Zavazi na hlaven?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Závaží na hlaveň?

Příspěvek od libor007 » 28 úno 2014 17:24

Ahojte,
hodlám si na pružinovku nechat vysoustružit imitaci tlumiče na hlaveň. Důvodem je pofiderní plastová muška, kterou nechci poškodit. Hlavně by to ale sloužilo, jako madlo při lámání hlavně, takže bych neměl hned černění ochňapané a vyžrané potem. V této souvislosti se chci zeptat, jestli má cenu koncovku udělat těžší, aby zároveň sloužila, jako závaží. Poznám nějaký vliv na přesnost? Budu to vyrábět tak či tak, ale nechci navyšovat hmotnost zbraně zbytečně. A pokud to smysl má, byla by zas škoda nemít další přínos navíc při stejné práci.


CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od therion » 28 úno 2014 18:03

no moc to neprehanej at ti to nezmensi domykaci silu a neubere na tesnosti.
Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od Zbek » 28 úno 2014 18:23

Ja spíš uvažuji že bych si udělal novou mušku . ten plast na konci vyměnil za hliník a do něj vsadil kolik jako mušku
low end PCA, PCP, Pružina
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od libor007 » 28 úno 2014 18:34

Díky za postřeh. No já samozřejmě nehodlám dělat hned půl kila. Ale k dotazu - má to cenu? Se závažím jsem vyděl z výroby nějakou dianu, tak jsem si říkal, že bych zabil 2 muchy jednou ranou. Kolik to tak může vážit? 100,200g?
Zbek:já s optikou mušku nevyužiju. Sám víš, jak křehce vypadá, stejně ji určitě sundám.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
KUBA71
Příspěvky: 221
Registrován: 18 dub 2011 22:22
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od KUBA71 » 28 úno 2014 18:40

trocha fyziky z Youtube o vibracích

https://www.youtube.com/watch?v=h407yVskVeM

u pružinovky určitě aplikovatelné
S200 HUNTER 5,5mm // E-bay: VECTOR OPTICS (Capricorn) 4,5-14x44 FFP MP reticle//
JSB EXACT RS @ 16J// Altaros: regulator+CHRONO // Josef1000:QF+kompenzator+zasobnik //
Alexxxus: 2l@300bar//pazba.cz: Leapers-TL-BP88// seben.com DKA-2// E-bay: CASIO ZR410//
mažki
Příspěvky: 108
Registrován: 06 lis 2011 19:00

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od mažki » 28 úno 2014 20:23

Mne sa moja muska tiez nepacila a hned po kupe gamo hunter dx som si dal urobit imitaciu tlmica nebolo to zle ale nebolo to ono, kupil som si teda novu musku na hatsan 95 skvelo to vyzera a dobre sa nabija mozno ako docasne riesenie alebo pre niekoho kto ma skaredu musku je to za 9eur dobre riesenie.
Gamo hunter DX -Nikko Stirling 6x40AO mounmaster
Crosman Benjamin trail nitro piston 2.
Beretta APX 4,5mm
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od libor007 » 28 úno 2014 23:51

já si to nechám udělat od soustružníka. jde tu teď o to, jak těžké by to mělo ideálně být. nechci to zbytečně přehánět.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od JR » 01 bře 2014 10:35

Na to abys dokázal dobře vyvážit zbraň už musíš mít vopravdu hodně zkušeností, neber si to osobně ale to zatim nemáš. Ani já ne. Navíc každej dobrej střelec vychází z vlastních preferencí a též z toho, k čemu bude pušku používat.

Takže jako okrasa jo, závaží ne.

Slovo tlumič tu radši neuváděj, je to zakázanej doplněk, daleko víc se hodí moderátor...
Naposledy upravil(a) JR dne 01 bře 2014 16:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od libor007 » 01 bře 2014 11:18

Myslel jsem, že nějakým 100g závažím nic nezkazím. Zkušenosti samozřejmě nemám, proto se tu předem ptám na názor zkušenějších. Zaujalo mne to ale na nějaké dianě, která to má už z fabriky. Takže nechám to asi udělat spíš jen jako tu chňapku :-)
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od dudy » 01 bře 2014 14:34

Myslíš třeba takhle?
http://www.arms-cz.cz/katalog/01/?artic ... yrobce=105
Myslím, že u Diany to vymejšlej puškaři a inženýři pomocí poměrně složitejch výpočtů a vyrábí to s přesností setin milimetru a na desetinky gramů, aby to fungovalo, jak má (a taky se za to platí).
Pochybuju, že to dělaj systémem asi tak 100 gramů, to snad nic nezkazí a nekrouhá jim to nějakej známej v garáži na soustruhu.
Asi to fakt musí být dobře spočtený a udělaný, jinak to může udělat víc škody než užitku.
Možná z plastu, aby to vážilo nula, nula prd a mělo minimální vliv, ale jinak.....
A promiň, vedle řešíš na devíti stranách soustřel, reklamuješ flintu, optiku.... a pak na to dáš nějak něco, co ani nevíš jak bude fungovat, s tím, že to třeba neuškodí? :shock:
AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od Zbek » 01 bře 2014 16:31

puškaři a inženýři pomocí poměrně složitejch výpočtů a vyrábí to s přesností setin milimetru a na desetinky gramů, aby to fungovalo, jak má (a taky se za to platí).


Zas bych to tak neprožíval :shock:

Ideálně kdyby se dala přehodit celá hlaveň , kolik muže stát ?
low end PCA, PCP, Pružina
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od dykmore » 01 bře 2014 17:49

Já myslím, že Dudy má (mají :D ) v tomhle pravdu. Sto gramů na konci hlavně je neúměrně velká váha, navíc to na lámačce vypadá podle mě pěkně blbě.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od libor007 » 01 bře 2014 19:23

pánové, puška šla do reklamace primárně kvůli těsnění. nástřel jsem nechal udělat jako bonus, když už to tam měli. optika šla až potom, protože za prvé tady zjevně nejsem jediný, kdo má s cobrou problémy a za druhé moje flinta moc netrefovala ani kolegovi, který pružinovkou umí rozumně střílet a zkoušel ji se mnou.

nechci vypadat, jako lojza, který koupí levnou luftku a pak krkolomně honí každou setinu přesnosti vymýšlením blbostí. ten moderátor chci dělat tak či tak z jiných praktických důvodů. jestli bude ocelový a robustní jakožto závaží, nebo tenký lehký mne bude stát úplně stejnou námahu. proto jsem založil tento dotaz.
všem tedy děkuji za rady. protože evidentně není možné jakkoliv odhadnout vliv závaží na moji pušku, udělám moderátor jen jako madlo.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od Altaros » 26 dub 2014 15:03

Závaží na hlaveň se dělá u benchrestových pušek pro zvýšení přesnosti a jak píše dudy rozhodně to zkoušet „od oka“ nemá moc význam. Nejprve je vhodné si zjistit jaký to má teoretický základ, než to začneš řešit. Závaží na hlaveň se dává z důvodů vlastních kmitů ústná hlavně. U ostrých pušek tyto kmity už nejsou zanedbatelné a například u klasických větrovek v 16J k žádným kmitům hlavně nedochází.
Teorie spočívá v tom, že závažím se ladí vlastní kmitání hlavně, respektive vhodnou váhou a umístěním od konce hlavně se mění poloha hlavně na sinusoidě (rozuměj poloha hlavně mezi maximální výchylkou ústí nahoře a dole) při tom kdy střely fyzicky opouští hlaveň. Pokud střela opouští hlaveň ve správné poloze tak dochází ke zvýšení přesnosti. Konkrétní detaily psát nebudu, ale pokud nad tím člověk bude chvilku uvažovat, tak příjde na to v jaké poloze je nejvhodnější aby střela opustila hlaveň. Nějaké náhodné laborování prakticky nemá smysl, pokud puška nedosahuje opravdu dobré přesnosti, aby se dal vliv pozorovat na soustřelu = výborný střelec a zároveň diagnostik všechno co se střelbou souvisí.
Druhý, více vědecký způsob, je možné udělat tak, že máš přístup k vysokorychlostní kameře - v tomto případě bych to viděl minimálně na 20 000 snímku/s aby jsi dokázal zaznamenávat záběr na výstřel a zároveň v jaké poloze se nachází hlaveň. Pak je možné již měnit závaží či jeho polohu na hlavni a tím měnit polohu hlavně při výstřelu.
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Závaží na hlaveň?

Příspěvek od juris » 26 dub 2014 16:27

Kmity nekmity.Když jsem střílel závodně dávali jsme si na hlavně závaží.Slívaly se diabolky z lapačů do tvaru válečků průměru hlavně a lepili jsme to na ně izolačkou.Na Slávie i na Haenell Protože,nejsme myslivci,sportovní vzduchovka a malorážka se drží tak,že předpažbím leží na prstech nestřílející ruky,viz třeba biatlon.Tenkrát nás nejaký kmity nezajímaly a porovnávat tady snajper kulovnice a vzduchny není moc na místě.Dávali jsme je tam proto,aby hlaveň při výstřelu tolik neposkakovala nahoru.Taky zvýšením hmotnosti se zvýší setrvačnost vzduchovky,v tomto případě,setrvat v klidu,takže píst,kterej vyrazí dopředu s ní pohne o něco pozděj a méně,diabolka má více času opustit hlaveň a střelec taky při výstřelu lépe udržuje mířidla tam kde je má mít.Proto si uřízni 100 g něčeho,přiizolačkuj to na hlavěň a vyzkoušej si,co to bude dělat.Pak můžeš ubrat,přidat nebo se na to víš co... :D
Odpovědět