Zdravotnictvi a strelci

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Volali by jste v případě LEHKÉHO poranění záchranku a nebo by jste to zkusili vyřešit jinak?

Volal bych a nechal se bez obav odvézt.
1
5%
Zkusil bych to nejprve řešit sám.
11
58%
Nechal bych se do špitálu odvézt někým jiným a jen kdyby to nešlo, volal bych sanitu.
7
37%
 
Celkem hlasů: 19
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 14 led 2008 11:27

Ovšem,že ano ,ale myslel jsem tím,že jsem nikdy neviděl,že by zasviněná či jinak kontaminovaná sanita jela na další výjezd ZS a nebo převozová sanita na další převoz. Tak se to nedělá a tudíž to nebezpečí nehrozí .A ještě něco - pokálet se či pozvracet se může v sanitě i velmi slušný a důstojný člověk, zvláště je-li vážně nemocný . D.


Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 14 led 2008 13:16

Dydla píše:2Lugerman : nemluvíš pravdu, pracuju přes 30 let ve zdravotnictví a 8 let u ZS a to,co popisuješ jsem nikdy neviděl . D.
No, možná jiný kraj, jiný mrav. Ale to co jsem popsal vidím dost často v práci, takže když už chceš někoho označovat za lháře, najdi si jinou oběť. U vás to třeba děláte poctivě, ale je spousta jiných, kteří ne. To že jsi to nikdy neviděl, neznamená, že to neexistuje. A jestli jsi tak naivní, že věříš všem saniťákům, záchranářům a doktorům v republice, že dělají poctivou práci, tak to teda klobouk dolů. Většího optimistu jsem totiž v životě neviděl.
Taky jsem nikdy netvrdil, že se nikdo nemůže pokálet nebo pozvracet v sanitce. Mě jde spíš o to, že ti bezdomáči se v tomhle stavu už do těch vozů nakládají. A většina z nich má v těch gatích naděláno i více dní. :cry:
Si vis pacem, para bellum.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 led 2008 13:58

Pánové, nehádejte se. Ono to opravdu je tak, že je něco jiného třeba Morava a Čechy. Setkal jsem se s tím, že některé věci třeba na Moravě fungují lépe.

Takže to asi bude kraj od kraje různý.

S tím, že se v sanitce může podělat kdokoliv se také nedá nic dělat a je to fakt, jen prostě jě o něco nižší pravděpodobnost, že od slušného pracujícího člověka dostanete naráz tuberu, žloutenku i úplavici.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 led 2008 15:20

epetr2008 píše:2 Kubajzz
Zkoušel jsem volit zelený, ale zdá se že to byla pěkná blbost.

A co jsi udělal ty, já myslím že se máme hůř, takže za to můžeš ty?
Pokud každý z nás může přímo ovlivnit co se děje, tak na tom neseme stejnou vinu. Tak mě zajímá, co jsi udělal že se teď máme hůř?
Proč nemluvíš za sebe?
Nevím co já mám společného s tím, že se ty máš špatně, ale pro to aby ses ty měl dobře, nemíním udělat vůbec nic.
Jak se budeš mít, záleží čistě na tobě.

A jestli si myslíš, že svoji situaci vyřešíš tím, že někoho zvolíš a ten se za tebe bude o tebe starat, tak je to tvoje věc, ale budeš se mít furt stejně blbě.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 led 2008 15:50

2 Kubajzz

Tys mě nepochopil, já psal že jsem volil zelené, abychom se měli všichni líp.
A že se to nepovedlo.

A ptal jsem se tebe, co jsi TY udělal abychom se všichni měli líp. Resp. co ty jsi udělal že se velká část lidí najednou má hůř :wink:
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 14 led 2008 16:25

2Lugerman : tolik si to neber,já to prostředí znám a napsal jsem jen,že nemluvíš pravdu.... :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 led 2008 16:28

Já jsem to pochopil.
A znovu opakuji. Já jsem pro to aby ses měl líp nebo hůř neudělal vůbec nic. A ani nic dělat nemíním a ani nebudu.
Jak se budeš mít je tvoje starost, tak se starej, s tím ti žádný poslanec nepomůže.
Jestli se má někdo špatně, tak je to jeho věc, ale záleží na něm.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 led 2008 16:39

2 Kubajzz

Jasně, proč se starat o ostatní.
Rozumenj přístup. Pokud někoho okrádaj, může si za to sám a ty se mu budeš ještě smát. Pěkný, víš...moc hezký, v poslední době takový Český...

