Zkusenosti s naboji Wolf- proc zanasi?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

To chce pořádně číst, bez urážky...

Příspěvek od Návštěvník » 05 lis 2005 15:01

Na začátku toho odstavce se píše: "K tomu mohu napsat, že v mé zbrani (a není to 858...".

Tolik na vysvětlenou :-)


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 05 lis 2005 15:44

Aha :) no dobře, ale i tak na většině zbraní jsou hned u sebe .. copak máš? Povídej. Teď se ptám spíš proto abych věděl z čeho všeho se dá tenhle náboj střílet
Návštěvník

Ale no tak

Příspěvek od Návštěvník » 05 lis 2005 16:02

Vážím si dotazu, ale víš, že jsem paranoidní :-) takže nebudu takovou intimní, osobní informaci, jako z čeho střílím 7,62x39, přece vůbec odhalovat. Střílel jsem to ze tří zbraní a ze všech se mi to líbilo. Ze Sa
58 úplně nejmíň, asi to je tím, a jak sleduji vaši diskusi, ještě se mi to potvrzuje, že na vojně to samozřejmě u ostatních kluků bylo o vzrušení z rány, ale já už měl tenkrát něco nastříleno (chápat prosím doslova - ne moc, opravdu jen něco), takže jsem neslintal jako někteří.
Ale kdybych se měl podělit o nějaké fakt osobní zkušenosti, na které se vlastně ptáš, tak si pamatuji, že jsem slepou 7,62x54R vkládal do komory lehkého kulometu na dvojnožce, pouštěl závěr (moc mi to s tou pružinou potáhnout dozadu nešlo) a vystřelil - bez pomoci zvnějšku, jen podle pokynů hodného pána - poprvé a na dlouhou dobu naposled v mých 9 letech. Při té samé příležitosti jsem dostal do ruky český revolver na 6 ks nábojů 22lr a bylo mi dovoleno nabít a bez dalších pokynů střílet do vzduchovkového terče připíchnutého ke stromu připíňákem, v pozadí byl viděl družstevní lán v délce asi kilometr, vlnící se vysoká pšenice, jestli v ní byli milenci, muselo jim to pěkně hvízdat kolem uší. Ten hodný pán byl policista, který nám na tábor přivezl hračky :-) Když si vezmu, že se střílelo pár metrů od stanů a že při natahování kohoutu palcem se mi poprvé (i podruhé, a nechali mě, nikdo nezasáhl!) revolver pěkně otočil do strany v úhlu, který by na IPSC závodu znamenal okamžité DQ, no - co mám ještě dodat? Dřív byly možné věci, které jsou sice dnes možné taky, ale nějak mám pocit, že jsou lidi dnes mnohem víc předposraní než za "režimu" a nedělají je. Podle mě škoda, život byl v něčem bohatší.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 05 lis 2005 16:44

Když tady byli Němci, to mi bylo 5let, střílel jsem s nima na polu z 88tky kanonu, moc se mi to líbilo a šlo mi to. Helmut mi dal tabulku čokolády že su šikovnej a já ji mám do dneška schovanou. Zdar.
Návštěvník

Pokud je to pravda, tak je to hezká historka

Příspěvek od Návštěvník » 05 lis 2005 17:14

Ta moje historka pravda je, věřte nevěřte.
Ty dva řádky za a přede mnou beru jako ironii, mého dědu Helmuti na konci války naháněli dost úspěšně, jeho nejlepšího kamaráda přitom trefili a na místě bylo po něm.
Takže Zdenku, můžeš být na standardní úrovni tohoto fóra a dělat si srandu z vážných věcí, nebos měl vážně obrovské štěstí, přál bych ti ho.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 05 lis 2005 17:47

Jsem špatný, dělám si srandu dávám si facku a jdu klečet do kouta. Už sem dneska nepolezu jdu sežrat tu čokoládu od Helmuta a ty chytrolíne anonymní se alespoň přihlaš a pojmenuj.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 05 lis 2005 21:56

Porovnání rychlostí Wolf a orig Sell-Bell-,které se v mém CZH dost často zasekávaly při podání do komory :cry:
Prostě šmejd za 11Kč/kus
Balda
Přílohy
Rychlosti 7,62x39.xls
(13.5 KiB) Staženo 250 x
Odpovědět