Zazitky z napadeni na vlastni kuzi.

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od koudel » 28 pro 2009 23:03

Tak včera sem si okusil jaké to je být napaden dvěma opilci a být přitom ozbrojen. Byly z toho komplikace až na tísňovou linku 158 ale musím po pravdě přiznat, ne že mě bylo líp, když sem cítil Beretku u pasu, ale přes vzrostlý adrenalin sem uvažoval logicky a reálně. Po kdejaké rvačce sem se vždy klepal ještě dvě hodiny,ale teď sem byl v pohodě,akorát manželka ta s toho nemohla spát celou noc (byla účastníkem celého incidentu ,kdy sem ji kryl vlastním tělem).Mě za celou dobu nenapadlo že bych to řešil zbraní,až po příjezdu policajtů(musím uznat byli korektní a v pohodě) že když sme si po incidentu povídali že sem ozbrojenej že to mohlo dopadnout hůř než jenom roztrhaná bunda (bohužel moje),ne že sem nějakej mistr světa nebo hrdina ale i přečtený rady tady od vás i z časáku jak se v takový chvíli zachovat opravdu nejsou k zahození. A to mám zbroják teprve od srpna 2009.Sem rád že to tady(fórum) je kde se dá něco dozvědět když člověk aspoň trochu chce.Vše nej do roku 2010. :D


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od Ares » 29 pro 2009 09:34

Pokud vše dopadlo tak jak popisuješ, pak blahopřeji ke zdárně zvládnuté situaci :)
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od Art » 29 pro 2009 11:53

hoď jsem odkaz na ty rady . Jinak doufám ,že jsi je pořádně seřezal :lol:
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od Artifex » 29 pro 2009 11:56

No, já se musím přiznat že sice ne v poslední době ale i tak poměrně nedávno, kdy jsem ještě neměl zbroják jsem podstoupil něco podobného, bohužel to nedopadlo tak dobře jak kolegovi s roztrženou bundou ale i tak jsem to přežil. Zdali bych v současnosti tasil v dané situaci bouchačku, nevím. Každopádně jsem živ a zdráv a to je to hlavní, ne?
Obrázek
Takže přeji všem co nejnekonfliktnější rok 2010, pohodovou střelbu pokud možno ne na živé cíle s výjimkou škodné a tvorů určených k snědku (toto přání neplatí pro kanibaly) a hodně přesných zásahů i v osobním a profesním životě.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od dykmore » 29 pro 2009 13:59

Ja jsem mel maly zazitek cca 3 roky zpatky. Bylo to tesne pred zkouskami na zp,v den,kdy jsem si na strelnici zaplatil instruktaz ohledne kkz,malorajdy a brokovnice. Vecer pak z hospody odesel kamarad,ja jsem postaval na ochozu a koukal dolu na parket,pivo v ruce. Asi mi ho vycepni prelila nebo co,a zespod ukaplo dolu,kazdopadne se na me zezadu vyritilo do pul pasu nahe hovado,v puse max ctyri zuby,a pustil se do me. Za chvili me bohuzel dostal na zem,tehdy jsem poprve poznal pocit,ze me nekdo nechce jen zmlatit,ale doslova zabit. Nejak jsem se z toho vykroutil a koukal vypadnout z hospody. Ten stripter-amater uz na me cekal venku se svym kamaradem,vzali si me tam trochu do parady,ale prezil jsem bez zlomenin se vsemi zuby. Kdybych mel (teoreticky,protoze samozrejme bych ji nevzal do hospody) u sebe pistoli,byla by mi uplne na hovno. Od te doby si vsude hlidam zada a pouceni pro me je to,ze utok muze prijit odkudkoliv i ve znamem prostredi.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od Alexxxus » 30 pro 2009 06:02

Neco malého ode mne, jeden můj kamraád co mne vozí po práci okolo03:30 domu, se divil proč když vylezu z výtahu, tak proč se napřed úkosem podívám do patra nademnou , říkam co když tam bude nějakej strejda kterej bude chtít mojí šrajtofli ???
No a asi po 3-4 dnech mně kámoš volá potom co mne doma vysadil, Ty Aldo, jsem na fízlárně seřezal jsem fešáka co na mne čekal - jen jsme strčil klíč do zámku už se řítil po schodech, věděl jsme díky Tvé radě o něm a jak se hnal tak jsem šel do podřepu a fešak narazil palicí do mejch dvěří :-), ve finále fešáka zřídil tak že si vzal do ruky zásobník z 75 aby si ruku zpevnil a nařezal chlapci na tlamu :-) co z toho plyne ? Hodně věcí se dá předejít sledováním "situace" obzvláště pak po Mikuláší - MDŽ a podobnejch kravovinkách, vždy si sedám tak abych měl přehled o ostaních jedincích :-): Já bych fešáka s klackem v ruce asi uklidl do dřevěný boudy.
Tak hezký klidný Nový rok a v novém roce žádné zranění.....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od koudel » 30 pro 2009 09:57

