Zkusenosti s CZ 122

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Zkušenosti s ČZ 122

Příspěvek od Návštěvník » 06 lis 2002 22:58

Chtěl bych se dozvědět o Vašich zkušenostech s pistolí ČZ 122, klady, zápory..., srovnání s jinými sportovními .22.


Návštěvník

re:Zkušenosti s ČZ 122

Příspěvek od Návštěvník » 16 lis 2003 20:10

CZ 122 je zbraň pro zábavnou střelbu.
Na závodní účely není stavěná. Něco se dá vylepšit anatomickou rukojetí.Spoušť je špatně laditelná.
Má hlaveň vysoko nad rukojetí,čili vysoké těžiště.
Špičková sportovní zbraň je ovšem v jiné cenové kategorii.Zdraví Kall.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 17 bře 2006 21:47

122 rozhodně nebrat....jsou s ní jen problémy a myslím to upřímně. Koupil sem si ji ještě jako neznalec a po pár dnech na střelnici sem začínal zjištovat, co to je za šrot!!!
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 bře 2006 08:18

ROMAN: Nemáš pravdu, já sem si ji koupil taky jako neznalec a asi sem kápl na dobrej kousek, protože ta moje co se týče spolehlivosti posere všechny Buckmarky který sem držel v ruce. A díky anatomické rukojeti od pana Čichoně se s tím dá střílet velice slušně. Vybouchal sem s tím několikrát II VT ale ta zbraň má rozhodně na víc. Vím že s tím má dost lidí problémy a asi na tom něco bude, ale já ji považuju za špičkovou zbraň VE SVÉ CENOVÉ KATEGORII...

Samozřejmě s Waltherem GSP nebo pistolemí Pardini se to srovnávat rozhodně nedá, je to i jiná cenová
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 18 bře 2006 19:11

Asi je to jak říkáš (píšeš)... měl jsi asi štěstí na dobrý kus...kdybych měl rozhodovat dnes, zvolil bych jinak(asi SIG Mosquito)...možná bude i něco na tom, že ta moje 122 byla už jetá (jsem 2.majitel)... problém byl v tom, že docházelo k dvoj a troj ranám, i po výměně "pajšlu"...????? Střílel sem s náboji SaB, ale až s náboji Win Xpert fungovala bez problémů. Takže je trochu "rozežraná". Je to o náhodě na jakou narazíš...PS: ten SIG proto, že mě de spíš o to si zastřílet a pobavit se.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 bře 2006 13:08

No jasně, SIG je zbraň trošku jinýho určení než CZ 122. Ta je dělaná jako sportovní pistole, kdežto Mosquito je na nějakou zábavnou střelbu.
Mě to žere většinu střeliva a když některý nechodí, tak stačí namazat a pak to funguje bez závad.
Co se týče těch dvoj a trojran, tak to není způsobeno spoušťákem, ale tím, že pistole byla zasraná.To je nemoc těchhle pistolí, ve vedení úderníku je bordel, úderník se zakousne a střílí to jak kulomet. Stalo se mi to jednou, pokud zbraň max. po 150ti ranách vyčistíš tak se Ti to už nestane.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 19 bře 2006 13:27

To mě bylo taky řečeno, že ve vedení úderníku může byt bordel a že je možné, že se v něm můžou dělat otřepy, díky "hrnutí materiálu", že je prostě nekvalitní. řekli mě ať si vezmu pilníček a stěnu opatrně vyhladím...nepomohlo to. Jinak zbraň sem opravdu čistil. Náboje sem mazal a účinek žádný. Nejdřív sem myslel, že by to mohla dělat špatně (ostře) zbroušená ploška vytahovače, ale i s novým to bylo to samé. Víc druhů střeliva sem nepoužíval, tak nevím, co to ještě bude bez problémů papkat. Zatím se osvědčil jedině ten Winchester Xpert. Věřím tomu, že po pořádné opravě a vyladění by to mohla byt opravdu celkem schopná a přesná zbraň. Jakmile si koupím náboje, tak ji hned pojedu otestovat a napíšu co a jak...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 bře 2006 17:38

Jak sem už řekl, asi sem měl štěstí na dobrej kus. Přesnost je velice solidní, pokud se Ti podaří to dát do kupy tak na mířenku to je vcelku dobrá volba.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 22 úno 2009 19:40

Poradíte někdo co všechno by u mojí 122 mohlo způsobit dvou, troj střel? už si nevim rady...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 úno 2009 19:55

Furt to zlobí?

