Zas ti myslivci.....

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 28 pro 2005 21:09

Dokud se strileji mezi sebou, tak mi to nevadi, pouze mam strach, ze jednou zastreli houbare. Pak uz bude pozde resit, proc starik, kteremu uz zrak ani rozum neslouzi, vezme kulovnici a placatku s rumem a jde do lesa si strelit ..

Zavedl bych zkousku zpusobilosti opakujici se kazdych 5 let. Kdyby nejdrive, nez dostane novy ZP, musel takovy doveda myslivec ukazat, jak na 50m trefi terc .. tak by takovych pripadu ubylo.

A kdyby netrefil, at si flintu necha, ale zadny strileni, kdyz to neumi!

A kdyz jsme u toho, neco podobneho by se melo zavest i u ridicskych prukazu.. :lol:
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 28 pro 2005 21:16

Hlavne dechovy zkousky pred honem, po honu, namatkove. Verim, ze existuje spousta slusnych a vychovanych myslivcu, kteri "zijou pro les a zvirenu" a obcas si proste picnou.

Bohuzel ja (a vetsina lidi) slychavam prevazne prave o tech idiotech, kteri chodi po vesnici ozrali s flintou na rameni a cestou z hospody pak strilej po vsem co se hne...

Andy - nic proti vam, jiste chapes, jak jsem vyse napsany radky myslel...
Richi

Příspěvek od Richi » 28 pro 2005 21:37

Keď čítam ten článok neviem či sa mám smiať alebo zaplakať... to aby sa človek bál vkročiť do lesa :? ...v každom prípade boli sprostí obaja (blbý a blbší) :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 28 pro 2005 22:28

Co dodat... neni nic horsiho nez nadrzenej myslivec (nadrzenej na kance) s alkoholem v krvi :-(

Proto ja na "spolecne" akce radeji nechodim. Jen vyjimecne. Letos chodim vyhradne sam.

Vetsina myslivcu si nevystrelej poradne za celej rok... a tak zrejme vitaji kazdou "prilezitost" si vystrelit....
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 28 pro 2005 23:15

No, pokud jsem to dobře pochopil, tak to nebyla společná akce, byli tam sami dva. A taky tam nebyl žádný alkohol. Jestli je pravda, že ten zastřelený opustil stanoviště aniž to oznámil, pak to byl pěkný blbec. Ten druhý je samozřejmě blbec taky.
Nejsem myslivec, ale s myslivostí mám jisté zkušenosti, protože jsem v tom vyrůstal. Určitě bych nevystřelil pokud bych 100% nevěděl, že jde opravdu o kance. I kdyby v tom křoví byl rachot jako by tam projížděl kombajn.
Návštěvník

Necháš to tady, Andy?

Příspěvek od Návštěvník » 29 pro 2005 05:02

Schválně jsem se držel zpátky, ale dovolím si opakovat, že těch případů je dost na to /a pořád jich přibývá/, abych mohl zobecnit, že myslivci jsou zvláštní bytosti, které si rády vystřelí na vše, co se hne. Nějaký taxon je vůbec nezajímá, stejně jako nerozlišují, zda danou zvěř lovit smí nebo nesmí /jak asi podle šustotu v křoví poznáš, po čem střílíš, zda se to v danou dobu lovit smí, zda je to březí nebo ne, zda je to dost staré nebo dost mladé nebo ne?/. Když nepoznají, zda střílejí na kamaráda, těžko je bude v rozrušení z lovu zajímat, zda jsou stále v honitbě nebo ne, proto ti utracení psi ve vesnicích při návratu z neúspěšné šoulačky atd.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: Necháš to tady, Andy?

Příspěvek od Lovec » 29 pro 2005 10:46

Anonymous píše:Schválně jsem se držel zpátky, ale dovolím si opakovat, že těch případů je dost na to /a pořád jich přibývá/, abych mohl zobecnit, že myslivci jsou zvláštní bytosti, které si rády vystřelí na vše, co se hne. Nějaký taxon je vůbec nezajímá, stejně jako nerozlišují, zda danou zvěř lovit smí nebo nesmí /jak asi podle šustotu v křoví poznáš, po čem střílíš, zda se to v danou dobu lovit smí, zda je to březí nebo ne, zda je to dost staré nebo dost mladé nebo ne?/. Když nepoznají, zda střílejí na kamaráda, těžko je bude v rozrušení z lovu zajímat, zda jsou stále v honitbě nebo ne, proto ti utracení psi ve vesnicích při návratu z neúspěšné šoulačky atd.
Aj ked som polovnik,alebo ak chces myslivec,musim s tebou scasti suhlasit.Okrem toho zovseobecnovania,samozrejme.Z velmi velkej casti sa jedna o ludi,ktorym za casov nedavno minulych takmer patril les.Teraz,ked sa doba a hlavne majetkove pomery zmenili,a socialne rozdiely prehlbili,je ich vysledkom naburane ego polovnikov.S tym sa spaja urcity pocit zatrpknutosti,ktory sa prejavi napr. tak ako spominas,t.j. bezhlavou strelbou na zver,len aby nieco bolo do hrnca.Casy ludoveho polovnictva pomaly,ale nenavratne koncia.A s nimi pomaly odidu aj tzv. "ludovi polovnici" a aj ich maniere.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 pro 2005 11:02

Když jsem si ten článek přečetl, nevědl jsem, jestli se mám smát, nebo plakat. Ono to je totiž zas tak trochu o tom našem už tolikrát omílaném "na co zákony?", nebo "proč bezpečnostní pravidla" a "to se mě nemůže stát".

