zivotnost Glocku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 10 srp 2008 18:02

Petin00: že nemá spoušť na mířenku ? 1,6kg ti nestačí :roll:


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 10 srp 2008 18:49

1,6kg?Jo,ale až po tom co to dáš k puškaři..Jinak má Glock nějak 2,5kg ne?
Je tedy zvláštní,že když podle tebe má spoušt na mířenku tak proč Glocka na to nikdo nepoužívá?
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 10 srp 2008 20:05

Neviem prečo by si to dával k puškárovi (samozrejme ak nie si totálne nemehlo).
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 10 srp 2008 20:45

Měl sem na svem G26 set který sniži odpor na nějakých 1,3+-.
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 10 srp 2008 21:23

Petin:: práce cca na 3 minuty a třeba na mířenku ho používám já :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 srp 2008 18:28

Jen pár slov k tématu:
Skutečnost, že Glock vydrží neskutečně mnoho je ověřena dvěma způsoby:
1. Testy různých agentur a firem, které zbraně zahrabávaly a zas vyhrabávali do všeho možného počínaje pískem a konče lidskými výkaly. Zbraně musely vydržet střelbu několika tisíc nábojů v kuse bez čísštění a s minimálním mazáním, musely vydržet pád z výšek kolem 10 metrů na betonovou plochu, kde maximálním akceptovatelným poškozením bylo ulomení mířidel. To, že se přes Glocky jezdí autem a pod., snad není ani nutné zdůrazňovat.
2. Vlastní zkušenosti uživatelů zbraní. Jestliže padesát lidí napíše, že Glock je držák, který střílí běžně desítky až stovky tisíc ran, tak to bude pravda. Kdyby to napsalo jen deset lidí, tak to může být manipulace, ale desítky? to je pravda.

Zbraně a plast: já sám bych dnes už velkou vědu z něčeho takového nedělal. Z pastu se dneska dělají nosné části aut a nikoho nenapadne se nad tím pozastavovat. Mimochodem, někdo tu porovnával cenu Glocka a P226 s tím, že cena kovové zbraně je vyšší. Pokud by se dotyčná osoba chtěla držet meritu věci, pak by musela porovnávat P226SL s ocelovým rámem za víc než 40k Kč. Na druhé straně - Porovnal bych Glocka za 17-19kKč s P2022 za 21 kKč. To už je cena porovnatelná i s kvalitou zbraně (a věřím, že i s trvanlivostí).

Pobavilo mě konstatování o tom, že pokud někdo má na 100k ran, má i na novou zbraň. To je asi pravda, ale na druhou stranu proč bych měl kupovat na každých 10 000 ran novou zbraň? Ta stará by snad měla vydržet.

Mimochodem: Glocka nemám. Nepásne mi do ruky. Nemám ani čízu. Měl jsem dvě, obě stály za ... (75B a 75P01) a šly do světa. Asi jsem měl smůlu na kus. Momentálně mám P229 a Walthera P99 (se starým rámem) a jsem spokojený.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 srp 2008 19:01

Podle stejné logiky, když si u nás tolik lidí kupuje fábii HTP, tak to musí být super auto. :lol:
Podle mě je Glock 20% kvalita, 30% cena a 50% reklama. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 11 srp 2008 19:04

já mam třeba Fabii combi 1.9 tdi a super auto to je :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 srp 2008 19:23

Kubajzz píše:Podle stejné logiky, když si u nás tolik lidí kupuje fábii HTP, tak to musí být super auto. :lol:
Podle mě je Glock 20% kvalita, 30% cena a 50% reklama. :wink:
Nezdá se mi, že by se tolik státních institucí dalo nachytat na reklamu.
V tomto fóru se kolikrát spousta lidí ptá na to, jakou zbraň si koupit. Vždycky se jim říká, že to záleží na účelu zbraně, kterou chtějí kupovat.
To je ale (zvlášť u Glocka) jádro pudla. Glock je zbraň, kterou lze jednoduše vyrobit, není složitá, takže je snadno opravitelná, vydrží relativně hodně. Glock je taková univerzální služebně obranná zbraň za (relativně) málo peněz. Ne každý chce mazla za 40 tisíc a víc, pokud ale má být na zbrani závislý, pak je pro něj Glock tou pravou volbou.
Jistě, pookud chcete zbraň za víc peněz, kupte si Siga, nebo kdovíco ještě. Pro normální lidi (bez invence) je tu prozatím Glock (a otázka zní, jak dlouho ještě).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 11 srp 2008 23:09