Padá kohout když nasucho hrkáš se závěrem?
když natáhneš kohout a klepneš pistolí o dřevěnou desku, spustí to?

Pokud ne, bude na vině asi fakt úderník, kterej se kouše v závěru. Nic jinýho to ani být nemůže...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 22 úno 2009 20:03

No vyhrabal sem ju ze skříně a řekl si že to ještě zkusím opravit. Několik let sem ju nepoužil. Dneska sem vyzkoušel a kropí to...někdy 2x někdy 3x naráz a někdy bez problému...Na 10 ran je tak 5 jednotlivě. Kohout drží... teď to mám na stole rozdělané... úderník se mě zdá čistý a dutina taky... nemohl by to byt buď: tvrdou pružinou úderníku a nebo ochozeným přerušovačem?

Edit: ta tvrdá pružina je asi blbost
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 úno 2009 20:17

Chtělo by to zjistit, jestli ten 2. výstřel iniciuje kohout, nebo bloklej úderník...
Přerušovač....no abych se přiznal, tak jsem ji loni touto dobou prodal, takže už si ani moc nevybavuju jak je to přesně konstrukčně uděláno, ale moc se mi to nezdá , že by to bylo tímhle, zvláště když to nasucho funguje OK.

Dělá to se všema nábojema?

Teď mě napadla taková (čistě teoretická) věc. Možná to je blbost, ale nemáš třeba od sušení bez sušilky od úderníku rozmlácenej kraj komory? Že by tam byl nějakej grót a při doražení náboje závěrem by to díky nerovnosti iniciovalo slož v okraji nábojnice?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 22 úno 2009 22:44

ještě to vyzkouším a pak napíšu, ale: pokud si vzpomínám, tak sem tehdy leštil drápek vytahovače, protože sem si myslel, že by to mohlo byt způsobené jeho nárazem na okraj nábojnice při nabíjení. Nakonec sem ho vyměnil za nový...ale problem to nevyřešilo.. myslel sem, že třeba pružina vytahovače je moc tvrdá. Toto problem nebude. Potřebuju schéma součástek.Něco sem tu na fóru našel ale je to s malým rozlišením. Pokud bys mě na SZ napsal mail, tak bych nafotil detaily zbraně...takové o kterých si myslim, že by mohly byt problémové... Čelo (lůžko) závěru v místě kde dosedá nábojnice je čisté, a myslim že tady problem taky nebude. No teď možná zásadní poznatek... Bratrovi se prej stalo, že zbraň sama spustila při natahovaní závěru...při jeho pohybu vpřed... to by teda logicky naznačovalo problem s úderníkem (?) Dnes sem zkoušel jen náboje SB, ale pamatuju si, že tehdy sem zkoušel i Win xpert (jak už sem psal) a s nima problem nebyl...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 úno 2009 08:44

vytahovačem by to teoreticky nemělo byt, náboj pod drápek zajíždí, žádný rázy by to na okraj nábojnice mít nemělo.

Pokud to bratrovi vystřelilo při natahování, tak to asi fakt bude problém s úderníkem. zkus do něj zezadu (při vyndaným závěru) třeba trochu silou zatlačit šroubovákem, jestli nemá tendenci zůstat viset v přední poloze. Může tam být grót, nebo něco vymačkanýho....
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 23 úno 2009 19:14

Zbraň sem kompletně prohlédl, vyčistil, promazal ale výsledek se nedostavil... První dvě rany OK, ale pak to vysypalo 4 najednou...

Úderník chodí jak po másle, tlačil sem na něho, ale vůbec se neseká...chodí opravdu hladce...
Přerušovač to snad taky nebude... výstupek co je na táhlu spouště spolehlivě zajíždí dolů při pohybu závěru vzad a tak je činnost spoušťáku (podle mě) spolehlivě vyřazená...
Kohout je na ozubu dobře "seklý" ... řek bych že tak jak má.. nic není ohlodaného...
Tak poslední myšlenka co mě napadá, jestli není ta pružina úderníku moc měkká a tím pádem při nárazu závěru vpřed úderník setrvačností poskočí vpřed...
Myslíš že je to možné, aby to stačilo k odpálení... Protože s winchesterama to chodilo bez problemu (třeba mají trochu silnější dno nábojnice)
Odpovědět