Prostě, dva dědci se vydají na lov s flintama (které jsou mimochodem nebezpečnější než krátké zbraně jak výkonově, tak dosahem a přesností). Jestli byli v podnapilém stavu je teď už jedno. Nevím, co chtěli lovit, ale v první řadě - znají vůbec předpisy, jak vidí (minimálně ten, co střílel viděl dobře), jak slyší (ten, co střílel asi jo - ale ten druhej?), jsou mentálně zdatní natolik, aby mohli držet zbraň a používat ji (ten, co střílel určitě ne) a rozpoznají důsledky svého konání?

Pokud má někdo právo střílet na "veřejně přístupných" místech, jako jsou honitby a pod zavedl bych přísné zdravotní prohlídky, testy, zda je žadatel sto rozpoznat člověka od zvěře a povinost pravidelných zkušebních střeleb.

A tak tu zas budeme mít nešťastné pozůstalé po dědovi, co možná byl z těch dvou slušnější a rozumnější a na Mírově bude o jeden volný plac na aspoň pět let míň. Manipulovatelná veřejnost opět nabude dojmu, že zbraně je potřeba zakázat a nebo aspoň silně omezit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 29 pro 2005 11:16

Povinnost absolvovat skusobne strelby,a DOSIAHNUT nejaky vysledok,pokial by sa ABSOLUTNE dodrziavala,by vyradila min.85 a viac % polovnikov.

A ze verejnost nadobuda dojem,ze zakaz zbrani je tou spravnou medicinou,je obrovskym nestastim pre nas vsetkych.Ale co uz ked mediami prekrmena,a povedzme aj nie vzdy prave inteligentna verejnost,sa lepsie bavi reportazami o postrielanych polovnikoch,nez napr. tragickymi autonehodami,ktore uz nikoho nezaujimaju... :cry:
Návštěvník

Díky oběma

Příspěvek od Návštěvník » 29 pro 2005 11:18

Z obou nade mnou uvedených příspěvků vyplývá ne že by se měly zbraně omezit, ale že je nutno omezit nesmyslná oprávnění myslivců nosit zbraň na cizím soukromém pozemku.
Pokud jde o konec lidové myslivosti, na ten nevěřím. Nejdřív by se musely vybít stáda zvěře, která k nám byla uměle zavlečena a je udržována na vysokýchstavech. A pak se myslivci zruší sami. Zase tolik nadšenců, co chodí denně v zimě krmit, mezi nimi není.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: Díky oběma

Příspěvek od Lovec » 29 pro 2005 11:54

Anonymous píše:Pokud jde o konec lidové myslivosti, na ten nevěřím. Nejdřív by se musely vybít stáda zvěře, která k nám byla uměle zavlečena a je udržována na vysokýchstavech. A pak se myslivci zruší sami. Zase tolik nadšenců, co chodí denně v zimě krmit, mezi nimi není.
Lenze ten zanik nastane trochu inak....Vobec nie znizenim poctu zveri,ale zmenou majitelov pozemkov.Na predaj ich je dost lenze kupcami nebudu domaci,ale zahranicni polovnici,ktori tak za smiesne peniaze ( z ich pohladu) pridu k velkym a pomerne lukrativnym pozemkom.A tam sa nebude hladiet na to ci si moze dovolit vyviezt do hory tri alebo styri fury krmiva.Hans alebo Giovanni da jednoducho vsetko ohradit,zamestna personal,kupi techniku....a domaci myslivci mozu bud ist pytlacit,alebo ist chlastat do krcmy.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 29 pro 2005 14:47

S tím koncem lidové myslivosti, bych to zas tak tragicky neviděl. Ani s tím skupováním pozemků cizinci. To si spiš přijedou sem k nám za prachy picnout svého srnečka, jelena atd. Takových je spousta a nejen cizinců, ale i bohatších Čechů. Aspoň na Severní Moravu jich jezdí dost. Každopádně tihle lidi většinou nestřílí naslepo na každé třesoucí se křoví.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 pro 2005 18:26

Lugerman píše:S tím koncem lidové myslivosti, bych to zas tak tragicky neviděl. Ani s tím skupováním pozemků cizinci. To si spiš přijedou sem k nám za prachy picnout svého srnečka, jelena atd. Takových je spousta a nejen cizinců, ale i bohatších Čechů. Aspoň na Severní Moravu jich jezdí dost. Každopádně tihle lidi většinou nestřílí naslepo na každé třesoucí se křoví.
Taky bych to tak zle nevidel. Ale jiste zmeny mozna budou. Uvidime.

PS: Dneska jsem byl krmit... pesky... 0,5m snehu...
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 29 pro 2005 19:25

Bohuzel zadne povinne testy nebudou, protoze to proste nema kdo prosadit. Je to stejne jako treba cigarety .. je to neco priserneho, kdyz blbecek s cigarem podkuruje kolem sedicim pri obede, ale protoze z cigaret jdou velke penize a vice jak polovina politiku sama kouri, tak to nikdo nezakaze.

Stejne tak hrozne mi prijde, ze kdejaky trouba s kulovnici muze klidne jit strilet do lesa zcela legalne a bez kontroly. :x
Odpovědět