Ziskani ZP pro kdysi trestaneho

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 23 úno 2009 11:31

http://zbrane.kvalitne.cz :) Tam jsou odpovedi na tve otazky


filip_88

Příspěvek od filip_88 » 23 úno 2009 11:49

admix píše:http://zbrane.kvalitne.cz :) Tam jsou odpovedi na tve otazky
bohužel nejsou !! ale našel jsem si toto :

§ 22

Bezúhonnost fyzické osoby

(1) Za bezúhonného podle tohoto zákona se nepovažuje ten, kdo byl pravomocně
uznán
vinným trestným cinem
a)
vlastizrady, rozvracení republiky, teroru, teroristického útoku, záškodnictví, sabotáže,
vyzvedacství, válecné zrady, úcasti na zlocinném spolcení, obecného ohrožení, ohrožení
bezpecnosti vzdušného dopravního prostredku a civilního plavidla, zavlecení vzdušného
dopravního prostredku do ciziny, vraždy nebo genocidia, za který byl uložen výjimecný
trest nebo trest odnetí svobody na více než 12 let nebo mladistvému trestní opatrení
odnetí svobody nepodmíneně
na 5 až 10 let,

b)
uvedeným v písmenu a), za který byl uložen trest odnetí svobody na 5 až 12 let, nebo
úmyslným trestným cinem proti životu a zdraví, proti svobodě
a lidské dustojnosti nebo
jiným úmyslným trestným cinem spáchaným se zbraní, za který byl uložen trest odnetí
svobody prevyšující 5 let a od ukoncení výkonu trestu odnetí svobody neuplynulo
alespoň
20 let,

c)
uvedeným v písmenu a) nebo b) nebo jiným úmyslným trestným cinem, jestliže od právní
moci rozsudku nebo od ukoncení výkonu trestu odnetí svobody v prípade, že tento trest
byl uložen,

1.
neuplynulo alespoň
10 let, jestliže byl uložen trest odnetí svobody prevyšující 2
roky,
2.
neuplynulo alespoň
5 let, jestliže byl uložen trest odnetí svobody neprevyšující 2
roky nebo jiný trest než trest odnetí svobody, nebo

3.
neuplynuly alespoň
3 roky, jestliže bylo upušteno od potrestání, podmíneně
upušteno od potrestání s dohledem, upušteno od uložení trestního opatrení
mladistvému anebo podmíneně
upušteno od uložení trestního opatrení
mladistvému nebo byla sice vyslovena vina, ale nebyl uložen trest v trestním
rízení, v nemž došlo k pokracování trestního stíhání na žádost obvineného anebo
obžalobaného11e) nebo nebylo uloženo trestní opatrení poté, co bylo odstoupeno od
trestního stíhání mladistvého podle zvláštního právního predpisu11f), nebo
d)
spáchaným z nedbalosti za porušení povinností v souvislosti s držením, nošením nebo
používáním zbraně
nebo streliva, pokud od právní moci rozsudku neuplynuly alespoň
3
roky.

(2) Za bezúhonného podle tohoto zákona se také nepovažuje ten, kdo byl v cizině
pravomocně
uznán vinným cinem, jehož znaky odpovídají znakumnekterého z trestných cinů
uvedených v odstavci 1. Doba, po kterou není osoba považována za bezúhonnou, je obdobná jako
v odstavci 1.
(3) Za bezúhonného podle tohoto zákona se v prípadně
žádosti o vydání zbrojního prukazu
skupiny F nebo zbrojní licence skupiny K nepovažuje také ten, kdo byl pravomocně
uznán vinným
trestným cinem porušování predpisu o zahranicním obchodu s vojenským materiálem, útoku na
státní orgán, útoku na verejného cinitele, nedovoleného ozbrojování, vývoje, výroby a držení
zakázaných bojových prostredku, nedovolené výroby a držení radioaktivního materiálu a vysoce
nebezpecné látky, hanobení národa, etnické skupiny, rasy a presvedcení, podnecování k nenávisti
vuci skupině
osob nebo k omezování jejich práv a svobod, mucení a jiného nelidského a krutého
11e) § 11 odst. 3, § 172 odst. 4 a § 227 trestního rádu.

11f) § 70 odst. 5 a 6 zákona c. 218/2003 Sb., o odpovednosti mládeže za protiprávní ciny a o soudnictví ve vecech
mládeže a o zmeně
nekterých zákonů
(zákon o soudnictví ve vecech mládeže).


-15


zacházení, podpory a propagace hnutí smerujících k potlacení práv a svobod cloveka, používání
zakázaného bojového prostredku a nedovoleného vedení boje, válecné krutosti, persekuce
obyvatelstva nebo jiným trestným cinem spáchaným se zbraní.

(4) Príslušný útvar policie požádá za úcelem posouzení bezúhonnosti fyzické osoby
o vydání opisu z evidence Rejstríku trestu12). Žádost o vydání opisu z evidence Rejstríku trestů
a
opis z evidence Rejstríku trestů
se predávají v elektronické podobe, a to zpusobem umožnujícím
dálkový prístup. Pri posuzování bezúhonnosti fyzické osoby se neprihlíží k zahlazení odsouzení
podle zvláštního právního predpisu13) ani k jiným prípadum, v nichž nastává úcinek, že se na
pachatele hledí, jako by nebyl odsouzen13a) .


