zivotnost zasobniku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

černý vladimír

životnost zásobníku

Příspěvek od černý vladimír » 14 pro 2006 09:40

Protože jsem bezpečnosti dbalý člověk, měl jsem dosud svojí jedinou zbraň - revolver - ukládanou v trezoru asi čtyři kroky od postele. Protože ale nejsem idiot, náboje jsou ve válci ( vím, vím, že je to v rozporu se zákonem). Nedokážu si ale představit, jak láduju patrony a zloděj mi šmejdí po kuchyni. Teď jsem si pořídil vymazleného Norinca 1911, nemíním ho mít jako pohotovostí, ale přesto mě napadla otázka: Jak problém rychlého použití řešíte Vy pistoláři? Vždyť pokud máte pořád v zásobníku náboje, pružina musí značně trpět a odcházet. Jak dlouho takový zásobník vydrží? Je zásadní rozdíl v životnosti, když budu mít ve zvyku nabít zásobníky doma a odjet na střelnici nebo nabíjet až těsně před střelbou?
Díky za odpovědi


Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 14 pro 2006 10:03

Samozřejmě pokud nabiješ doma a hned jedeš na střelnicu, tak se toho moc nestane. Podívé se třeba na policii, Ti to mají myslím plný pořád nebo se pletu (já to tipuju :) )? Pokud se pružina náhodó oslabí natolik, že by to mělo vliv na podávání nábojů, tak si myslím, že není problém ji vyměnit. A k tomu stálýmu nabytí doma - měj v zásobníku třeba 4 náboje. Péro nijak zvlášť netrpí a v krizové situaci stejně víc nábojů nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 14 pro 2006 11:04

Mám také pořád napáskovaný nejméně jeden zásobník, po nějaké době je vždy vystřídám a je zase napáskovaný druhý. No a jelikož mám nejméně 4 tak si s tím nějak hlavu nelámu. Vím o případech kdy zůstal v trezoru ležet déle než rok napáskovaný zásobník a stejně pak normálně podával, chtěl jen rozebrat promáznout a trošku natáhnout pružinu, nicméně jeho funkce zůstala i po tom roce OK.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oňarb » 14 pro 2006 11:15

Niekde som cital, ze pruzina sa najviac oslabuje pri opakovanom stlacani a roztahovani. Vraj ked je stale stlacena alebo stale roztiahnuta, nema to na jej funkciu ziadny vyznamny vplyv. Ja osobne mam jeden zasobnik vzdy plne napaskovany. 8)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 pro 2006 12:11

U USPc v 13raným zásobníku mám napáskovaných 10 nábojů už přes 5 let a furt spolehlivě podává, dokonce se mi ani subjektivně nezdá, že by pružina byla nějak měkčí.
magda858

Příspěvek od magda858 » 14 pro 2006 13:05

ČZ75-C měl hodně let stále plné zásobníky( na střelnici vyprázdnit a hned zase do plna...) a bez problémů. Kolegovi se zase povolila pružina, takže musel dát novou. Asi záleží na štěstí..
No a u G-17 po relativně hodně krátké době plných zásobníků se po pár ranách vzpříčil náboj v zásobníku a po jeho odstranění se ostatní volně vysypaly ze zásobníku. Teď o náboj až dva míň než je kapacita zásobníku a bez problémů.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 15 pro 2006 08:00

magda858 píše:ČZ75-C měl hodně let stále plné zásobníky( na střelnici vyprázdnit a hned zase do plna...) a bez problémů...
Naprosto stejná zkušenost. CZ 85/83- zásobníky byly vlastně celá léta naládované na plnou kapacitu a nepozoroval jsem ani problém, ani jakoukoliv změnu. Takže já bych se tímhle vůbec nezabýval.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 15 pro 2006 10:58

střílel jsem ze zbraně která byla nalezena po 50.letech od války na půdě. Zásobník byl naplněn celou dobu 7náboji což je plná kapacita . Na kvalitě mu to vůbec neubralo.pružina chodila normálně.Jednalo se o Beretu VZ34.
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Plnej magazín:-)

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 15 pro 2006 14:16

ČZ 85. Střídám 4 kusy (zásobníků). Bez problémů. Jeden vždy 15, a nad tím prvním je plnej závěr:-))). Chlapi, krásný Vánoce...Bobby
3022

