zivotnost Glocku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 09 srp 2008 14:47

A odborník se opět ozval. Vůle Glocka jistě nejsou malé a koneckonců díky nim spolehlivě funguje :lol: Nicméně nepřesnost střelby z Glocka (i já se s ní oproti střelbě z 1911 potýkám) není způsobena výkyvem hlavně, ale v drtivé většině spoušťákem (přesnost zbraně jako takové je, a to si troufám tvrdit, daleko nad možnostmi průměrného pistolníka). Prostě je "jiný", poměrně dlouhý a se slušným odporem (což některým - včetně mne - činí trochu problém). Nicméně byť je to jistou nevýhodou při mířence, tak naopak perfektně plní svůj účel pro běžné nošení, kdy při použití Glocka je hlavní pojistkou zbraně dostatek inteligence.
Chápu, že pochopit filozofii pracovního nástroje (např. kladiva, kleští či Glocka) je pro odborníka na zbraně problém, nicméně mi příjde úsměvné, když si někdo, kdo si koupil brodskej krám jen proto, že mezi jetejma bouchačkama je v nich velkej výběr hraje na odborníka na zbraně a přitom není schopnej pochopit ani princip předepnutého úderníku (SfA) :lol:


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 09 srp 2008 15:20

s tim spustakem mas pravdu- tam je hlavni nepresnost. jen ze byla rec o laufu tak sem psal k laufu, pri pruchodu strely hlavni dochazi k pohybu hlavne ktery dovoluji vule v uzamceni, tot vse.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 09 srp 2008 17:07

Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 10 srp 2008 07:52

Bluesman píše:Já to měl tedy s Glockem tenkrát po celým papíru.Neuměl jsem se přes to dívat a udržet světlo trochu v klidu.To jsem ho měl se zbrojákem asi rok a půl-takže impulsivní začátky a hromada zbytečných hilzen pod nohama.Oproti tomu revolvery mi šli hned velice slušně.S dalšími pistolemi a pomocí rad,zkušeností,se to už shlukuje lépe.Kazzi:A fakt je tu s námi maník,který v jednom odpoledni vystřídal cca 8 krátkých (revol. i pist.) S uspokojivými výsledky.samozřejmě i semtam cuknutá.Před odchodem domu hrábnul po svym Géčku,rozstříhal to na středu na velikost tenisáku a šli jsme.Nechápu,ale pistole jako taková bude asi v cajku.
si rovnou mohl napsat že to jsem já :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
lubo.k
Příspěvky: 16
Registrován: 12 lis 2007 00:03
Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » 10 srp 2008 10:42

Ku Glock-u sa väčšinou vyjadrujú ľudia, ktorí ho nemajú. Na niekoľkých fórach sa prepiera stále otázka Glock vs. CZ dokola. Predopnutý úderník môže byť problém, pokiaľ je niekto zvyknutý na klasický SA/DA. Dá sa však na SfA zvyknúť. Súšťanie je bezproblémové aj keď štandardná spúšť je trochu tvrdá. Nemá žiadne zbytočné páčky, je plochý, vynikajúco sa nosí, žerie všetko, funguje bez problémov, nie je treba ho priveľmi hýčkať kartáčom a olejom a na 25 m s ním dokážem do 10-ky vystrieľať dieru, ba s náležitým námerom aj gong na 50 m. Čo viac si od služobnej zbrane môžeme želať? Iba ľudia s estetickým jemnocitom sa nepokochajú na ladnosti jeho tvarov. Dámy ako napr. K100, alebo Beretta Px4 Storm majú iný systém uzamykania a nemám pocit, že by boli viac, alebo menej presné ako Glock či CZ. Skoro každá moderná zbrojovka má vo svojom výrobnom programe aspoň jednu zbraň s plastovým rámom.
Každý má takú zbraň, aká sa mu páči, čo od nej očakáva a koľko za ňu mieni utratiť. Glock poskytuje podľa môjho názoru výborný pomer medzi cenou a kvalitou. Ale je to však len môj názor. Spolieham sa na tú zbraň a verím, že bude aj naďalej správne fungovať.

P.S. Plánujem si kúpiť aj CZ 75 ako československú klasiku, pretože sú krásne. Každá zbraň má svoj osobitý rukopis a čaro.
KKaazz

Příspěvek od KKaazz » 10 srp 2008 11:46

není v tom videu chyba ? pohyb zavěrů a nabojnice dozadu začíná ve stejném okamžiku jako pohyb střely vpřed ne ? :?:
KKaazz

Příspěvek od KKaazz » 10 srp 2008 11:47

ale zaujalo mě tohle video...

prostřelí si ruku a přitom dělá jakoby se jen praštil do palce :)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 srp 2008 11:58

2 KKaazz

Podle toho jak měl terč daleko - asi nějakej začátečník a trefil držák terče.

A co to má společného s kvalitou glocka? :roll:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 10 srp 2008 12:43

to je dobry vemeno- to drzel jak prase kost a pak se divi ze si pri tom prostreli ruku :roll:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 10 srp 2008 13:22

Nonic, tak se vraťme zpět k životnosti Gloků: schválně, kolik maj vaše gloky nalítáno...těch 100 000 jim jen tak někdo nedá, nebo jo?

A na foru mujGlok se to jen hemží lidma, kterejm na jejich zázračný pistoli něco odešlo po pár stech ran...určitě jsou to kvalitní pistole, většina součástek je z nitridovaný ocele, ale to není samospáný...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 10 srp 2008 13:35

Nic není věčného, ale moje G vypadá po cca 2 tis. ran stejně jako nový a neočekávám, že by mělo jít do kopru.........a předváděčky MPI co jsem měl v ruce maj nalítáno, řekl bych, řádově víc a taky šlapou. Nejde o to, že by byl Glock zázračnej, ale o to, že za svou cenu je to výrobek, kterej nemusím v obchodě přehrabovat, abych našel nezmršenej kvergl. Je k tomu ještě spolehlivej (schroustá snad všechno, co obsahuje prach)........jo a abych nezapoměl.......kdyby se náhodou vysypal, tak to v MPI vyřeším.........
Není to zázrak, ale je to kvalitní výrobek, kterej funguje jak deklaruje výrobce, je na něj poskytovanej slušnej servis a jsou na něj mraky doplňků. Prostě má nějak všechno, co CZUB postrádá.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 10 srp 2008 13:36

Ale nemá spoušt na mířenku :D Takže nic pro mě..Jinak bych do něj šel..Škoda no :?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 10 srp 2008 13:39

To v základu nemá, ale zase jde poměrně snadno poladit...........Nicméně na mířenku jsou opravdu lepší zbraně 8)
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 10 srp 2008 15:06

"Nicméně na mířenku jsou opravdu lepší zbraně"

Ale taky se to dá, jak jem psal, já s glokem nastřílím stejně (na hovno) jako s čezetou... :lol:

Ale fakt mi na gloku strašně vadí absence bicího kohoutku.

A bigglesi, napadá tě nějaká sportovní disciplína, ve který by gloky byly alespoň trochu konkurenceschopný? Protože pokud já vím, žádná soutěž typu "střelba zbraní předtím několikrát přejetou tankem a vyválenou v bahně" není...bohužel, protože tam by glokaři snad měli šanci.... :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 10 srp 2008 15:15

Pro normálního střelce se dá použít asi na takřka jakoukoliv disciplínu a na nějaký úrovni mne napadá třeba IPSC (jestli si dobře vzpomínám, tak Týcovi to s Géčkem nešlo výrazně hůř než teď s čízou :lol: ). Každopádně já nemám Glocka jako sportovní speciál, ale jako dělníka........kterej moc neváží, když má tak vystřelí..........
Odpovědět