Zbran k obrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Mike

Zbraň k obraně

Příspěvek od Mike » 26 lis 2005 22:20

Potřeboval bych poradit něco na osobní obranu, popř na obranu majetku, nechci nikoho zabít, ale taky se nechat zmrzačit od nějakého kreténa, ZP zatím nemám, dá se to nějak obejít ?? , existuje třeba střelivo do vzduchovky,?? nebo snad kuše, které je schopné zastavit/zranit útočníka, nepočítám to na profi zabijáky. Sorry jsem v tomto oboru úplný začátečník.


Kocik

Re: Zbraň k obraně

Příspěvek od Kocik » 26 lis 2005 22:41

Mike píše:Potřeboval bych poradit něco na osobní obranu, popř na obranu majetku, nechci nikoho zabít, ale taky se nechat zmrzačit od nějakého kreténa, ZP zatím nemám, dá se to nějak obejít ?? , existuje třeba střelivo do vzduchovky,?? nebo snad kuše, které je schopné zastavit/zranit útočníka, nepočítám to na profi zabijáky. Sorry jsem v tomto oboru úplný začátečník.
Kup si třeba kladivo či sekeru :D
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 26 lis 2005 23:05

Ja bych poradil peprovej sprej a treba teleskopickej obusek. Investice kolem litru. Pokud chces kvalitni, tak se stejne vejdes do 2000,- Navic je vsechno legalni a nikdo nerekne ani popel. Kdyby te nekdo videl s kusi pod kabatem.... nevim, ja bejt policajt, neveril bych ti, ze ji mas na sebeobranu.

Dlouhej teleskopak ma pres pul metru a pul metru ocele v ruce je dost presvedcujici argument. Jednou jsem mel v aute metrovy pacidlo, a kdyz na me nastartoval jeden idiot kvuli tomu, ze jedu pomalu a ze mi rozbije drzku. Stacilo s tim vystoupit v ruce a zase rychle odjel. A to nejsem zadnej nabusenec....

Pouziti strelny zbrane je v kazdym pripade diskutabilni vzledem k zakonum. A sednout si muzes jit jak za bouchacku, tak za kusi.
Mike

Příspěvek od Mike » 26 lis 2005 23:20

A kdybych chtěl nějakou levnější bouchajdumenši ráže + administrativni buzerace + ZP, kolik asi vykrvaci moje šrajtofle?
Mike

Příspěvek od Mike » 26 lis 2005 23:23

Protože bouchačka v ruce má na některá hovada přece jen magický účinek.... :)
Kocik

Příspěvek od Kocik » 26 lis 2005 23:25

Mike píše:A kdybych chtěl nějakou levnější bouchajdumenši ráže + administrativni buzerace + ZP, kolik asi vykrvaci moje šrajtofle?
Ty si fakt exot. Už o tom tady bylo napsáno dost tak nebuď linej a najdi si co a jak
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 26 lis 2005 23:32

Pocitej, ze ZP stoji:

az 800,- zdravotnickej posudek ( v pripade psychotestu - urcuje obvodak) az 2500,-
vydani ZP na kategorii E (osobni ochrana) 500,- (jinak 500 za dalsi skupinu)
4 fotografie (normalka neco kolem stovky)
zkouska odborne zpusobilosti 1500,-
pripravnej kurz ke zkousce (neni nutnej, ale doporucuju ho). Ja jsem ohledne zbrani teoreticky i prakticky znal hodne, ale kurz jsem si dal a mel jsem stesti na dobryho instruktora a hodne mi dal. Cena je ruzna, od 1000,- do 3000,-
Vydani prukazu zbrane 200,-

No a ceny zbrane vyctes na netu.
Pocitej kdybys chtel kvalitni zbran ve slusny razi v dobrym stavu tak kolem 10.000,-

Takze sakum prask nejlevneji te to vyjde 3100,- a nejdraze tak 8000,-
Plus cena za zbran, naboje, holster na zbran...


ROZHODNE ti ale doporucuju nejaky obranny prostredky, ktery muzes beztrestne vytahnout bez toho, abys hned tasil zbran. Protoze jak vsichni vime: pokud tasis, musis strilet, pokud strilis, musit zasahnout.

Zakon pravi, ze jakykoliv pouziti strelne zbrane k obrane musis hlasit prislusnymu uradu policie (nevim, jak je to tam doslova, tak me nekamenujte). Takze teoreticky bys mel hlasit zes na nejakyho fetaka, co te chtel okrast jsi ji vytahl ikdyz pak utekl a tys nestrilel. Teoreticky. Asi to nebudes delat, ale kdyz by to pak nahlasil nekdo misto tebe (ze te videl), tak mas problem... Na ulici se ti stanou spis situace rekneme konfliktni nez zivot/zdravi ohrozujici. Prave ty se dost casto povede vyresit tim, ze vytahnes jenom nejaky nelethalni prostredky. A jak jsem psal. Proti tomu ti nikdo nerekne ani popel.

