Zbran kategorie C - kupa zo zahranicia

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Zbran kategorie C - kupa zo zahranicia

Příspěvek od keram1 » 04 kvě 2018 19:46

Chcem sa opytat ci nahodou niekto neriesil - obzvlast na Slovensku. Mam zaujem o kupu plynovej zbrane (PCP) v povodnej verzii, vykon vyssi ako 15J. Teda jedna sa o zbran kategorie C, s oznamovacou povinnostou ( nie je nutne nakupne povolenie, ZP samozrejme mam A+E ). Problem je vsak ten, ze tento typ zatial v ziadnom obchode na SK nie je. Chcel som to objednat cez internet zo zahranicia, z EU. No podla zakona to zrejme nie je mozne..... mam na mysli v pripade zaslania na sk, len klasickym sposobom - osobnym dovozom a papierovackou okolo toho.
Bolo mi povedane ze najlepsie je nechat ju kupit resp. objednat drzitelom zbrojnej licencie, ktory to vie poriesit, zbran objednat a potom mi ju normalne predat tu na Slovensku. Jedna sa o PCP od Kral Arms. neviete o oficialnom dovozcovi na slovensku, resp o takom ktory by to vedel zrealizovat?


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Zbran kategorie C - kupa zo zahranicia

Příspěvek od skagerak » 04 kvě 2018 21:47

a není lepší vyybaviť "zbrojný sprievodný list" a zbraň si dovést ? (taky záleží ze kterého státu- jak se na to dívají tam...EWB a pod..) ale Cčkové zbraně se vozí celkem běžně (CŘ - a předpokládám, že SR na tom bude podobně)

Konkrétního obchodníka neporadím (asi podívat kde mají vzduchovky i "ostré" z dovozu, ti by měli mít licenci i vědět jak....)
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: Zbran kategorie C - kupa zo zahranicia

Příspěvek od keram1 » 05 kvě 2018 02:22

jasne, to chapem, ale to plati pri osobnom dovoze. tzn ze zbran si prevezmes osobne.... Snad nebudem cestovat do holandska kvoli dovozu zbrane v cene 500eur.... Myslel som ci sa to teda ako internetovy predaj, teda dovoz cez kuriera apd...., ale zrejme nie. Konkretne som mal na mysli kupu cez internet z http://www.krale-schietsport.nl - kral arms puncher np-01, no u nich 15 resp 16J verzia nie je... Skusim sa ich opytat ci by nevedeli takuto verziu zabezpecit.. Resp aj v cz neviete o nejakom predajcovi? Par ich je co predavaju Kral Arms, ale tuto pistolku nema nikto v ponuke.... kludne staci aj 15j verzia...
Odpovědět