Zbrane ... a nase polovicky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 20 črc 2007 13:46

ja bych ji do niceho nenutil- ale ocekaval bych ze me ona taky nebude do niceho nutit (nenosit zbran)


CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Piloot

Příspěvek od Piloot » 20 črc 2007 14:03

Bohuzel vetsina zenskejch nechape, ze to ze mam u sebe zbran je pro moje, ale taky pro jeji bezpeci. Ona se naopak citi ohrozena, protoze pistole muze kdykoliv vystrelit a je jen otazka casu, kdy si ustrelim kus boku (zaslechl jsem rozhovor s kamoskou) :lol:
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Registrován: 10 pro 2006 15:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black_Onyx » 20 črc 2007 14:19

Mojí přítulce to nevadí, respektuje a víceméně i podporuje Velmi šťastný Je na to zvyklá od svýho táty, takže já to mám nejvíc v poho. Prostě zbraně k našemu životu neodlučitelně patří...
Nyní: Ruger SR9
Dříve: Glock 19, Ruger LCP, H&K USP
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 25 črc 2007 15:29

Moje taky nejdřív nadávala, že zbraň nechce mít doma. No a je tam. Jen jsem slíbil, že než budou děti, koupím i trezor (to fakt budu muset, pokud budou po mně - kdybych jako kluk věděl, že má otec doma zbraň, nic by mne nezastavilo). Párkrát jsem byl fakt na drahé střelnici a když teď jdu na levnou, má radost, co jsem ušetřil. Když jsem koupil tisícovku limitů a vysvětlil jí, že jsem právě ušetřil minimálně 1000 Kč, ještě mi je pomohla odnést do auta. Střílet prý ale nebude. No, na druhou stranu taky tvrdila, že si mě nevezme a před týdnem stejně řekla ano... :D Takže, pánové - ono to jde. Někdy sice musíte hooodně pomalu a s citem, ale jde to.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 30 črc 2007 13:32

no moja draha uz aj striela a ked idem sam na strelnicu a beriem si aj malorazkoveho Walthra P22 tak mi vravy ze ten je predsa jej :lol: A to este nema ani ZP
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 22 srp 2007 16:30

Pánové, mam prosbičku. Někde, někdy jsem tu viděl diskusi na téma "co nosí vaše polovičky". Nemůžu to ale najít, možná to bylo na jiném fóru. Zeptám se proto tady, kdyžtak mě pošlete do patřičných míst. Pro mou ženu by se mi líbila malá zbraň. Musí však vyhovět mým i jejím nárokům, jelikož z ní budu jistě taky střílet. Takže - měl by to být revolver pro jeho snadnou obsluhu. Malý, tedy 2 - 2,5". Z výběru bych rád vyřadil jakýkoliv "light". Ať už pro jeho možná menší životnost nebo nepříjemný pocit z výstřelu. Takže železo. Co se týká ráže, to je trochu problém. Vůbec bych se nebránil .32, ale to mi asi rychle rozmluvíte. Jde mi o to, aby to křehkou ruku mé ženy nepochroumalo. Pak tedy .38, to je možná lepší volba než 9mm. Vůbec by mne zajímal váš názor na 9mm Luger v revolveru. Vnímání výstřelu je prý o dost nepříjemnější než u .38. No a pak ty klipy... nevim, nevim. Vtip to má pouze v ceně, ale o to mi nejde. Co byste mi radili? Líbil by se mi Taurus 85-B nebo Taurus 731 (.32), ale ten jsem nikde neviděl. Krasavec č. 1 je Ruger KSP 321, ale .357 Mag., to ne, to nejde. Dík za každou radu.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 srp 2007 16:42

Pokud nejsi z tech, co koupej zbran rovnou s tim, ze ji co nejvic opouzivaj a po par mesicich ji co nejvyhodneji prodaj, aby mohli kupovat dalsi, ale naopak chces aby vydrzela, tak bych koukal po Rugeru. Materialove by to melo byt nejlepsi z toho co je bezne na pultech. Neomezene suseni, kvalitni povrchova uprava, ...
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 22 srp 2007 16:54

No jo, Ruger je, jak píšu, aspoň pro mě jednička, ale nevim proč, do válce pro .357 Mag. se mi ládovat .38 moc nechce. Sám mam KGP 161 a o kvalitě nemám pochyb. S kvalitou Taurusu nemám zkušenost, ale většinou slyšim (čtu) jen chválu. No a manželce se Taurus taky moc líbí a to je marné, na tom hodně záleží. Já o jiném revolveru než Ruger, Taurus nebo SaW nepřemýšlím. Zdá se mi ale, že Taurus má sortiment těchto "prcků" největší. Co si myslíš o ráži .32?
Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 srp 2007 17:04

Mi taky vsichni rikali ze Taurus je v posledni dobe na slusny urovni. .32 raze mi neprijde uplne vhodna - precijen v 38 je daleko sirsi vyber munice a na obranu asi vhodnejsi. Ja se dost rozhodoval prevazne mezi revolverama a nakonec vyhral naprosto necekane Glock :oops:
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 22 srp 2007 17:39

:lol: Koukám, že ses trochu zastyděl. Myslim, že nemáš proč, ale máš pravdu, že nápaditý jsi moc nebyl. Tak hlavně jestli Ti slouží. On takový G26 by taky asi byl vhodný, ale co se týká obsluhy - trvám na revolveru. Tak .32 ráži asi opustím, zůstává mi tedy .38 a 9mm Luger. Pánové, svěřte se, čím střílí vaše drahé polovičky?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2007 18:45

Spíš tu .38, je to přecijen rozšířenější ráže, takže se dá čekat bezproblémový nákup střeliva. Luger bych nebral, protože na to potřebuješ klipsny.
Mi samotnému se líbí revolvery s malým rámem (J) od Smith and Wessonu, třeba Ladysmith nebo ta řada se skandiovým rámem a titanovým válcem, ale to už jsou pálky.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 22 srp 2007 18:55

ne,že by mi do toho něco bylo,ta moje si střílí ze mě,dělá to už léta a na revolver bych ji asi nepřecvičil,chtěl bych se jen zeptat,proč na 9 para v revolveru potřebuju klipsy? U automatiky hilzna taky nedrží za okraj,ale za přední hranu,oni to u revolverů mají jinak?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2007 19:37

Vystřelit to bez klipsny vystřelí, ale vyhazovat to nejde.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 22 srp 2007 19:44

No, k tématu Zbraně a naše polovičky... Tak v mém případě bych řekl že jde spíš o nějaký druh žárlivosti... Jakmile totiž sáhnu po zbrani a jevím známky toho že se chystám jít si zastřílet, přítelkyně najednou ožije, zasvítí ji očíčka, vyžaduje okamžitou pozornost a je při tom velice neodbytná :) Pokud si ale i přes psychický a fyzický nátlak všeho druhu vyberu přece jen zbraň a na chvilku zmizím vykonat svou střelnou potřebu, po návratu následuje ... ale co bych vám vykládal, zná to většina z nás :D Nicméně JEDNOU jsem měl tu čest s ní střílet ze vzduchové pistole, celkem mě to šokovalo, ale důvod přikládám opět mírné žárlivosti (Jelikož jsme na dvoře stříleli s její sestrou a velice dobře jsme se bavili :) To je mimochodem asi jediná osoba ženského pohlaví která když tu pistoli viděla, tak se na ni vrhla a dožadovala se střílení :shock: ) No, můžu být nejen rád že jsem si s přítelkyní zastřílel, ale i že mě nestřelila... 8) Jinak ale šikovná, no vlastně obě, mají to v rodině :o A časem ještě vycvičím... :twisted:
Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 srp 2007 20:42

all píše:On takový G26 by taky asi byl vhodný, ale co se týká obsluhy - trvám na revolveru. Tak .32 ráži asi opustím, zůstává mi tedy .38 a 9mm Luger. Pánové, svěřte se, čím střílí vaše drahé polovičky?
9L v revolveru vyskrtni. Snadno sehnat by sel asi jen taurus a konkretne na tenhle v 9L jsem vsude cetl jen to nejhorsi. Co se tyka obsluhy - Glock je podle me jednodusi nezli revolver. Akorat bych se obaval ze by se mohl zasekavat kvuli prilis povolenemu zapesti.
Abych neodbihal od tematu - ja si na drahou polovicku stezovat nemuzu :) nove zbrane mi temer nuti a nejvic se ji libej poradny kanony typu taurus raging bull v 44mag :D, glocka ma taky moc rada :twisted:
Odpovědět