zivotnost pistoli CZ 75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

lenka

životnost pistolí CZ 75

Příspěvek od lenka » 20 čer 2006 18:22

Dobrý den,

všude čtu, jak je pistole glok dobrá oproti čezetě.Můžete mi někdo zodpovědně říct jak je to z životnosti této pistole čezeta ? Myslela jsem třeba ten rám z hliníku třebas na pistoli 75 D kompakt.A tak všeobecně s porovnání s pistolí glok.


MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 20 čer 2006 19:13

Já si myslím, že při správné údržbě vlastníka obě zbraně přežijí. Sice občas někdy něco praskne (u CZ to bývá myslím třeba čep záchytu závěru), ale celkově zbraň vydrží.
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 20 čer 2006 19:20

já bych to řekl tak, že v první řadě si chce ujasnit, k čemu ta zbraň (ať číza či Glock či cokoliv jinýho) sloužit
zrovna u 75 D compacta či P01 je ta oblast užití dosti úzká.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 čer 2006 20:03

Mark: Ano, pokud s pistolí někdo střelí 500 ran za rok, tak ho určitě přežije každá. Pokud ale vysype 10 000 nábojů ročně, tak pak už stojí za to dívat se na životnost.....
lenka

Příspěvek od lenka » 20 čer 2006 20:28

Chtěla bych jí ne občasný nošení a vystřílet tak 1000 ran za rok na přítele :) .Přítel má právě CZ 75 V tom kompaktu, a glok je hnusnej :lol:
lenka

Příspěvek od lenka » 20 čer 2006 20:30

Problém je v tom, že přítel má reference na životnost hlavně u CZ.Ta je podle výrobce cca 15 000 výstřelů.Mě ale zajímá kolik toho vydrží to ostatní (rám a ty blbůstky vevnitř).Pokud vyměníme hglaveň za nějakejch 1800 kč a múžu střílet dál ???????
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 čer 2006 20:34

No myslím že u CZ se ti všecky pružinky strhají nebo unaví dřív než odejde lauf :)
Taky záleží jakou municí střílíš. Když budeš střílet olovem tak Ti hlaveň vydrží určitě víc než těch 15 tisíc. Když budeš střílet nábojema, který se lepí na magnet, tak vydrží míň než 15 000 výstřelů. To se nedá takhle paušalizovat, záleží jak se ke zbrani chováš, jak ji udržuješ a v případě CZ je taky hodně důležitý na jakej kapneš kousek.

Ale máš pravdu, Glock je hnusnej :D

naštěstí nejsou zbraně jen CZ a glock :D
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 20 čer 2006 20:43

Lenko ono se právě to předsevzetí 1000/rok umí zvrtnout což právě Glockovi obvykle potíže nečiní, ono to je taková mašinka na střílení co krásy nepobrala ale jinak je to čistokrevnej dělník :D
P01 jsem měl a už bych do ni nešel, naopak s jedním Géčkem blbnu a na druhý mám v šuplíku nákupku, víc nemám co dodat.
Krom toho rozhlídni po policistech s čezetami a zauvažuj kam by jsi to při tom občasném nošení skryla.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 20 čer 2006 20:57

Glock je hnusnej, ale 95 Glocku ze 100 vydrzi mnoho desitek tisic ran. 1 az 2 vydrzej nekolik set tisic a 3 az 4 nevydrzej ani 10.000 ran (hold - zmetek se najde vsude). Samozrejme, ze mezi tim budou ztraty typu praskly pruzinky, uderniky apod... Rika se, ze prumer je 1 zavada na 10.000 ran.

U CZty lze taky najit kousky, ktery vydrzej ke 100.000 ranam.
Pak se najdou kousky, ktery vydrzej mnoho desitek tisic ran, ale uz jich neni ohromna vetsina nybrz jedna Xtina (X odhaduju tak na 5 az 10).
Valna vetsina normalnich CZ vydrzi podle me doopravdy kolem tech 20.000 ran, pak je to na repasi cely zbrane (hlaven, vsechny tahla a pruzinky) - je potreba pocitat, ze kazdych 5.000 se bude menit zachyt zaveru.

Takze shrnuto podtrzeno - koupi Glocka ma clovek obrovskou sanci, ze mu pistole vydrzi dlouhy leta (ze ho prezije - pokud strili 1000 rocne). Pri koupi CZty se taky muze zadarit (to jsou ty kousky, o kterych zastanci tvrdej, ze vydrzej vic nez Glock), ale ma mnohem vetsi sanci, ze narazi na zbran, ktera nevydrzi ani polovinu.

Pak je tu dalsi vec - Glocka jak koupis, tak lze pouzivat na cokoli. CZtu to chce dodelat (zjemnit a vylestit spoust, aby to chodilo maslove a ne "piskove")

A budu se opakovat - nejsou jen Glocky a CZ.
Pravda je, ze pomer cena vykon ma Glock asi jednoznacne nejlepsi. Za cenu 17.500 (coz je cena "lepsi" CZty) dostavame zran prvotridni urovne.
Ale takovych zbrani je vic (Sig Sauer, HK USP, nektery Rugery, Jericho 941, XDcka apod apod...) - jenze tyhle zbrane nejsou za takovouhle cenu.
Pak jsou tu zbrane v podobny cene, ovsem s trochu jinou reputaci.