Příspěvek od 3022 » 26 pro 2006 17:19

Oňarb píše:Niekde som cital, ze pruzina sa najviac oslabuje pri opakovanom stlacani a roztahovani. Vraj ked je stale stlacena alebo stale roztiahnuta, nema to na jej funkciu ziadny vyznamny vplyv. Ja osobne mam jeden zasobnik vzdy plne napaskovany. 8)
To si cital spatne. Nebo to tam nejspis bylo uvadeny v souvislosti s nejakym prumyslovym pouzitim, kde pruzina provadi x-tisic cyklu za den a pak se na ni takovyhle namahani pochopitelne podepise nejdriv. Ale vezmi si treba pistovy vzduchovky hnany pruzinou - muzes ji intenzivne pouzivat (tedy napinat a pote vypoustet) nekolik let a s perem se ti nic moc nestane (pokud to neni vylozene suntova pruzina, z blbyho materialu nebo blbe zakalena). Ale nechas ji napnutou dva mesice a pero se spolehlive unavi (coz neznamena ze musi zrovna prasknout, ale proste ztrati treba 20% ze svy sily). V aplykaci o ktery se bavime (kde to tedy konkretne nikdo az tak uzasne rychle a casto neplni a nevyprazdnuje) je zkratka trvaly, dlouhodoby maximalni stlaceni tim nejhorsim.

U pistole je osvedceny pravidlo neplnit na plnou kapacitu ale treba dva nebo tri naboje ubrat - s poslednima nabojema se tam na peru sily nejvic narustaj a tak se taky projevujou nejhur. Jak moc plnej zasobnik vydrzi zavisi si tom, jak moc si na nem vyrobce nechal zalezet a nakolik tam konstrukter nechal vuli - nekde "zavity" pruziny vylozene sedi na sobe, nekde tam je nechany misto a dalsimu naplneni brani vysokej jezdec zasobniku, nebo vule jen na pul naboje, takze ikdyz to proste u dvou ruznych zbrani naplnite na doraz jejich pruziny muzou bejt namahany uplne jinou mirou. Sem kazdopadne videl par zasoniku ze starych CZ-75 ktery byli bezstarostnym uchovavanim ve zcela naplnenym stavu totalne zlikvidovany. Ale kdyz se v zasobniku na 15 necha jako pohotovost pouze 5,6 ran, myslim ze je to uplne bez problemu.
datel

pružina

Příspěvek od datel » 29 pro 2006 09:58

Ve SR psali, že stačí zásobník ládovat o jeden náboj míň.
LEON

Příspěvek od LEON » 29 pro 2006 11:05

Ja mam ve sve CZ-75C v pohotovosti 5naboju myslim ze na odrazeni zlodeje to bohate staci :lol:
mauser
Příspěvky: 30
Registrován: 13 led 2006 13:33
Bydliště: Praha, Plzeň, Klatovy

Příspěvek od mauser » 29 pro 2006 11:29

Zkouším životnost zásobníků u ČZ 75 C P-01, který má kapacitu 14 nábojů, již 3 roky jsou naplněné na maximum :D , doplňoval jsem je pouze na střelnici, a podávají absolutně bez problémů. Dokonce jsem do jednoho dal 15 nábojů a vše funguje a je absolutně OK.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 30 pro 2006 00:56

nohavica stanislav píše:střílel jsem ze zbraně která byla nalezena po 50.letech od války na půdě. Zásobník byl naplněn celou dobu 7náboji což je plná kapacita . Na kvalitě mu to vůbec neubralo.pružina chodila normálně.Jednalo se o Beretu VZ34.
Včera mi jeden známý vyprávěl naprosto totéž, až na to, že šlo o Walther PP 7,65 Br. Takže mi jen potvrdil, že na tom naplnění asi tolik nezáleží.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 30 pro 2006 01:06

Když už jsme u těch magacínů, tak s únavou pružiny jsem se nesetkal, ale problémy mohou vzniknout s rozehnutím vývodek - hrozně na to trpěly ČZ vz. 50/70 - způsobovalo to závady (vzpříčený a tudíž nepodaný náboj). Poznalo se to naštěstí dobře - první náboj "čuměl nahoru" a na odstranění stačilo na štandu ty vývodky opřením o podložku vrátit zpátky, aby osa toho prvního náboje byla souhlasná s vývodkami.
No, holt "originál kastrólštál" :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět