrušení statutu trvalého pobytu
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 29 dub 2008 11:56

HV: ale tady přece nejde o trvalý pobyt. Píše se o "místu pobytu". Je to přesně tak, jak píše Lada.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 29 dub 2008 12:39

Aha, pak tedy nechápu, proč dělal komisař takové obštrukce když jsem byl na zkoušce zrovna když jsem měl ustřihlý růžek občanky, protože jsem se právě přestěhoval. Domníval jsem se, že statut trvalého pobytu je právě pro účel korespondence s úřady. Jestli jim stačí místo pobytu, tak asi ani nepotřebují vidět občanku, že? Matně si vzpomínám, že když jsem žádal o ZP, vidět ji chtěli. Oni si to stejně spárují s databází evidence obyvatelstva.
luiss
Příspěvky: 14
Registrován: 29 dub 2008 13:45

Příspěvek od luiss » 29 dub 2008 13:51

pokud se stěhujete v rámci města nebo okresu,tak to zase tak moc nevadí,alespoň u mě to bylo tak,jinak je to do 10 dnů jak je psáno v zákoníku.Já jsem tam byl po 3 letech přišlo se na to až při prodlužování z.p.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 29 dub 2008 22:23

jasně to je jedna z těch možností a dost záleží co je to za oddělení (to "zas tak moc nevadí" je hodně subjektivní pojem), někde to můžou v poho přejít max s nějakým tím slovním napomenutím a někde z tebe udělají pomalu kriminálníka s tím že na to máš 10 dní atd... a budeš rád když z toho vyvázneš s flastrem....
oni by taky nebyly moc nadšení kdyby se nekdo přestěhoval a ten si zapoměl zajít prodloužit zbroják a měl doma zbraň, výzvy k odevzdání zbraně atd.. by se k němu nedostali, poldi by ho taky neobjevili no radostí by neskákali kdyby tě nakonec někde našli a zbroják by nejspš udělal pápá....nebo může rupnout v bedně doktorovi a ten třeba na základě nějakého tvého úrazu pošle poldům dopis že ztrácíš způsobilost či se v našem bordelu stane nějaká úřední krpa a to stejné....
Vidím v tom jen možné zbytečné problémy, nikdy člověk neví co se může stát a jedno tam zajít že jsi změnil bydliště není snad takový problém, stejně se na to při prodlužování přijde pak tam stačí někdo kdo má blbou náladu.
luiss
Příspěvky: 14
Registrován: 29 dub 2008 13:45

Příspěvek od luiss » 30 dub 2008 13:30

jasně,že to záleží na koho narazíš,jsou normální policajti a policajti co se striktně drží zákona a nevidí neslyší.
Odpovědět