Zbrane ... a nase polovicky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Hosi zavadivim vam.

Příspěvek od Neznalek » 21 úno 2008 11:42

Ja ma opravdovy problem uz pul roku se mi nepodarilo si zbran prosadit a asi se mi to nepodari. Manzelka je hodna a tolerantni a neni to ani otazka penez. jinak mi dovolila zatim vse az na paraglyding. Mam napr. veterana v garazi mnoho modelu RC letadel atd., ale zbran domu nesmi. . Koupil jsem i druhej trezor jen na zbran a stejne domu nesmi - salamova metoda (mam chranice sluchu, bryle ...). Proste se boji a ja nevim jak na to. Mame tri male deti 2kluci 1 holka. Ona je "bohuzel" Policistka tak musi 2x rocne strilet a pak je zbran jen v trezoru. Jenze oni na tech strelbach z toho delaj jeste vetsi dramo nez to je (sanitka na miste a pod) takze ona se proste boji mit tak "nebezpecnou" vec doma. Uz jsem to mel povolene, ale jak si ten chudak lampasak nedavno zastrelil holcicku tak prisel opetovny zakaz. Samozrejme silove reseni koupit zbran a dat do trezoru je mozne, ale jsem s manzelkou uz skoro 15let a tohle bych ji neudelal. Vlastne ji chapu ale zbran chci a vcil co delat. Bohuzel mi asi neni pomoci. ale alespon sem se nekde sveril hned mi je lepe.


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 21 úno 2008 12:24

Neznalek: stanovit si s manželkou jasná pravidla a přesvědčit jí o tom, že zbraň je nebezpečná jen v rukou vohrábla. A to ty přece nejsi. :wink:
Na odlehčení: hlavně nepoužívat argument, že vaší rodinu neochrání policie, tak to musíš být připraven udělat ty. :)
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 21 úno 2008 12:29

není třeba možnost nechávat zbraň v trerozu v práci? či ji mít v trezoru třeba v garáži (jestli nějakou máš), vhodně zabezpečený sklep, a domu ji vůbec nenosit...nebo domluvit se že ji důmu doneseš v kufřiku rozloženou nebudeš si s ní hrát a jen šoupneš kufřík do trezoru....
Nebo jestli má někdo z rodiny ZP že bys ji nechával u něj a na střelnici byste chodili společně....zkoušet hledat řešení nic jiného nezbývá.

třeba bratrova žena ani neví že má kvér, kterej buď nechává v práci nebo u mě, taky jsem zvědavej co na to až se to provalí...

že z toho u nich dělají drama se nedivím, oni asi dobře vědí proč tam tu záchranku mají a když si většina z nich vystřelí 2x do roka a vzhledem k tomu co jsem se dočetl jak se chovají na střelnici a slyšel od známých myslím že je tam i na místě...
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Argument o Policii by pouzit sel.

Příspěvek od Neznalek » 21 úno 2008 12:38

Ono podle zprav od ni to tam je ted vse napytel. Schopny odesli do civilo a berou vysluzne a zbytek nas asi opravdu neochrani. Ja vsak zbran na osobni ochranu nechci a nepotrebuji, alespon zatim. Pravidla jsem zkousel. dokonce jsem chtel navrhnout pravidlo ze doma nebudu mit ani jeden ostrej naboj, ale ani to zatim nezabralo.
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 21 úno 2008 12:39

Tak to bych mel byt moc rad za tu svoji zenu.
Ta mi nic nezakazovala, ani nebranila nakupu pistole, jen ze kdyz uz tak radsi novou :-)
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Příspěvek od Neznalek » 21 úno 2008 12:56

Ja jsem rad i za tu svoji ackoli mi zbran nechce dovolit. Jinak omlouvam se vsem schopnym Policistum co jeste zustali a apleuji zustante. Neni to mysleno ze jsou vsichni spatni ostane sam mam doma jednu prislusnici a nic spatneho si o ni nemyslim.
Je proste opatrna a urcite mam pravdu, ze statisticky je zbran doma urcite vetsi nebezpeci nez bez ni. Ale noze mame doma take a detem pristupne takze si myslim ze pistole v trezoru a bezpecne zachazeni se zbrani by to melo dost eliminovat, ale zenske jsou zenske a mi do nich proste nevidime (mozna jenom ja?).
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 úno 2008 13:27

S ohledem na nedokonalost lidského těla,jež postrádá jakoukoli výzbroj (drápy,pořádné zuby) Bylo držení zbraně a schopnost ji ovládat,jednou ze základních věcí nutných k životu.Dnes se nemusíme masivně bránit proti dravcům zvířecího rodu,ale proti těm našeho druhu.Takže jakákoli zbraň je lepší než marné volání o pomoc.Humanita jednotlivců či statistika jsou ve chvíli nouze zcela zbytečné,počítá se jen to co můžeš použít.Humanita je krásná idea,leč život ti nezachrání,v 99% vítězí ti nehumánní,jim je morálka,právo,soucit,naprosto cizí.Takže je s čím bojovat,když to nemusíš použít je to super,když musíš tak ať máš co. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 21 úno 2008 14:18

