Zkouska naboju 38 spec.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
taurusák

Zkouška nábojů 38 spec.

Příspěvek od taurusák » 26 led 2009 19:33

Vyzkoušel jsem různé druhy nábojů r.38 speciál, které jsou v našich prodejnách nejdostupnější. Výstřely po jednom náboji byly provedené z revolveru Taurus 85 UL. Jelikož nechci zbraň zatěžovat nábojema +P, hledal jsem nejprůbojnější náboje 38 spec. Střílel jsem přes 2 vrstvy hrubého prošivaného kabátu, za nimž byly smrkové desky.
Ze všech zkoušených nábojů byly nejprůbojnější naše náboje S.B. celoplášť. Dále jsem zjístil, že poloplášťové kulky jsou pro sebeobranu zbytečné-nedeformuje se olověnná špička kulky přes 2 vrstvy proš.kabátu a průstřelem desek. Čili nedeformovala by se ani v lidském těle. Sbéčka celopl. prošly samozřejmě proš.kabátem a 7,5 cm desek.
Ostatní náboje polovinu dřeva. Není to propagace našich nábojů S.B., pouze poznatky.


Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 26 led 2009 19:36

Neškodilo by, kdybys popsal čím jsi to vlastně střílel a pokusil se seřadit výsledky.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 led 2009 19:44

Ten test jo opravdu hodnotný!!!
To že SB ti nejlépe vrtá dřevo je opravdu objevné.
:lol: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 26 led 2009 20:00

K vrtani je idealni akuvrtacka. :lol: Skoda naboju. Jinak ja spis nechci, aby gaunerem strela prosla ven. Jen at v nem pekne ostane a preda mu veskerou energii. Gauneri si malokdy stoupaji do zakrytu :roll:
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 26 led 2009 20:45

taurusák-Snaha se cení :wink:
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 27 led 2009 06:07

to ze sa poloplast nedeformuje do hribika cez kabat je normalne, totiz kabat nekladie taky odpor aby dokazal poloplast otvorit, v mase je to ine, pri urcitej rychlosti strely sa kvapalina, teda aj krv a tkanivo chova ako pevna latka takze je to nieco uplne ine... pozri si nastrely do zelatiny...
ak chces realne skusky tak si kup kus masa a na tom testuj...
priklad je napr. aj ked skocis z 10 m veze do plachty na brucho co maju poziarnici a porovnaj si to ked skocis pupkaca z 10 m veze do vody.... co bude viac boliet???
pokracuj v testoch a uvidis...
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 27 led 2009 07:32

Uvidí prd.

.38Spl s poloplášťovou střelou ala S&B se ani trochu nezdeformuje, i když budeš střílet do vody, želatiny, dřeva, masa, nebo pánubohu do oken.
Odpovědět