Zdravotnictvi a strelci

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Volali by jste v případě LEHKÉHO poranění záchranku a nebo by jste to zkusili vyřešit jinak?

Volal bych a nechal se bez obav odvézt.
1
5%
Zkusil bych to nejprve řešit sám.
11
58%
Nechal bych se do špitálu odvézt někým jiným a jen kdyby to nešlo, volal bych sanitu.
7
37%
 
Celkem hlasů: 19
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 17 led 2008 21:28

Zkus Český Červený Kříž, ten organizuje kurzy (jak sou kvalitni nevim :-) )


Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 18 led 2008 21:58

U Č.K. získáš kvalifikaci zdravotník 3.stupně což je míň než sanitářský kurs. Poptej se spíš u RZP. Za zhruba 2 000,-Kč. můžeš absolvovat záchranářský kurs pro laiky s praktickým nácvikem záchranných metod. Ale neměj pocit,že budeš zachránce par-excellans. Jednak se málokdy přichomýtneš k potřebným a i když budeš umět pomoci,tak úspěšnost KPR(kardio-pulmonální resustitace) je okolo 7%. Lepší výsledky se vyskytují jen v Amerických seriálech. Tím tě nijak nechci zrazovat od jistě dobrých úmyslů...ono i dobře zastavit krvácení je umění.
Přeji ti hodně zdaru.
Aquila non captat muscas
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 18 led 2008 22:00

Zkus zdravotnické školy, některé si tím přivydělávaly (kolik kolik to mohlo stát, to nevím, ale kvalita bude celkem ucházející, protože na zdrávkách tyhle předměty přednášejí vesměs doktoři). Já sám to mám jen z doslechu a je to x let stará infomrace, ale možná to stojí za pokus.
BTW já osobně, byv se stavem našeho zdravotnictví obeznámen celkem detailně, bych úrazovou situaci řešil podle závažnosti tak, že bych se od někoho nechal odvézt, případně bych se odvezl, k některému z několika doktorů, kteým věřím na základě zkušeností. Sanita je až poslední možnost, za prvé proto, že RZS je tady především pro situace, kdy není jiná možnost, tzn. je-li jiná možnost, stojí za zvážení, zda ji využít. Za druhé, sanita mě odveze bůhví kam (že by mi dali vybrat silně pochybuju), kde můžu padnout do rukou leckomu a navíc se odtamtud budu blbě dostávat domů 8) .
Pochopitelně se nebavím o situaci, kdy budu mít půlku hlavy pryč po zásahu nosičem závorníku, odlétnuvším z Sa 58. Pak mi bude KAŽDÁ pomoc dobrá, a ta rychlá zřejmě nejvíc :P .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět