ZASEKNUTY ALASKAN 454CASULL

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
asta
Příspěvky: 1
Registrován: 23 kvě 2015 20:56

ZASEKNUTY ALASKAN 454CASULL

Příspěvek od asta » 23 kvě 2015 23:16

PRE MOJE CASTE VYCHADZKY DO SLOVENSKYCH LESOV SOM PO DLHOM VYBERANI VYBRAL AKO NAJVHODNEJSIU ZBRAN ALASKAN 454CASULL.PRE JEHO SPOLAHLIVOST,2.5 PALCOVU HLAVEN(LAHKA MANEVROVATELNOST+NEZAVADZIA),DOSTATOCNY VYKON(V NUDZI POTREBA ZASTAVIT MEDVEDA ALEBO DIVIAKA).NEVEDEL SOM KTORE NABOJE BUDU MAT VACSI ZASTAVOVACI EFEKT TAK SOM NABIL STRIEDAVO 3xHORNADY 300gr XTP A 3xMAGTECH 260gr FMC-FLAT.KAZDY ROK VYMENIM NABOJE ZA NOVE.
STALO SA TO ZE PRI POKUSE VYSTRIELAT STARE NABOJE SOM VYSTRELIL AKO PRVY MAGTECH-VSETKO BOLO OK.POTOM SOM PRETOCIL BUBON TAK ZE OPROTI HLAVNI BOL HORNADY A OKOLO NEHO ZOSTAVAJUCE 2xMAGTECHY.PO VYSTRELE SA NA OBOCH MAGTECHOCH POVYTIAHLI STRELY Z NABOJNIC NA JEDNEJ O SKORO 2mm A NA DRUHEJ O VIAC AKO 3mm viz. foto A TYM PADOM ZOSTALA ZBRAN NEFUNKCNA,BUBON OSTAL ZASEKNUTY KVOLI VYSUNUTYM STRELAM PO OBOCH STRANACH HLAVNE.ZOSTAVAJUCE HORNADY BOLI OK.
PROSIM O VYSVETLENIE CO SA STALO A AKO ZABRANIM TOMU ABY SA TO ZOPAKOVALO NIEKOHO KTO SA V PROBLEMATIKE OZAJ VYZNA A VIE O COM HOVORI (POTREBUJEM SA NA ODPOVED SPOLAHNUT) DAKUJEM.
Přílohy
DSCF0001.JPG
DSCF0026 - kópia.JPG


MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: ZASEKNUTY ALASKAN 454CASULL

Příspěvek od MARKONY » 24 kvě 2015 07:57

Malo zaškrcené , teý sem vlastnil tuto zbran ale to co polisuješ se mi nestalo ja jsem naboje pořádně zaškrtil , jedíne co mě napadá koupit lis a náboje podřadně zaškrtit , při ceně tohle náboje se ti naklady na lis a matrice vrati po par desitkach ran .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
KING
Příspěvky: 113
Registrován: 19 kvě 2006 22:37
Kontaktovat uživatele:

Re: ZASEKNUTY ALASKAN 454CASULL

Příspěvek od KING » 24 kvě 2015 13:20

Řekl bych, že ty Hornady budou výkonnější než Magtechy, navíc mají Hornady těžší střelu (dále zvětšuje zpětný ráz). Magtechy evidentně nejsou na takový kopanec dostatečně zaškrcené, a proto se vysouvají.

Pokud se budou střílet jenom Magtechy bez kombinace s Hornady, mělo by to být OK.
trabi_fun
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2011 16:19

Re: ZASEKNUTY ALASKAN 454CASULL

Příspěvek od trabi_fun » 24 kvě 2015 23:02

Tak to bud rad, ze si na Tebe meda nekde nepockal :). Fascinuje me, co vede lidi k takove blbine kombinovat plnotucnou patronu s tercovymy cajdaky ...? CBC nabojnice patri k tem nejmekcim ve vsech razich a stejne tomu je I u 454 C....vykonove je jejich 454C s HDY nesrovnatelna. Zatimco HDY nabojnice je velmi tuha, poskytuje dostatecnou vytaznou silu I bez extremniho skrceni - CBCcko je z blata - "zlobi" I kdyz je crimpovano klestinou (profile crimp). Obavam se, ze klasickou roll crimp matrici to nebude dostatecne; kazdopadne bych se podobnych experimentu vyvaroval, kor kdyz to chces pouzit na obranu a ne prskani do terce.
Casulla osobne nemam, ale mam .460 SW a tam je to podobne...strely pouzivam od 196grs - 390grs; crimpovani tech lehcich je bez poskozeni nabojnice umeni.
Odpovědět