Zdravotnictvi a strelci

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Volali by jste v případě LEHKÉHO poranění záchranku a nebo by jste to zkusili vyřešit jinak?

Volal bych a nechal se bez obav odvézt.
1
5%
Zkusil bych to nejprve řešit sám.
11
58%
Nechal bych se do špitálu odvézt někým jiným a jen kdyby to nešlo, volal bych sanitu.
7
37%
 
Celkem hlasů: 19
epetr2008

Zdravotnictví a střelci

Příspěvek od epetr2008 » 13 led 2008 01:55

http://www.novinky.cz/clanek/130587-jul ... robou.html

Tato věc zdánlivě nesouvisející s naší zálibou s ní naopak úzce souvisí.

Představte si, že se postřelíte(odražená) a nebo někdo postřelí vás. Jedna nevyletí a další včelka roztrhne hlaveň nebo prostě Vám závěr vylítne do obličeje.
Pak Vás naložej do sanitky, kterou předtím zachrchlal nějaký miláček s tuberkulózou, žloutenkou, svrabem a průjmem.

A v nemocnici zaplatíte ještě klilo na ambulanci.

Až Vám tu kulku budou tahat z těla ven, možná to bude dělat ožralej doktor a možná když Vám to zhnisne, vyserou se na Vás a nechaj Vás chcípnout.

Za cca 12 tisíc ročně na zdravotní pojištění a slušný částce vyplacený státu na DPH za náboje, to je kur.a drsnej servis.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 14 led 2008 14:01, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 led 2008 12:04

Kdyby mě někdo postřelil a vezli mě sanitkou, tak jestli předemnou vezli někoho s průjmem je mi úplně u prd.le. :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 led 2008 12:20

Kubajzz

Průjem se dá překousnout, tubera a žloutenice je horší :roll:

A jedno by ti to bejt nemělo. Protože pak při menších zraněních je lepší to rozdejchat a ošetřit se sám, než riskovat že k vůli prostřelené noze dostaneš tuberu a žloutenku.

Samozřejmě nebavíme se o případech, kdy ti z břicha tečou vnitřnosti.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 13 led 2008 14:44

To epetr2008: tak z toho mít strach opravdu nemusíš a není třeba to vůbec komentovat nebo dokonce zveličovat,věř mi, že ti v takové sanitě žádné nebezpečí nehrozí. To snáze "chytneš" žloutenku nebo tbc v hromadné dopravním prostředku - myj si ruce , vybírej si potraviny a taky nedopust, aby na tebe kdokoliv prskal a můžeš být klidný .Ty sanity jsou velká blbost a ještě to rozmázne opozice s psychiatricky nemocným Rathem. D.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 13 led 2008 22:19

Tak já bych teda začal těma infekčníma sanitkama co do teď fungovaly. Tomu se jenom směju. V životě jsem žádnou neviděl a to jsem viděl sanitek fakt celkem dost.
Za velkou blbost bych to taky neoznačil ani náhodou. Je sice pravda, že žloutenku a TBC můžeš klidně chytit v autobuse, ale taková sanita je taky docela velká hrozba. Běžnou praxí třeba je, že se převážejí pokálení a poblití bezdomáči nakažení svrabem, TBC a kdoví čím ještě. A to i přímo vozidlem RZS, které může vzápětí vyjet k jinému případu aniž by byl čas na jeho desinfekci.
Jinak české zdravotnictví je prostě perla a den ode dne jsem stále přesvědčován, že stojí akorát za velké a smradlavé hov.... :cry:
Si vis pacem, para bellum.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 led 2008 22:24

2 Lugerman

Jojo, proč myslíš že jsem zrovna napsal ,, tuberkulózou, žloutenkou, svrabem a průjmem" :wink: :wink:

Bohužel to není nic neobvyklého.

Tak na sebe lidi alespoň dávejte bacha.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 13 led 2008 22:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 led 2008 22:25

No co aspoň jim můžeme ještě přispět poplatky,sice se díky nim nic nezmění,ale jako další daň je to skvěle zavedeno. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 led 2008 22:36

2 edelweiss

Jen nevím co se platí, jestli jen poplatek za o šetření a nebo za to že jsi v zaneřáděný sanitce chytnul nějakej sráč, bys taky neměl zaplatit.

Teda je to služba co sis neobjednal, tak bys za ní neměl platit, ale to by bylo moc logický, takže se za to myslím platit bude.

Taky dejte pozor v sanitce, když se s Váma vybourá, je to často smrťák.

Člověk by řekl, že nejvíc ohrožení jsou myslivci na lovu, ale nech bejt, nedávno mi na střelnici odražená srovnala věci na stole.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 led 2008 22:44

Jo jo všechno je u nás naprd...
Co takhle se někam odstěhovat?
Někam kde se neplatí u doktora a nejezdí tam poblité sanitky.
Ještě pečení holubi kdyby tam lítali sami do huby, to bych jel s vámi.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 led 2008 22:54

Myslím že nejlíp bylo za Zemana.

A pokud se ti to tak líbí, tak ti přeju aby sis vychutnal ,,novou" politickou situaci až do dna a plnými doušky.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 13 led 2008 23:41

No bezpečnostní balíček od C.O. obsahoval pláštěnku a roušku na ústa a nezabíral ani decimetr krychlový když se tak bojíte,infikovaných sanitek,tak to noste s sebou. A nebo běžte nějaký čas pracovat do zdravotnictví a buďto si zvyknete nebo skončíte u nás :lol: Tohle je jenom planý nadávání na poměry se kterýma stejně nikdo nic neudělá.
Člověk není pro vládu důležitý a protože není schopen se dohodnout na jednotným postupu tak není ani nebezpečný.
Kdybychom byli ochotní se na týden vzdát ekonomicky důležitých komodit tak všechny tyhle šmejdy položíme na máry...ále marnost...
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 led 2008 23:43

2epetr:
A co jsi udělal pro to aby ses měl líp?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 led 2008 01:23

2 Kubajzz
Zkoušel jsem volit zelený, ale zdá se že to byla pěkná blbost.

A co jsi udělal ty, já myslím že se máme hůř, takže za to můžeš ty?
Pokud každý z nás může přímo ovlivnit co se děje, tak na tom neseme stejnou vinu. Tak mě zajímá, co jsi udělal že se teď máme hůř?
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 14 led 2008 09:17

2Lugerman : nemluvíš pravdu, pracuju přes 30 let ve zdravotnictví a 8 let u ZS a to,co popisuješ jsem nikdy neviděl . D.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 14 led 2008 09:51

U vás v Kolíně neděláte taxíkáře bezdomovcům a opilcům ? Tady v Táboře celkem běžná praxe. Já ZS celkem chápu, protože kdyby jednoho nechali ve škarpě, hned se toho chytnou nějaké "Džamily" a je z toho aféra :evil: Nicméně, platím do systému jako mourovatej, takže mě to samozřejmě mimořádně s*r* a rozhodně to překračuje hranici mezi občanskou solidaritou a "býti za užitečného idiota" :twisted:
Odpovědět