Tak kamarádi z policie nelenili a včera sem byl pozván na konfrontaci s fotkama kde sem stopro poznal útočníka tak sem si řek že podle popisu se dá opravdu dost poznat. I když útok trval do pěti minut chce to držet si chladnou hlavu a usudek .Jak mě držel útočník pod krkem za bundu tak sem si hlídal toho druhého aby mě neobešel taky sem měl manželku za zády a pak už jenom zeď no a když už mu šel kamarád(ůtočníkovi) naštěstí pomoct aby se na to vybod tak to dopadlo že mě strhli na zem naštěstí sem přistál na nich rychle sem se vysvíknul z bundy a mykiny až mi vykoukl železný pomocník (Beretka), tam taky zůstal.Teď už sem byl ve výhodě že sem stál na svejch a oni se váleli na zemi.To už sem se i v tý tmě rozkoukal a obhlídl sem se jestli tam na mě nečeká ještě nějaký překvápko,ale to už bylo v poho . Pak už jenom telefon ,rutiní vyšetření a za to překvapující rychlost a ochota něco řešit, za to maj kluci u mě významný plus. :D
jnovy
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2009 19:19

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od jnovy » 30 pro 2009 23:34

Koudel, myslíš že by na ně udělalo dojemkdybys jim ukázal že máš beretu a že ji neváháš použít? Třeba by se lekli. Nebo už byli tak ožralí že by jim to bylo jedno? Já bych se asi lekl
Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od koudel » 01 led 2010 14:47

Taky sem nad tím přemýšlel ,ale když nad tím přemejšlím že byli dost nalitý,bylo tam poměrně šero (lampa svítila za rohem),a jak sme se pak dozvěděl že ten jeden útočník seděl za nějakej malér z drogama tak si myslím že by to asi žádnej výchovnej efekt nemělo.No v tomhle bych si nebyl stopro jistej zda by se po mě nezačali sápat ještě víc. To už sem pak přemejšlel o koupi klepet ,že v případě že když se mě podaří je dostat na zem tak je k něčemu přicvaknout :D .Ale taky tam byl problém stím že tam byla manželka a v případě že by šel jeden z nich po ní tak už by šla Beretka asi z pouzdra.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od PaF » 01 led 2010 22:46

Jakou Beretku nosis?
Obdivuju Tvuj klid a sebejistotu, ja bych tasil po prvnim kontaktu. Ale je fakt, ze uz nemam vek ani kondici na nejake rucni kockovani.
Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od koudel » 02 led 2010 10:10

Abych to uvedl na pravou míru nejsem žádnej sportovec ,ale taky žádnej drobeček(190cm a 120kg). Hrával sem paintball ale to sem musel přerušit protože stavím,tu Beretku sem měl u sebe náhodou protože nedaleko má kamarád soukromou střelnici ale zrovna nemoh, takže nepatřím mezi posilovače sebevědomí i když sem narozdíl od manželky rád že když du vybírat peníze tak si ji taky radši přibalím.Mám Beretku 70 i když její nevhodnosti ráže k sebeobraně je patrná ale byl sem překvapen jejich spolehlivostí i výkonem v mejch ručičkách ,samotný výsřel má dobrý akustický efekt ané žádné suché prasknutí větve.Skoušel sem tam HV Federal igly a v poho teď tam láduju SB Standarty ado budoucna tam chci skusit Clubky ,ale to už sem asi tolik nepatří,toť vše.Jinak jak sem psal když mě stoupne adrenalín tak se pak dostaví takový lehký třes a teď vůbec nic asi jak stárnu tak mě ubejvá. :lol:.Pak sem tady psal o těch radách a vidíš už se tu zase jedna oběvila,s tím zásobníkem do ruky to taky není špatný nápad, taky nosím rezervní a spevnit si s tím ruku na ránu taky není k zahození.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od PaF » 02 led 2010 18:47

No s Tvoji prackou by sis pri zpevneni pesti zasobnickem ze 70 patrne zpusobil zborceni klenby a zlomeniny prstu. Bude to chtit aspon G17 :lol:
Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od koudel » 02 led 2010 20:02

Zkoušel sem ho vzít do ruky (zásobník) ale je sice jednořadej ale na každý straně kousek kouká ,kdybych trochu přitlačil asi by tam bylo menší tetování buťto od krásného zakončení drážkama pro lepší úchop zbraně,nebo na plocho trefený ústí zásobáku by byla taky dobrá památka třeba i s nábojem :lol:
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od PaF » 02 led 2010 20:13

2XA - jaky to byl nuz? Mel jsi, jak to vypada, "z prdele kliku", co?
Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: Zážitky z napadení na vlastní kůži.

Příspěvek od koudel » 02 led 2010 20:23

O noži tady nepadla ani zmíňka, ale to by dopadlo asi na černou kroniku a kdybych to přežil tak to bych měl pořádnej třas. :mrgreen:
Odpovědět