Zbrane od Turecke firmy TISAS

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Zbraně od Turecké firmy TISAS

Příspěvek od golfkiller » 19 čer 2009 13:51

máte s nima někdo zkušenosti ? dneska jsem si je osahal a zaujal mně model ZIGANA SPORT. By mne zajímalo jak na tom budou s přesností. A životností


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Zbraně od Turecké firmy TISAS

Příspěvek od Matěj » 18 bře 2010 20:46

Opravdu nikdo nemáte zkušenosti s Tisas ?

Tady visí akce ,
http://www.terc-zbrane.cz/index.php?id= ... acka=Tisas,

ale nikde jsem víc o těchto zbraních nenašel.
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně od Turecké firmy TISAS

Příspěvek od mocima » 18 bře 2010 21:05

Nevypadá zle, ale čeho jsem si v tom videu všimnul, tak že jen jedinkrát tam vysázel celý zásobník - 15 ran. Jinak maximálně 5. Může to být jen moje paranoia, ale trochu mi to zavání problémem.
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Zbraně od Turecké firmy TISAS

Příspěvek od monccou » 18 bře 2010 21:32

Mě příde že na videích na youtube apod. je celkem běžný, nehledě na zbraň, že nestřílej plný zásobníky :wink:

Nemůžu si pomoct, ale vnějškem mi to silně připomíná Walther P88 :shock: Nebo že by se mi to jen zdálo? :D
Každopídně ceny zajímavé a Zigana Sport opravdu zle nevypadá...tedy aspoň na fotce. :wink:
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zbraně od Turecké firmy TISAS

Příspěvek od dykmore » 18 bře 2010 23:13

monccou: předběhl jsi mě. Je to kopie Waltheru. P88 jsem vlastnil docela dlouho, a dost jsem se na něj kromě jiného nakoukal, a tyhle pistole jsou jako jejich dvouvaječné dvojče. Hlaveň uzamčená blokem do výhozního okénka a kromě zigana sport bych to tipnul na slitinový rám.. Ovšem walthera P88C opravdu velice lehce jetého jsem tehdy sehnal za 7000kč, takže nad tou cenou bych tak nejásal-na to, že to je tak neznámá firma. Pokud je přesnost daná konstrukcí zbraně a je to pečlivě vyrobené, tak to asi přesné bude. Ohledně životnosti bych si jen dovolil zaspekulovat, že to asi tak slavné nebude-co vydržel walther, to pistole stejné koncepce ze (na tuty) méně kvalitního materiálu vydržet nemusí..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Zbraně od Turecké firmy TISAS

Příspěvek od monccou » 19 bře 2010 00:11

Tu je odkaz přímo na stránky výrobce http://www.trabzonsilah.com/eng/index.php. Stránky jsou v angličtině, španělštině, ale mi lingvisté dáváme přednost originální turečtině. :lol:
Jinak při prohlídce toho webu mě přišlo, že Norinco není jediný zdatný xerox :D

Trochu jsem "googlil" a našel jsem si pár detailnějších obrázků a z vnějšku to opravdu zle nevypadá, ale podstatnější jaký je to uvnitř, že.

dykmore:
Cena je zajímavá u nové zbraně. Pro střelce kteří za rok bouchnou tak 500 nábojů a chtěj novou zbraň by to mohla bejt lákavá možnost. Střílet to určitě nějak bude, ale nakolik je zkopírovaná i kvalita vzoru je otázka? Se zbraněma z Turecka žádný zkušenosti nemam, tak nemohu soudit jejich kvalitu. Teda krom brokový dvojky CZ-USA, což je vlastně Huglu, kterou jsem měl v ruce a velice se mi líbila.
Pravdu však máš, že za 8500Kč se dá sehnat jetá pistole v pěkném stavu a od renomovaného výrobce.
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zbraně od Turecké firmy TISAS

Příspěvek od dykmore » 19 bře 2010 01:04

no fakt, taky jsem zagooglil a norinco hadra :mrgreen:

A na jedné stránce jsem objevil více než zajímavý popisek k firmě: "Unlike most other pistols of Turkish origin, these appear to be of more or less original design, and not being a copy of one existing European pistol or another.."
:lol: :lol:
holt i takoví píšou zasvěceně o zbraních, bohužel.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Odpovědět