Zbrane kat. C - nejasnost

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ondrash
Příspěvky: 1
Registrován: 18 zář 2013 15:27

Zbraně kat. C - nejasnost

Příspěvek od ondrash » 19 zář 2013 19:50

Všichni asi víme, co spadá pod zbraně kat. C. Jako zájemce o ZP mě ale zaujala jejich definice - a to, že mají delší hlavně a přitom podléhají jen oznámení. Znamená to, že zbraně s delší hlavní jsou méně nebezpečné? Selským rozumem mi vychází, že taková brokovnice bude mít menší rozptyl - tady je tedy ten zakopaný pes?
Díky.


Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Zbraně kat. C - nejasnost

Příspěvek od Queeg 512 » 20 zář 2013 19:57

Možná jsou zkrácené verze považované za nebezpečnější kvůli tomu, že se dají snadněji skrytě přinést na místo činu a tam pak rychleji tasit, obecně se pak krátké zbraně více hodí i na boj zblízka. Mě osobně teda lupara z tohoto důvodu přijde nebezpečnější než normální dlouhá dvojka, myslím, že potenciální nepřítel by mě s ní dostal snáz. Je to ale jen spekulace, ostatně stejně jako jakákoliv jiná odpověď s vyjímkou vyjádření autora či autorů příslušných paragrafů.
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Zbraně kat. C - nejasnost

Příspěvek od Piggy » 21 zář 2013 21:18

Řekl bych, že je to pod tlakem evropských představ. Leckde se typicky lovecké (tedy dlouhé) zbraně tradičně považují za běžné vybavení domácnosti (co vím třeba Francie či Rakousko) a proto jsou v podstatně volnějším režimu než krátké.
Nakonec je to jedno, registrovat musíš obojí :(
Odpovědět