Zase jedna zkreslujici reportaz

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Zase jedna zkreslující reportáž

Příspěvek od HanuIv » 08 zář 2007 21:16

Někomu v televizi Prima musí střelecká komunita docela hodně vadit. Dnes se zde zničeho nic objevila docela hodně zkreslující reportáž o tom, jak důležité je zavést psychologické testy před vydáním zbrojního průkazu.

Bylo zde opět argumentováno známými případy použití legálních střelných zbraní a byly zde opět použity staré demagogie a polopravdy.

Typoval bych, že je na čase aby někdo napsal článek o tom, jak to se zbraněmi je.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 08 zář 2007 22:30

Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 zář 2007 13:30

Asi zakonceni okurkove sezooony...
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 13 zář 2007 07:33

HanuIv. Napsat článek je dobrý nápad, ale já se domnívám, že protizbraňová hysterie je v současnosti taková, že by nebyl zájem na jeho vytištění. Jakákoliv informace, uvádějící na pravou míru oblast okolo zbraní v soukromých rukách je nežádoucí jak pro novináře, tak bohužel i pro značnou část populace. To je, když to přeženu, výsledek dlouhotrvajícího a zcela záměrného vymývání mozků.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2007 13:35

Dobrá, a jaký jiný návrh máte?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 zář 2007 13:54

Tak tak, kolem zbraní je stejná hysterie jako kolem globálního oteplování. Každý zaujímá "zásadní stanoviska" a nejvíc ti, kteří o tom vůbec nemají šajn. Jenom doufám, že se u nás neobjeví nějaký Al Gore nebo Clinton a nebude chtít všechno zakázat jako kdysi.
Nejvíc mě sere, že se v posledí době čím dál víc prosazuje tzv. "princip preventivní opatrnosti" jinými slovy "nic se neděje, ale mohlo by, tak to pro jistotu zakážem". Nikdo neví jestli se otepluje kvůli CO2 nebo jestli se otepluje normálně, ale zachvíli nám kvůli tomu zakážou i bombičky do vzduchovek. :evil: Že jsou lidi na zemi jenom chvilku a před pár tisíci lety tady byla doba ledová a ledovec sahal až k našim hranicím, to už je každému jedno. Vsadím se, že mamuti taky nadávali, že se otepluje. Kromě toho je sice smutné, že se zatopí nějaký ostrov, ale zase vzniknou jiné a k tomu my patříme k zemím, které na oteplení ohromně vydělají.
A stejně je to se zbraněmi. Sice si nikoho nezastřelil, ale mohl bys, tak ti ji vezmeme. Kromě toho já zbraň nemám, tak proč bys měl ty mít možnost se někomu účinně bránit, když já nemůžu. Tomu se říká sociální rovnost - když jsem na tom blbě já, tak ty budeš taky. Nebo taky - některé země na tom oteplování budou prodělávat, tak my teda budem prodělávat s nimi.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 13 zář 2007 15:58

Já bych to uchopil za trochu jiný konec... Pokud bude někdo chtít někoho zastřelit, není v dnešní době problém opatřit si zbraň, a jednoduše dotyčného prošpikovat olovem. Pokud bude dotyčný mrtvý, bude mu úplně jedno, jestli ho zastřelil člověk s nebo bez zbrojáku, no ne? Takže v praxi bude jeden z důsledků možného zavedení psychotestů takový, že právě kvůli tomuto si spousta lidí ze strachu z neúspěchu u testů radši opatří zbraň na černo, než aby si udělali zbroják. Však oni ji budou mít jen na střílení na chalupě, nebo na veverky, nebo já nevím na co, co by se mohlo stát, že. To si, ruku na srdce, někdy říká říká každý z nás :wink:. A protože tím pádem budou zbraň držet jako prase kost a vědět o ní dohromady houby, je daleko větší pravděpodobnost že ublíží sobě nebo někomu kdo bude opodál. O tomhle tématu by se dalo diskutovat celé dny a hodiny, a stejně bez výsledku... :roll:
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 17 lis 2007 16:55