Pak je potreba nezapomenout na Norinca. Jejich kopie maji sice zpracovanim k originalum hodne daleko, na druhou stranu - cinsko-ruska ocel - ty bych veril a dovolil bych si tvrdit, ze pistole od Norinca nas taky prezijou.
lenka

Příspěvek od lenka » 20 čer 2006 20:58

No, s tím skrytím , moc problému nemám.Měla jsem od přítele CZ a nebyl s tím problém.Má CZ bez těch rýh na baterku.Dokonce se mi ta CZ zdá menší než glok - 19.Nebo užší.Měla sem obě zbraně vedle sebe a velikost mají téměř stejnou.Opravdu je Glok o tolik lepší .??? Nemíním za čas měnit.Nejsem na to zvyklá.Už tak mám blbej pocit, že si chci pořídit zbraň.Střílím dost s přítelem, ale svou zbraň jsem ještě neměla.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 čer 2006 21:04

Vážená a milá kolegyně přímo ve zbrani.

Ptáte se na mnohé, co Vám neumí říct vlastně nikdo. Dokonce ani Ducháček svatý a to je jinak docela kanón na odhadování budoucnosti.

Předpokládejme, že jste vyfasovali kus, který je kvalitní a neobsahuje žádná překvapení. Pokud budete střílet továrním střelivem, nebo střelivem průmyslově přebíjeným, které má střely z kvalitního materiálu pak záruční životnost hlavně udávaná ČZUB (15000 ran) je opravdu tak absolutní minimum, které hlaveň musí vydržet. Realistických je tak 75000 ran za předpokladu kvalitní údržby, čištění, mazání a pod. Při posledních cca 10000 ranách pocítíte zvýšení nepřesnosti střelby. V průběhu životnosti zbraně počítejte, že se sem a tam něco ulomí, nebo upadne, což ale není problém, protože jsou to spíš halířové položky. U originální čízy připočtěte pár uvolněných temů a upadnutých pružin. Pokud vím, fáma, kterou šířili zlí agenti konkurence :) ,že praskají rámy se nepotvrdila (i když já dva takové rámy viděl, ale asi jsem měl vlčí mhu).

U Glocka počítejte, že situace bude trochu jiná. Nemusíte se modlit, abyste dostali dobrý kus, protože Glock vyrobí občas pouze zbraň s vypadávajícím vývrtem, který nemá na přesnost, spolehlivost a životnost vliv. Pokud budete vše dělat, jak máte (čistit, střílet kvalitní střelivo) máte šanci se dožít cca 200 000 výstřelů i víc (jsou snad případy s kdovíkolikati statisíci výstřely).

Všeobecně řečeno, jakákoliv zbraň solidního výrobce (Walther, S&W, Glock, ČZUB??, Beretta, Sig, HK a mnozí další) vydrží aspoň 100000 ran s otřením povrchu a pár závadami (unavené pružiny, prasklá vodítka vratných pružin a pod.), které odstraníte za pár peněz. Takže o hlaveň bych se nebál. Koukal bych any mi neuvízla střela v hlavni (pokud někdo nešikovně přebil) a čistil bych, mazal bych atd.

Já sosbně Vám dám za pravdu s tím, že Glocka taky nemusím. Nemám rád to jeho SA, tvar se mi nelíbí, a hlavně jsem zvyklý na jiný sklon rukojeti. Jako exsběratel pár desítek kusů všeho možného jsem si nejvíc zvykl na Walthera P99, nebo na P226 od Siga (dokonce i na SP 2008/2022 nemohu nadávat). Glocky jsem měl taky ale nevydržely u mne doluho.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 20 čer 2006 21:40

Já sám o životnosti radit nemohu.Sám jsem v podobné situaci.Nicméně u nás momentálně prodávají pistoli CZ 75 D compact novou za 14 000 Kč, což já si myslím není špatná cena.Nicméně mimo tuto akci stojí na prodejně cca 16900 Kč.Glock 19 stojí 17200 Kč.Díky této cenové relaci bych asi zvážil koupi a dal bych přednost G19.Ale na druhou stranu, jsem s CZ 75 D sloužil řadu let a bez problémů - jakéhokoli !!.Takže slepá ulička.Naštěstí jsem dostal nabídku na zánovního G19 za 13 000 Kč, který má vystříleno cca 300 ran.Měl jsem možnost si ho vyzkoušet a prohlédnout a myslím že mám vybráno.Rozhodla u mě cena a reference "přátel" z tohoto fóra.Nicméně, kdyby se objevila CZ "ojetá" ve stejné kategorii- tedy zánovní za cca 10 000Kč, asi bych dal přednost CZ.
Takže jsem ti vůbec, ale vůbec neporadil :oops: :P :P
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 20 čer 2006 21:48

Dane
měl jsi se rozhoupat dříve, v únoru jsem prodával rok a půl starou P01, nenošenou po cca 500ks za 8500,-
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 20 čer 2006 22:08

No jo no, kdo to mohl vědět.Teď čekám na toho glocka.Příští týden v pondělí bych ho měl mít, pokud se dotyčný dostaví :) Nicméně kdyby byla zánovní CZ 75Dc za slušnější cenu nevim,nevim......... :lol: Jo, a navíc já nechci P01, ale klasiku !!
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 20 čer 2006 22:12

A vůbec, to mi zase S474N vyčiní až si to přečte :P :P :P :P :P Tímto ho zdravím :P :P :P
Odpovědět