Když už mi záleží na názoru manželky (v mém případě snoubenky), tak jí řeknu, že je to fajn hračka, vezmu párkrát na střelnici... a ona udělá ZP na plný počet bodů s pochvalou a já s odřenejma ušima :lol:
Rozhodně to nestavím "Miláčku, já bych moc chtěl pistoli, dovolíš mi ji?".
Správně: "Drahá, dnes jsem si koupil krochnu, můžeš si z ní picnout jako první, dřív než Mára a Michal. Což je další v dlouhé řadě důkazů, že jsi pro mne v životě to absolutně nejdůležitější". Druhou větu je třeba zdůraznit, podložit kytkou nebo podobnou blbostí, obsah první věty je pak zcela nepodstatný 8)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 úno 2008 14:33

Já tenhle problém nemám.
Ale IMHO nejlepší je se s ní o tom vůbec nebavit. Já se taky nestarám, jestli si koupila rtěnku.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 21 úno 2008 14:45

doufám, že tvoje žena dělá u policie jen sekretářku a že nás nechrání na ulici

pokud si tu zbraň neprosadíš, tak u mě nejseš žádnej homolka
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 úno 2008 15:14

derringer píše:doufám, že tvoje žena dělá u policie jen sekretářku a že nás nechrání na ulici

pokud si tu zbraň neprosadíš, tak u mě nejseš žádnej homolka
Ale fuj..... 8)
To, jestli si zbraň prosadí, nebo ne, je jeho (a jeho ženy) věc. Fakt je, že moje žena, která se čehokoliv, co je trošku nebezpečné bojí, jak čert kříže mi zbraň dovolila. Sice ze začátku to bylo mírně es problémy, ale dovolila. Dnes mám zbraní několik a ona to bere už normálně. Naučil jsem ji s tím zacházet a i když zbroják nemá, tak ví, co má dělat, kdyby nám do bytu nedej bože někdo lezl.

Já jsem zažil dva názory na věc. Klasické je absolutní zamítání věci: prostě zapomeň že zbraň budeš doma mít. Další (rozumnější) je: jo, měj si doma co chceš, ale děti se toho ani netknou. Chtěl bych zažít: Miláčku, ukaž mi tu novou dvěstědvacetdevítku, co jsi včera dovezl (zatím ani ve snu).

Nejopatrnější jsou policisté, kteří by zbraň měli umět používat za všech okolností, ale při střelbách dělají takové brikule, že to je až k smíchu. Možná proto, že v nich vypěstovali takový návyk - zbraň je nebezpečná, tak se jich bojí. Což je nesmysl, protože zbraň je jen kus železa, a/nebo plastu. Ten, kdo je nebezpečný, je člověk. Jistě, při nošení a střelbě je potřeba se vyvarovat některým věcem, ale jinak? Je to pouze věc.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kapula
Příspěvky: 35
Registrován: 04 led 2007 23:13
Bydliště: Orava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kapula » 21 úno 2008 15:23

ja to mam zatial tak, ze priatelka to toleruje, moc sa chytat zbrani nechce, ale uz sa jej pytam ze kedy pojdeme spolu na strelnicu :)

a co sa tyka manipulacie, tak uz ju tiez pekne vychovavam, len co chytim zbran do ruky pozeram do komory a poviem jej "nic tam nieje, nemusis sa bat, sibrinkovat s tym pred tebou aj tak nebudem"
zatial sme spokojni obaja
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 21 úno 2008 15:49

HanuIv píše:Fakt je, že moje žena, která se čehokoliv, co je trošku nebezpečné bojí, jak čert kříže mi zbraň dovolila. Sice ze začátku to bylo mírně es problémy, ale dovolila. Dnes mám zbraní několik a ona to bere už normálně.
sorry, trochu mám chuť se navézt do Odborníka na zbraně, ale žena nám něco DOVOLUJE???? Proboha, dovoloval jsem se kdysi svých rodičů, jestli můžu jít na kolo nebo na tábor, ale dovolovat se manželky? Ohledně zbraní jsem trochu šovinista, přítelkyně se mého 9mm mazlíka taky bojí jako čert kříže, ale neopovážila by se mi něco zakazovat a povolovat - ne proto, že bych se naštval (naštval bych se samozřejmě), ani ne proto, že čeká, až mě lapí do chomoutu, ale ASI proto, že uznává, že jsem svéprávný a zodpovědný člověk, který ví, co dělá, stejně jako si právě toho cením na ni. Kdyby to neuznávala, nebyl bych s ní, protože bych se cítil jako malý pitomec. Kdybych to neuznával u ní, nebyla by se mnou, protože by se cítila jako malá pitomá holka.
Jiná věc je, když jsou doma děti - z vlastní zkušenosti vím, že jsem se jako malý dostal doma opravdu všude, ale o tom jsem nemluvil. Pouze o dovolování se manželky. Fuj. :evil:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 21 úno 2008 15:54

Ja to mam tak, ze nez jsem se vecer vratil od zakaznika z restaurace, tak jsem mel vycistenou a pripravenou malorazku, vcetne pripravenych tercu na dnesni poledni trenink :)
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 21 úno 2008 16:32

Sportovec: no, koukám, že mám ještě co zlepšovat :wink:
Odpovědět