Ale zas ti nebudu nasazovat psí hlavu, věřím že bys na toho okradenýho snad neplivnul, no ... i když ... :roll:

Ale nenech si kazit náladu, ten problém mám já, že mi takový přístup docela vadí. Beru to tak, že pokud se maj ostatní zle, tak je to i můj problém a chci ho řešit.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 14 led 2008 16:43, celkem upraveno 1 x.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 14 led 2008 16:43

Kubajzz - svatá pravda. Každý se musí naučit starat se o sebe.¨
epetr - jestli jsi chtěl, abychom se všichni měli lépe a šel na to tím, žes volil zelený, byls asi trochu vedle. Jinak, z čeho pramení Tvůj názor, že se máme všichni hůř? A od kdy se jako máme mít hůř? Co tenhle vývoj naznačuje, prosim Tě?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 led 2008 16:50

2 all

Asi jsi ještě mladej, jestli ti maminka dává kapesný, tak to nemůžeš chápat.

Až začneš chodit nakupovat a uvidíš máslo místo 20Kč za 60Kč, rohlík místo 1 koruny za 3, mlíko místo 8 za 16, každá věc co měla DPH 5% má teď 9%, když jdeš k doktorovi vysolíš 30Kč jemu a dalších 30Kč lékárníkovi.Zaměstnavatel na tebe dá 40 000, z toho si 10 000 vezme stát, pak ze zbytku 30 000 si stát vezme dalších 10 000, zůstane ti 20 tisíc čistého, z toho si stát vezme ještě podle DPH 9% až 19%. Takže z 40 tisíc co na tebe dal zaměstnavatel máš ani né 40% a zbytek odvedeš státu.....
Tak to prostě naštve.

A s tím, že se každej má starat sám o sebe, to platí možná v Africe.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 14 led 2008 21:02, celkem upraveno 1 x.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 14 led 2008 16:58

S tím mládím a kapesným jsi se netrefil. Nějaký pátek pracuji a snažím se vydělávat peníze. Nestraš s máslem za 60,- Kč, naopak, cena másla jde dolů. A máslo rozhodně neni dobrý příklad. Před rokem 89 stálo 10,- Kčs. Tedy jeho cena se od té doby zvedla "pouze" třikrát. To ten rohlík si trefil líp. Nezlob se, ale připomínáš mi zde zmiňovaného politika Zemana a jeho řeči o spálené a vytunelované zemi. Běž se o víkendu podívat do jakéhokoli z marketů a podívej se lidem do košíků. Nejsou na tom tak špatně, neboj. Tohle by bylo na dlouho a nemam na to čas ani náladu. Přeju Ti, ať se máš líp.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 led 2008 17:09

2 all

Dík, já si přeju abychom se všichni měli líp.
Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 14 led 2008 19:48

V okrese, kde dělám, už infekční sanitky nefungují několik let. Není žádný problém. Sanitky se po převozu infekčního pacienta dezinfikují, je klid. Sračky (salmonela, kampylobakter,..) co nám na epidemiologii nahlásí jsou ze špatně tepelně upravených vajec, drůbežího masa; žloutenky B, C si lidi donesou ze špitálu, když si vrznou (sex) mimo domov; žloutenky A, E jsou "ze špinavých rukou" (fekálně - orální přenos). Co se týče svrabu, zákožka svrabová žije a množí se v chodbičkách, které si vrtá v kůži. Přenos se děje zejména těsným tělesným kontaktem-lidé spící spolu v posteli apod. Zákožka přežije bez člověka asi týden. Takže když máte tu smůlu a v ubytovně dostanete postel (matrace) po nějakém člověku se svrabem, máte ho. Pro zajímavost, v Brně se svého času šířil svrab šalinou č. 8, byly tam kožené poutka na držení.

Ještě jedna věc: pokud máte doma ratolesti, které by si ze školky, školy donesly vši, použijte v lékárnách dostupný Diffusil H Forte. Nic jinačího nezabírá.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 led 2008 17:55

Konečně příspěvek od člověka který ví o čem mluví a neplácá si jen tak játra na netu.... :P
Aquila non captat muscas
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 17 led 2008 19:07

Trochu z jiného soudku, ale přesto myslím k tématu. Rád bych si udělal kvalitní kurz první pomoci. Můžete mi něco doporučit?
Nikdy neházej flintu do žita.
Odpovědět