Zastrelis nekoho jenom proto, ze ti chtel dat do drzky, bo ses koukal jeho stary na kozy? Asi ne, zejo.. A pokud si neveris v pestnim souboji, prodluz si ruku teleskopakem. Na close combat vol peprak. A teprve az kdyz to situaci nevyresi, tas zbran. Nebo ji tas v pripade, ze na tebe jde deset nafetovanejch porezu s baseballovejma palkama :-D
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 26 lis 2005 23:34

No a pokud si potrebujes honit ego, tak si porid plynovku a bud pripravenej, ze kdyz te pak nekdo zastreli, bude v pravu. A ze kdyz ji na nekoho vytahnes mimo zakonny meze, stejne pujdes sedet.
Mike

Příspěvek od Mike » 26 lis 2005 23:58

Ego si fakt honit nepotrebuju, ale bohužel jsem měl stěstí na několik hovad, jednou jsem i něco málo utržil (oni taky), ale close combat neni mojí domenou i kdyz mam 190/95. Jinak si myslím, že problém je v Česku hlavně v legislativě, páč v USA, když ti někdo v noci vleze do zamčenýho baráku, můžeš ho ukončit, u nás když na tebe jde např 10 cikánů s kudlami , tak dle litery zákona se můžeš akorát pokusit o útěk, jinak jseš vrah našich romských spoluobčanů (už vidím tu reportáž v TV Nova).
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 27 lis 2005 00:09

Mrkni tady: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=657 tam jsme řešili obranu bez palné zbraně, třeba ti to k něčemu bude :wink:

2 cityshark, bohužel časy kdy si chlapi když se nepohodli atd.. dali do držky a paltila určitá nepsaná pravidla boje a v hospodě se pak šlo na panáka jsou ta tam :( takže v dnešní době a brutalitě napadení můžeš skončit na jipce, či vozíku bo hůř celkem snadno.... ale zbraň většinou netaháš do hospody a podobně kde se stává co jsi napsal a když tě přepadne někdo na ulici tak většinou holé ruky nemá bo jich je víc a tam ti teleskop moc nepomůže když s ním nebudeš umět zacházet a hned neodstraší útočníky

Tímhle nemíním aby se ze zbraní hned střílelo, to vůbec a je potřeba shodnotit situaci a nejlépe vzít roha, ale..... a doufat že nebude nikdy potřeba
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 27 lis 2005 00:11

Jiste, zakony u nas jsou na pikacu. Prave proto je dulezity dbat na na ne, bo rozum a logika tu nepomaha.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 27 lis 2005 00:19

Lada - naprosto souhlasim. A 100% plati, ze trenink i s nepalnou zbrani je potreba.

Prave proto, ze vsechny situace nevyresi prostredky ktery jsem popsal, nosim s sebou i bouchacku. Je na cloveku, aby dokazal spravne vyhodnotit vzniklou situaci.

Pokud se da utect a situace to dovoluje je to 10000% nejlepsi reseni.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 27 lis 2005 10:46

cityshark píše:
Zakon pravi, ze jakykoliv pouziti strelne zbrane k obrane musis hlasit prislusnymu uradu policie (nevim, jak je to tam doslova, tak me nekamenujte). Takze teoreticky bys mel hlasit zes na nejakyho fetaka, co te chtel okrast jsi ji vytahl ikdyz pak utekl a tys nestrilel. Teoreticky. Asi to nebudes delat, ale kdyz by to pak nahlasil nekdo misto tebe (ze te videl), tak mas problem...
Mluvi se tam o pouziti zbrane (nejspis z toho logicky plyne strelba) urcite ne o taseni. Tohle bych urcite nehlasil, ale napr. varovny vystrel do vzduchu urcite jo. Mimochodem, jeden kolega mi vypravel story o pouziti bouchacky. Udajne sel normalka po Vaclavku s taskou komponentu do PC za cca 30000,- kdyz mu nejaky maly cikansky hajzlik vyrval tu tasku z ruky a pelasil pryc, nevahal, tasil, vyzva "stuj" a vystrel do vzduchu, a zdeseni kolemjdoucich. Hajzlik se zastavil, pry se pochcal a posral strachy. Zavolal policajty, provedli u obou vyslech, cikanskeho hajzlika pustili po 1 hodine, na pistoli udelali balistickou expertizu a kolegu po 2 hodinach pustili take. Proste neco jako bezna dopravni nehoda. :)
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 27 lis 2005 11:08

Kamoš říkal jak když měli firemní školení, tak se jim instruktor říkal jak se mu bouchačka už 2x hodila....pokaždé před nějakým velkým obchodňákem: jednou na něho někdo vytáhl čůro a chtěl prachy tak vytáhl krochnu a hned bylo po problému.....po druhé s vozejkem a nákupem přišel nějakej rusák či ukroš a to samý + vozejk tam stačilo jen šáhnout a ukázat pstoli a po rusákovi se slehla voda :twisted: ...
To jen že na odstrašení je krochna velice účiná pokuď někdo nenarazí na psychopata a nejen večer na ulici se může hodit, bohužel :(

2xlibor nejsem si jist jestli tam právě to použití neznamená už vytáhnutí a namíření....někde se o tom tu už mluvilo a myslím že tam bylo uvedeno právě i tohle, ale třeba se pletu :oops:
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 27 lis 2005 11:50

Ja si taky myslim, ze kdyz se ti hajzlik podiva do hlavne musi ho to zakonite odradit. No pokud natrefis na nejakeho suverena, ktery ti rekne "hele, schovej tu hracku, na me to neplati" no tak s tim proste strelim do vzduchu a tim ho uz musim presvedsit ze to fakt myslim vazne.Omlouvam se, jestli prilis teoretituzuju, ale zajimalo by me by me, zda-li muzu takoveho vytecnika zadrzet, treba do prijezdu PCR. Zadrzet, myslim tim napr.prinutit ho lezet na zemi se spoutanymi rukami za zady, nebo pripadne ma-li zbran, odzbrojit a jeho zbran predat PCR.
Odpovědět