Tak že pro mě platí asi to tmavé že ano :roll:
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 23 úno 2009 12:04

Zalezi, kolik si dostal. Doporucuju, aby sis dosel na mistni oddeleni PCR, rek jim co a jak a zeptal se, kdy si muzes pozadat.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 23 úno 2009 12:21

No ale on tu psal, kolik dostal. Hele:

"jsem byl podmínečně propuštěn z vězení za ublížení na zdraví a trest byl nad dva roky" a pak psal " Seděl jsem 1,5 roku za lehké ublížení na zdraví beze zbraně". :shock:
S tím doporučením jít se zeptat přímo na PČR lze souhlasit.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 23 úno 2009 12:45

Aaa, shame on me :oops: Kazdopadne pokud byl trest nad dva roky, tak te ceka imho 10 let cekani od ukonceni vykonu trestu, protoze se pocita ulozenej trest a ne odsezena doba
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 úno 2009 14:01

Ten zákon je v tomhle ohledu správnej a souhlasím s ním bez výhrad.
Nicméně už tak nejde souhlasit s tím, že u nás je možné odsoudit člověka za to že se pouze brání :roll: :roll:
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 23 úno 2009 15:49

filip_88: 10 let od ukončení výkonu trestu, viz. §22 c) 1. zák. 119/2002sb.

EDIT: aha, odpovědi už byly na další stránce :-) , holt budu muset číst vlákna až do konce :-)
filip_88

Příspěvek od filip_88 » 26 úno 2009 11:55

No to je na ho... já dostal sice 3 roky ale na rok jsem se odvolal k viššímu soudu a ten to vrátil z5 k té samé soudkyni a ta ten trest pro neůčelnost zastavila a tak podle mě jsem měl dva roky a tudíž čekačka 5 let 8)
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 26 úno 2009 13:05

filip_88: Není rozhodující jak dlouho jsi seděl, ale na kolik let zněl rozsudek. Lhůta pak běží ode dne kdy tě propustili.
Pavelino
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2020 16:00

Re: Ziskani ZP pro kdysi trestaneho

Příspěvek od Pavelino » 17 úno 2020 16:48

Zdravím jsem po podmíněným trestu už prez 5 let za krádež
Dostal jsem odnětí svobody 1 rok podmíněně 5 let
Přišel mi domu dopis minuli rok 2.2.2019 o skončení podmíněného trestu
Dále jsem sel za měsíc na Odeleni zbraní za si mohu udělát ZP odpověď byla ano dale ke dni 31.1.2020 jsem posel odbornou způsobilosti a pod. Dále jsem si zažádal na místním Odeleni zbraní o ZP o dva týdny později jsem měl telefon ze si již mužů vyzvednout hotovy ZP jelikož jsem byl v práci tak jsem to odložil na další jejich pracovní den. Dále jsem měl další hovor z Odeleni zbraní ze mi musí odebrat ZP jelikož jsem neprošel za bezúhonnost ze od nabití právní moci mi to konci 1.2.2021
Teď co mi nedává smysl duvot proč nazacatku řekli není problém
Proč když jsem odevzdal přihlásku mě nechali jít ke skouskam
A další věc k nabití právní moci dochází 8-14 dni od vydání rozsudku jak je možné ze mi řekli zhruba ze za rok
veruska11
Příspěvky: 1
Registrován: 11 čer 2020 20:13

Zbrojní průkaz při odsouzení

Příspěvek od veruska11 » 11 čer 2020 20:31

Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat na jednu věc...V roce 2011 jsem byla odsouzená za úmyslný trestný čin, krádež spáchaná vloupáním (s partou jsme se dostali do skříňky na bazénu a já to vzala na sebe). Dostala jsem peněžitý trest 3000Kč, náhradní trest 1 měsíc odnětí svobody (peněžitý trest byl uhrazen) a k tomu podmínku 6m. Od té doby vedu spořádaný život, mám dítě a snažím se být vzorným občanem. Trest mi soud zahladil. Mám pouze nějaké dluhy, které teď řeším. Má otázka zní. Má vůbec cenu podávat žádost o ZP? Je nějaká šance, že jej získám? Chci ZP kvůli práci ve velmi nebezpečném lokále (v okolí došlo již k dosti přepadení) Velice děkuji za odpověď. Veronika
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Ziskani ZP pro kdysi trestaneho

Příspěvek od skagerak » 12 čer 2020 09:31

Zahlazeni se pro ucel ZP "nepocita", ale vypada to ze doba uz uplynula. (Nebudu psat jiz napsane, je to v tomto vlaknu)
Takze patrne OK neni li nic jineho
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Ziskani ZP pro kdysi trestaneho

Příspěvek od HanuIv » 11 led 2021 18:14

Tak bych rád věděl jak to je s odsouzenými na podmínku. Mějme tedy osobu, která byla odsouzena na 30 měsíců s podmíněným odkladem trestu na 36 měsíců.

Po 38 měsících od nabytí rozsudku právní moci, soud vyslovil usnesení, že se odsouzený osvědčil.

Až doposud není nad čím dumat.

Když si ale přečtete znění trestního zákoníku, tak tam se říká, že

§86 odst 3 Bylo-li vysloveno, že se podmíněně odsouzený osvědčil, anebo má-li se za to, že se osvědčil, hledí se na pachatele, jako by nebyl odsouzen.

Takže onen odsouzený by se měl posuzovat tak, jako by nebyl odsouzen a měl by tedy mít právo ZP obdržet? Já nevím, ale myslím, že jak jednou soud vyslovil trest, tak je to jasný. Ale ty zákony jdou proti sobě, ne? Prosím, je tu nějaký právník, který by mi to mohl vysvětlit? Existuje na to nějaký judikát?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět