Zbran pro obcasne noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anonymni 2

Zbraň pro občasné nošení

Příspěvek od Anonymni 2 » 02 lis 2004 18:18

Chtěl bych se zeptat, jakou byste mi doporučili zbraň pro občasné nošení (na sebeobranu). Mám požadavek, aby to bylo na náboje 9mm Luger, dále aby nebyla moc velká a cena aby byla tak cca 12tis. Uvažuji i o koupi použité zbraně, má s tím někdo zkušenosti. Díky za pomoc Petr


Péta

Příspěvek od Péta » 19 pro 2005 16:03

cz 75-85
HHawkins

Příspěvek od HHawkins » 19 pro 2005 16:17

CZ 75 Kompakt nebo CZ 82...
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od yuras » 19 pro 2005 16:32

Glock 19
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 pro 2005 16:34

CZ 75 compact, Glock, možná RAMI (CZ 2075).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ondra

Příspěvek od Ondra » 19 pro 2005 18:50

Kevin od ZVI.Jen nevim jestli neni na 9mm Browning...Pri delce cca 12cm do kapsy neni co resit...
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 20 pro 2005 10:23

Nosím kevina, je sice 9 Br, ale váží nabitý 450 gramů. Je skladný a co jsem mohl vyzkoušet (na střelnici) i velmi účinný. Na vzdálenost, na kterou by byl ev. použit, má odpovídající přesnost.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 20 pro 2005 10:49

Svaťa píše:...Je skladný a co jsem mohl vyzkoušet (na střelnici) i velmi účinný...
Jak jsi zkoušel účinnost? Střílel jsi do hovězí půlky? (vypadá to sice jako vtip, ale pro to, udělat si představu o ranivém efektu, to není úplně nejhorší, resp. je to asi to jediné, co člověk může běžně udělat)
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Zbraň na občasné nošení

Příspěvek od vito » 20 pro 2005 11:12

Vím, že se mi leckdo bude smát, ale popisuji jenom svoji zkušenost. Pro občasné nošení není vůbec špatná ČZ 100. Asi rok jsem ji měl, pravidelně nosil a pravidelně a dost často z ní střílel. Je lehká, výborná do ruky a při troše cvičení se sní dá naučit efektivně střílet. Pak jsem si koupil G 19 a tuhle prodal. Kdo nemá příliš velké nároky na značku zbraně, tohle je pro osobní obranu dobrá volba.
Nenosič

Příspěvek od Nenosič » 20 pro 2005 14:35

Jaký je rozdíl mezi zbraní na občasné nošení a zbraní na stálé nošení? Jinak o zbraních na nošení je tu toho už dost, nezbývá než už jednou napsané opakovat pořád dokola.
Návštěvník

Amatére

Příspěvek od Návštěvník » 20 pro 2005 14:42

Neuvědomuješ si pár základních detailů.
Například to, že občas můžeš nosit i zbraň, která je o něco těžší nebo větší než zbraň na běžné nošení. Nebo zbraň, u niž by ti jinak bylo líto, že se ošoupe brynýr. Tj. můžeme tady pak doporučovat sbírkové kusy.
Všechno je to věc názoru, ale takhle šmahem to zjednodušit, to nelze.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 20 pro 2005 14:44

Taktéž se nechci nikoho dotknout a píši z osobní zkušenosti.Mám pistoli CZ 110 a jsem s ní nadmíru spokojený.Mám ji každodeně u sebe,jelikož jsem tirák a s ní se cítim bezpečneji.Předtím jsem měl CZ 100 a souhlasím že spoušť je k ničemu,ale super na obranu co se týká bezpečnosti.Přd tím jsem byl deset let policista a s tohoto času mohu doporučit i pistoli CZ 75 D compact.Možná bych zvažoval pistoli beretta 9000S nebo výše zmíněnou CZ 2075 RAMI , jelikož jsou malé a velice skladné.Ale drahší.Jelikož jsem ale čech doporučuji podpořit český trh a jít do české zbraně.Zas tak špatné nejsou.(můj názor,tak mě nekamenujte). :oops:
Nenosič

Re: Amatére

Příspěvek od Nenosič » 20 pro 2005 14:53

Anonymous píše:Neuvědomuješ si pár základních detailů.
Například to, že občas můžeš nosit i zbraň, která je o něco těžší nebo větší než zbraň na běžné nošení. Nebo zbraň, u niž by ti jinak bylo líto, že se ošoupe brynýr. Tj. můžeme tady pak doporučovat sbírkové kusy.
Všechno je to věc názoru, ale takhle šmahem to zjednodušit, to nelze.
Pokud umím číst, tak tu žádná tebou uváděná kritéria nikdo nestanovil, když se tady tohoto tématu tak zastáváš, můžeš uvést jedinnou hodnotnou informaci, které by tady byla zveřejněna poprvé na tomto serveru?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 pro 2005 15:00

2Dan: Nikdo tě kamenovat nebude, radíš dobře.

Já bych Petrovi doporučil:
Zajdi si do nějaké prodejny a ohmatej si tam všechny co tam uvidíš.
V některých prodejnách dělají nadšenci, kteří ti je rádi ukážou. Hlavně dopoledne, když mají v prodejně málo zákazníků.
Sám pak uvidíš, která zbraň ti nejvíc sedne. Každému vyhovuje něco jiného, tak se nenech moc ovlivňovat.
Pokud ti v prodejně nevyjdou vstříc, tak si nezaslouží, aby sis tam něco koupil.
Návštěvník

Pro Nenosiče

Příspěvek od Návštěvník » 20 pro 2005 15:35

To o otření brynýru jsi tu před svým objevným příspěvkem ještě nečetl.
A přitom znám člověka, který se podle toho rozhoduje.
Neříkám, že to je zásadně důležitá informace, ale nová na tomto serveru je.
Odpovědět