Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od vendous » 21 úno 2010 19:44

Věz že jsem se už několikráte dokázal ubránit vlastníma rukama.
Když se dobře trefíš stačí jedna rána.
Že bych se chtěl stát nějakým jak tvrdíš vítězem v počtu příspěvků je trochu hloupost, ale můžeš si myslet co chceš v tom ti nikdo bránit nemůže.
Pokud si ještě nečetl někde můj vlastní názor tak je to celkem smutné a mě by ses nad sebou zamyslet :wink:

PS: Trochu nechápu co tě žere :roll:
A ani vlastně nechápu na co reaguješ, vadí ti že jsem se zastal kluků co nosí zbraň?


Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od pem » 21 úno 2010 20:23

Vendous - Ale ty ses nezastal těch co nosí zbraň - právě naopak.
Máš pravdu, že s těma přízpěvkama jsem to asi přehnal, ale --- Tvůj ryzí nazor na nějakou věc, skutečnost, myšlenku, zbraň, optiku a pod. jsem popravdě nezaznamenal. Z valné části jsi jen po někom něco opakoval nebo odpověď "zdokonalil". Jak jsem už napsal - brouk Pytlík, který všechno viděl, všude byl ... ale jen z doslechu.

Když máš takové zkušenosti a všechno tolik víš, kde jsou nějaké tvé výsledky, nástřely, fotky ...
Já tě neznám, ale jen pouze reaguji na to, co si zde přečtu. Třeba se pletu a neskonalé mýlím. Ale právě, že jen mám možnost zde jen číst, tak reaguji na to napsané. A to, co jsem se zde od tebe dočetl, mě někdy celkem nadzvedne.
Jinak nic osobního v tom není. Pouze bezprostřední reakce. Jsem zvyklý říkat, co si myslím. Bez vytáček.
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od sportovec » 21 úno 2010 20:33

Pem : Venda je v pohodě, znám ho. Ránu bych od něj dostat nechtěl :) .
Já nosím Kevina a to jenom když jedu na chalupu do divokých, severních Čech.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od vendous » 21 úno 2010 20:35

Asot píše:Z jakého důvodu nosíte po venku mezi lidmi střelnou zbraň ?? Lidé jako vy jsou potencionální riziko pro okolí.. těch průserů bylo asi málo.. to co by skončilo rozbitými nosy, končí vraždou neozbrojeného.
No tak sem reagoval
No jestli bouchačky nenosej právě proto aby nedostali do nosu.
Tim nechci říct že by se nedokázali ubránit rukama :wink:
Tím sem chtěl říct že nosí zbraně kuli tomu aby se nedostali do zbytečného křížku z přesilou, ale zároveň sem se nikoho nechtěl dotknout že by se nedokázal ubránit beze zbraně.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od pem » 21 úno 2010 20:50

Dělal jsem několik bojových sportů, ikdyž na to zřejmě nevypadám. Ale nosit pistoli jen pro to, abych se ubránil, je hovadina. Když ji vytáhneš, tak buď budeš střílet, nebo ne. A když ne, tak se ubraň přesile, nebo někomu, kdo bude mít minimálně nůž.
Z 99% ti nepomůže, že máš velké ruce nebo pěsti. Buď vystřel nebo uteč. To je nejlepší, co můžu doporučit. Já sám bydlím v prostředí, kde se to c.ká.na.ma. jen hemží. A už hodně let. A doporučuji se s nima seznámit. Jen tak to bude celkem v pohodě. Ať už po zlém nebo dobrém. Ale většinou po zlém.
V dnešní době ubránit se beze zbraně je celkem dost velký problém, to by jsi musel být velice dobrý, aby jsi zvládl dva nebo tři popř. více protivníků. Oni už taky totiž trénují a znají někdy víc, než ty sám. Bohužel.
Takže samotné zastrašení pistolí, někdy se míjí účinkem --- a co pak...???
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od dykmore » 21 úno 2010 21:55

2Pem: trochu nechapu tvoji reakci na V.,napsal co napsal a nic mi na tom nevadi. Naopak mi vadi,ze nekteri lidi maskuji bezohlednost za uprimnost.
Co se tyka obrany s kkz-tohle tema snad je o necem jinem. Uz o tom navic bylo popsano milionkrat vic stran,nez ke kolika obranam s kkz doslo. Ja napriklad verim na zastrasujici ucinek zbrane a nemyslim,ze bych po taseni proste uz musel vystrelit,ale je to muj nazor a jestli se pletu,tak mi v te chvili stejne zadne reci nepomuzou.
Takze co pak,to je na kazdem,jak ale nekdo napsal-radsi at me dva vedou,nez ctyri nesou.