Kubajzz píše:Podle stejné logiky, když si u nás tolik lidí kupuje fábii HTP, tak to musí být super auto. :lol:
Podle mě je Glock 20% kvalita, 30% cena a 50% reklama. :wink:
No, nevím, kde tu reklamu vidíš. Akce pro ozbrojené složky nebo dny z Glockem ? Proti "odborným" plátkům pravidelně upláceným jinými firmami je to nula nula nic. Spíš se mi zdá, že MPI razí strategii "dobré zboží se chválí samo". Dám příklad (můj vlastní případ). Pokud velitelka domácnosti nepovolí víc než jednu ostrou, co si asi tak koupíš, když chceš novou, spolehlivou 9-vítku. ČZ ? Možná ano, ale pokud budou jejich zbraně i ND stát polovinu a pokud při reklamacích přestanou dělat z lidí debily. Dovoz ? Při "úrovni" místních importérů můžeš kvůli banální poruše zůstat "nahatej" klidně více než půl roku. Jakž, takž se dá mluvit s CB servisem (Walther) a MPI (Glock). Z těchto dvou mi lépe sedí Glock. K tomu bonus - základní ND, pokud je vůbec budu potřebovat, jsou k dostání pomalu v trafice, a za pár švestek. Jednoduchej nákupní vzorec pro člověka, který hledá spolehlivost za slušnou cenu a určitě ne "bílou ze všech nejbělejší, když musí" :wink:
jirik1972

Příspěvek od jirik1972 » 12 srp 2008 00:09

2 Jbiker:napsals to dobře,ale stejně se najde další mamlas,který bude zas kecat a kecat jak je glock předražený a na prd a jak je výborná nepředražená čezeta za stejné peníze.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 12 srp 2008 06:03

Asi jsem teda mamlas,ale pořád si myslím,že obě značky jsou předražene. A vlastním zbraně obou značek,takže je to jen můj subjektivní názor.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 12 srp 2008 07:14

Předražené? Jistě, jen jde o úhel pohledu. Cena je kromě jiného tvořena tím, kolik je potencionální zákazník ochoten zaplatit a jelikož zákazníci kupují, tak proč drasticky s cenou hýbat? Nicméně MPI s posunem kurzu (konečně!) cenu trochu snížilo....což je krok v Čechách nevídaný.
A k argumentům proč G ano či ne. Ty byly popsány přesně. Pro většinu je G sňatek z rozumu a možná se někomu i doopravdy líbí a pak je spousta chytráků, kteří nakoupěj CZ v komisi, tak musí bejt to železo nejlepší, když jsem si ho koupil :lol: (Myšleno na věčné pomlouvače)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 12 srp 2008 08:19

všechno je bohužel v čechách předražený a paradoxně zde lidi berou méně než všude jinde :roll:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 12 srp 2008 08:53

Mimochodem, někdo tu porovnával cenu Glocka a P226 s tím, že cena kovové zbraně je vyšší. Pokud by se dotyčná osoba chtěla držet meritu věci, pak by musela porovnávat P226SL s ocelovým rámem za víc než 40k Kč. Na druhé straně - Porovnal bych Glocka za 17-19kKč s P2022 za 21 kKč. To už je cena porovnatelná i s kvalitou zbraně (a věřím, že i s trvanlivostí).
Precti si souvislost toho porovnavani...
Nekdo tu psal, ze je Glock predrazenej, ze by mel bejt mnohem levnejsi, nez ocelovy pistole... Tak dostal srovnani s podobnym drzakem v ocelovy verzi (P226).
Srovnani s jinym plastem pak dostal s HK a Phantomem.
Odpovědět