možná by stačilo využít tech.úrovně a z každé zbraně vystřelit pár ran a jejich charakteristiky zanést do policejní databaze.Tím by nebylo nutné dělat takové obstrukce s prodejem zbraní se zbrojním průkazem-prostě by si občan zbraň koupil a nahlásil by to na policii,kde by si to zapsali.
Obstrukce by se pak dělaly pouze s výměnou hlavně a závěru.Dokonce by se vyzbrojenost obyvatelstva měla rozšiřovat a podporovat jako součást obrany státu.Případné krim.činy by se pak měly vysvětlovat jako rizika spojená se svobodou a ti novináři,kteří by chtěli svobodu nějak umenšovat by měli být označováni za demokracii,tedy státu nepřátelské elementy.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 lis 2007 18:38

Je tu jeden problém: Charakteristika hlavně se u zbraní v průběhu jejich života mění. Pokud budu chtít "vyrobit" zcela unikátní zbraň vezmu pilník, nebo pilku a po činu zbraň navíc ještě upravím.

Víte, je zcela nesmyslné chtít po někom aby dělal psychotesty, když chce bránit svůj život. Pokud zbraň nebude nosit ven a mít ji schovanou doma v nočním stolku, tak to je v pořádku.
Já bych s psychotesty šel na Déčkaře (pro výkon povolání), kde je mnohdy úroveň inteligence žadatelů minimální a psychická úroveň dost zarážející. Snad bych uvažoval o psychotestech i pro E s tím, že chtějí zbraň nosit. Ale jinak? Ani náhodou.
Podobné je, když kdosi (v posledním střelectví) navrhoval povinné kurzy střelby pro Ečkaře. To je úplně na hlavu. Představím-li si dědu, který má v šupleti doma PPK pro poslední případ, co jde někam na kurz, tak jenom kroutím hlavou.

Držel bych se zásady: každý má právo bránit život, zdraví a majetek svůj a svých blízkých zbraní. Toto právo by mělo být omezeno pouze u jedinců, kteří nejsou schopni odlišit morální a nemorální jednání (zločinci, odsouzení za ZÁVAŽNÉ delikty násilného charakteru, nebo delikty s použitím zbraně) a u osob, které nejsou schopny ovládat sami sebe (psychycky nemocní), nebo nejsou zbraň schopni použít (nemocní fyzicky, třeba zrakově postižení).

Pokud bude existovat seznam psychyckých nemocí, které nejsou přípustné při vlastnictví zbraně (a takový seznam existuje ve vyhlášce o zdravotním stavu žadatele o ZP) a možnost se proti křivému posudku bránit běžnou cestou (třeba protiposudkem), je celá věc podle mne narušením základních práv člověka.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 17 lis 2007 19:09

Držení zbraně pozitivně rozvíjí osobnost člověka,jako je zodpovědnost ,technický um a taky schopnost se zbraní zacházet-to poslední není možné nacvičit při pár návštěvách na střelnici,je třeba aby dotyčný se zbraní srostl,má-li (pro republiku) vykonávat nějakou ozbrojenou službu.Domnívám se rovněž,že věková hranice pro držení zbraní by se měla snížit asi na 13let,soudě podle praxe sportovních střelců,kteří zbraně nosili po kapsách už v útlém věku a žádných nevhodných činů se nikdy nedopustili.Já sám jsem měl zbraň snad ještě dřív a myslím,že bych to každému doporučil.Má to i nezanedbatelný morální aspekt,kdy je dělba zbraně mezi otcem a synem nebo mezi sourozenci velmi stmelujícím faktorem a koneckonců i symbolem důvěry mezi členy rodiny a mezi státem a občanem.Bohužel ne všichni mají rádi zbraně a těm druhým je zatěžko přijmout tato fakta,která sami necítí.
Žižkovák Karel

Zbraňový fetišismus

Příspěvek od Žižkovák Karel » 06 pro 2007 16:07

Maldigolo,
to, co říkáš, zní jako jakýsi zbraňový fetišismus.

Neprožívej to tak - zbraň je kus železa, nic víc. Hledat v ní mýtické významy je poněkud přepjaté.