Abych nebyl ot,dosly mi 3 dotazy na sponu na glock-kupoval jsem ji na Coradu v Ostrave,ale bacha na jednu vec-prvni kus,co jsem koupil,byl spatne ohnuty (nesedely diry) a nesel na glock nasadit,teprve druhy kus byl ok. Takze za prve tam na tom Coradu muze jeste lezet na prodej ta nepouzitelna spona,a za druhe pokud budete objednavat,radsi hned po doruceni odzkousejte.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od cherro » 21 úno 2010 22:44

Ono toto téma se tu probíralo nedávno, a tam jsem se zakoukal do Maxpedition Jumbo a za týden jsem ho měl doma. Nosím v něm všechno, od klíčů, dokladů až po baterku. A "železo" tam má taky svůj "pokojíček". Zatím naprostá spokojenost... Komu se zdá Jumbo moc velký, může si vybrat Fatboy :wink:

http://www.noze-nuz.com/maxpedition/MX412B.php

http://www.noze-nuz.com/maxpedition/MX403B.php
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Radgost » 22 úno 2010 06:51

Ty karabiny jsou z plastu?
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Kurt » 22 úno 2010 09:00

Radgost: ano, ty spony jsou z plastu - UTX-Duraflex

Co se týče klipu na opasek pro Glocky - konečně jsem zjistil, jak se to jmenuje: Clipdraw
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Radgost » 22 úno 2010 10:13

Mám někde v podvědomí zafixovanou obavu z používání plastových karabin.
Slukař
Příspěvky: 146
Registrován: 25 říj 2007 18:40

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Slukař » 22 úno 2010 10:55

Pem: Nosit zbraň na obranu podle mě hovadina není. Koneckonců i samo slovo zbraň je v češtině odvozené od bránit. Osobně ji nosím právě pro ty případy, kdyby na mě někdo vytáhnul nůž a žádal o peněženku, nebo mě obklopila parta zoufalců toužící po rvačce. A vůbec si nemyslím, že bych nutně musel střílet. V odstrašující účinek cz 75 fulsize věřím natolik, že ji nosím nenabitou. Proti někomu, kdo by se mě rozhodnul zákeřně zabít by mi stejně nepomohla.
Molón labe!
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Radgost » 22 úno 2010 11:07

Pánové,
nenechte se prosím provokovat trdlem, které na fóru o zbraních pronese výrok o tom, že jsou jejich nositelé svému okolí nebezpeční.

Navíc je tohle téma těžce offtopic. Držme se raději tématu, tedy Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od dykmore » 22 úno 2010 11:11

Radgost: nemej obavu. Ja uz 25 let denne nosim na zadech jisty hudebni nastroj,a za tu dobu mi asi 10x praskly ruzne kovove spony. Zvlaste ted ty slitinove jsou uplne na hovno. Poslednich 10 let mam vsechny plastove a drzi. V jinych diskuzich se muzu mylit,ale tady ver profesionalovi (ne v oboru zbrani :D ) A navic u tak male vahy jako je taska na pistoli to neres..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
rikos79
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2008 14:33

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od rikos79 » 22 úno 2010 16:01

Ad noseni: Ja jsem si po opaskovem pouzdru koupil prave ledvinku, Dasta, cislo si nepamatuju. Vejde se mi do ni pistole a doklady. Penezenka uz ne. Jinak s ledvinkou s doklady chodim poslednich 10 let, uz jsem si zvyknul, v lete vsechno pod vykasanym volnym trickem, v zime pod bundou, mikinou. Vyzkousej si v obchode, uvidis sam co ti bude vyhovovat. Ta ledvina na pistoli ma masivni siroky opasek a velkou sponu, vcetne poutek se suchym zipem a oficialne se jmenuje etuje - zbrojni. Nosim CZ110.
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Asot » 01 bře 2010 20:54

Radgost píše:Pánové,
nenechte se prosím provokovat trdlem, které na fóru o zbraních pronese výrok o tom, že jsou jejich nositelé svému okolí nebezpeční.

Navíc je tohle téma těžce offtopic. Držme se raději tématu, tedy Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni
Trdlo jsi ty.. pistoli ve dne po venku může nosit pouze ustrašený psychopat a ten hrozbou pro okolí je.. a nejhorší je, že pokaždé nedostane 12 let, jako Ďuričko..
Jestli budu někdy bydlet třeba v JAR, také budu venku ozbrojený, ale mě to zde jako v JAR, nebo Kolumbii nepřipadá..
Pistoli by si měl koupit člověk za účelem, že se mu zbraně líbí a baví ho střílet.. Když si, ale někdo pořídí zbraň čistě za účelem sebeobrany, navíc v ráži 9mm Luger a tahá ten kus železa sebou kdyby ho náhodou v Tescu někdo přepadl, je blázen
Jste magoři...
Odpovědět