Kromě toho - tvoje tvrzení, že "držení zbraně rozvíjí zodpovědnost a technický um", je postavené na hlavu.
Obrať to prosím zpátky na nohy - nezodpovědný a "technicky" zcela neschopný člověk by tu zbraň neměl dostat do ruky!
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 06 pro 2007 17:37

maldigola píše:Držení zbraně pozitivně rozvíjí osobnost člověka,jako je zodpovědnost ,technický um a taky schopnost se zbraní zacházet-to poslední není možné nacvičit při pár návštěvách na střelnici,je třeba aby dotyčný se zbraní srostl,má-li (pro republiku) vykonávat nějakou ozbrojenou službu.Domnívám se rovněž,že věková hranice pro držení zbraní by se měla snížit asi na 13let,soudě podle praxe sportovních střelců,kteří zbraně nosili po kapsách už v útlém věku a žádných nevhodných činů se nikdy nedopustili.Já sám jsem měl zbraň snad ještě dřív a myslím,že bych to každému doporučil.Má to i nezanedbatelný morální aspekt,kdy je dělba zbraně mezi otcem a synem nebo mezi sourozenci velmi stmelujícím faktorem a koneckonců i symbolem důvěry mezi členy rodiny a mezi státem a občanem.Bohužel ne všichni mají rádi zbraně a těm druhým je zatěžko přijmout tato fakta,která sami necítí.
Hmmmm, to se mi zdá tak trošku hodně přitažené za vlasy. Spíš mi to zavání fetišizmem a fanatizmem. Jak kdybych to už někde četl....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 07 pro 2007 08:14

No pokud se nad tim zamyslite tak maldigola zas nerika uplne nesmysly. Co se tyka te zodpovednosti tak to vse plati samozdrejme ne u vsech lidi, se zbranemy roste zodpovednost ( samozdrejme ne jen snimi to mate auto motorka apod ) ja myslim ze chtel rict o tom rozvijeni to ze cim vice zodpovednosti mate (zbran, auto, motorka rodina apod) tak tim je mensi pravdepodobnost ,ze vas napadne nejaka kravina ktera by ohroziva vas ci vase okoli (to samozdrejme neznamena ze ji neudelate ale alespon o ni treba premyslite).

Co se tyka te rodiny tak jako projem duvery pujceni zbrane je ve sve podstate pravda, vzpomente si jak dlouho trvalo nez vam tata rek na vem si auto a muzes jet sam (po tom co ste si udelali papiry), pro me to byl velkej projev duvery...

Co se tyka toho fanatismu a fetisismu, hodne lidi ma nejakou svou vasen (motorky, auta apod.) to jeste neznamena ze jsou nebezpecny...
-- Life is pain --
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 09 pro 2007 22:24

no,něco na tom,co říkáte o tom fetišismu je.Skoro bych řekl,že jste udeřili hřebíček na hlavičku,protože on je to ,racionálně nahlíženo,vážně nerozum kupovat si zbraně,když je vlastně nepotřebuju a už úplná pitomost,racionálně nahlíženo,je chodit s nimi na střelnici,kde za několik tisíc korun vytvořím děravý papír.Já si to všechno uvědomuju a přesto s tím nic nenadělám-krásná zbraň je kusem umění a někdy i kusem historie,a když ji vidím,nemohu se nezamyslet,jaké by to bylo...
Na straně druhé se snažím představit si sebe v situaci,kdy mám střelit na člověka a přiznám se,že bych si nechal raděj natlouct,než bych to udělal.Skoro bych řekl,že by měli vymyslet pro ten účel nějakou neletální munici.
Koupit si zbraň je asi totéž jako koupit si ženskou-abych se zmocnil její krásy.No a někde na úřadě pak sedí úředník,který šílí při pohledu na policejní statistiky o stavu rozšíření zbraní v ČR.A přitom by udělal líp,kdyby si taky nějakou koupil a těšil se z ní spolu s námi.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 pro 2007 07:35

Ne nadarmo se říká že žádná zbraň není tak pěkná, jako tak, co má člověk v trezoru. Aneb koukat se na bouchačky ve vitríně je bezva, ale mít jednu v ruce je lepší.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět