Zas ti myslivci.....

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 24 srp 2006 14:20

pokud paroží srnce 1.věkové třídy nedosahuje výšky 15. cm. nevyhovuje parametrům pro další chov. to je jedno z několika kritérií.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2006 15:00

To jo... ale to snad neplati pro rocniho srnce. U 2leteho bych to chapal. Rocak se hodnoti podle pravidelnosti spicek. Pokroucene, jedna mensi a druha vetsi, bulkar, palickar to se pak strili. Pokud je ale pravidelnej a vic jak 5cm vysokej, tak je chovnej.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 24 srp 2006 15:14

máš pravdu,zapoměl jsem dodat že 1.věkovka je od 1. do 3. let.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 srp 2006 15:37

jj, cetl jsem o tomhle kriteriu pro 1 vekovou..jenze to je tezky protoze podle techhle kriterii v tom reviru neni chovnej triletej srnec ani jeden..a co potom-vystrilet vsechny?? spis bych logicky snizoval stavy od tech nejhorsich..
tenhle rocnak mel spicky male (tak do 10cm) ale hezky pravidelne- mam ho jeste nekde na fotce jak nam okusuje kytky na zahrade :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2006 16:08

Posli ho sem... se podivam.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 srp 2006 16:09

strpeni, musim prohledat albumy s fotkama..
Olaf

Příspěvek od Olaf » 29 srp 2006 22:25

troj napsal:
jj, cetl jsem o tomhle kriteriu pro 1 vekovou..jenze to je tezky protoze podle techhle kriterii v tom reviru neni chovnej triletej srnec ani jeden..a co potom-vystrilet vsechny?? spis bych logicky snizoval stavy od tech nejhorsich..
tenhle rocnak mel spicky male (tak do 10cm) ale hezky pravidelne- mam ho jeste nekde na fotce jak nam okusuje kytky na zahrade Laughing Laughing
Ono je také třeba k tomu plánovanému odstřelu třeba dodat procentrické rozložení v jednotlivých věkových třídách, což tady pokud se nepletu, dosud řečeno nebylo. Nevím to přesně ale každý rok z plánovaného odstřelu je tuším 50% v první věkové třídě, 30% ve druhé věkové třídě a 20% zbývá na třetí věkovou třídu, tedy nejstarší srnce. Při hodnocení vhodnosti odstřelu se musí vedle obecných standard platných pro chovnost srnce obecně, přihlížet i k celkové kvalitě srnčího paroží v danné lokalitě. Tudíž srnec první věkové třídy posouzený na šumavě jako chovný by na jižní moravě byl hodnocen jako průběrný. Takže se troji nediv, srnců v první věkové třídě se stříli nejvíc a někdy /pokud se odstřel provádí správně/ je to honička. K té vzdálenosti se nebudu vyjadřovat, svůj názor jsem tu již několikrát prezentoval.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 31 srp 2006 19:06

omlouvam se za dezinformaci, po prohledani snad vsech alb sem tu danou fotku nenasel- asi skoncila v propadlisti dejin :( ..jinak je fakt ze sem asi moc horka hlava- tohle je proste myslivecka rutina..s tim myslivcem sem si vsechno vyrikal..vlastne sem s nim kecal cely odpoledne-je to docela fajn clovek a slibil mi ze uz se to nebude opakovat
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 01 kvě 2007 18:33

Andy píše:
Roman píše:Myslivce neřešim, ale myslim si, že by jim někdo mohl přistřihnout hřebínky. Např.: když si de myslivec nastřlit flintu..myslíte že jde na střelnicu? ha ha. A když já si du s flobertkou vystřelit na chatu (do terče!!!) tak na mě hned někdo zavolá policajty. To je trochu bordel. Možná to tak nefunguje všude, ale u nás ano.
Mily Romane... myslivec v tom reviru proste strilet muze. V tom to je

Milý Andy... Když jsem si v revíru vystřelil na terč tak na mě chalupář zavolal policajty a přestupková komis mi nadělila 5000.- Kč pokuty.
Takže prý v revíru můžu sice střílet ale pouze na zvěř.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 kvě 2007 19:40

To je jasny. Myslim ale, ze si muzes overit jednou ranou nastreleni zbrane. Nicmene pokud te prichytili s tercem kde bylo hodne direk.... nebylo asi co resit. Kazdopadne pouceni to je. Pro tebe. Je treba nastrelovat tam "kam policejni felicie nezajede" :lol:

To byl samozrejme vtip :)
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

a

Příspěvek od Kubo 630 » 02 kvě 2007 18:19

Tak to u nas sa pali ako na strelnici a v pohode. Iny kraj, iny mrav aj s tym autom. U nas na Slovensku sa hovori ze najlepsi terenak je sluzobna felicia :D
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 02 kvě 2007 22:43

Andy píše:To je jasny. Myslim ale, ze si muzes overit jednou ranou nastreleni zbrane. Nicmene pokud te prichytili s tercem kde bylo hodne direk.... nebylo asi co resit. Kazdopadne pouceni to je. Pro tebe. Je treba nastrelovat tam "kam policejni felicie nezajede" :lol:

To byl samozrejme vtip :)
Jo....tři dírky v něm byly. Kdybych to byl bejval věděl,tak jsem jim nahlásil střelbu na lišku která mi utekla a mohli táhnout s dlouhým nosem :P taky už jen tak zbytečně pavouky z laufu nevyháním,ale je to rada pro kolegy který to může postihnout.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 30 kvě 2007 16:26

Na Tachovsku spadl v neděli myslivec z posedu a prostřelil si nohu.
http://zpravy.idnes.cz/myslivec-spadl-z ... _krimi_jan :shock: :roll:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 30 kvě 2007 17:17

Jeho minus...má mět zbraň zajištěnou. Jinak to nikomu nepřeju samozřejmě. A ať si myslivci střílají kde chcú, už je mě to jedno... mám "svoju střelnicu" a víc mě nezajímá..
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 01 čer 2007 10:19

troj píše:s tim myslivcem sem si vsechno vyrikal..vlastne sem s nim kecal cely odpoledne-je to docela fajn clovek a slibil mi ze uz se to nebude opakovat
Ano...holt my myslivci musíme být uctiví na všech ny strany. Udělej si myslivecký zkoušky a pak můžeš chránit přírodu s flintou v ruce.Myslím,že jsi slušný člověk a ani zkoušky tě nezmění.Uvidíš jak se ti bude zajídat skoro neskutečná hromada různých omezení a ještě po tobě budou všichni plivat nadávky,že jsi ožralý kretén a zelený vrahoun. A když se proti těmto nařčením ohradíš,dovíš se o sobě ještě hromadu dalších zajímavostí. Je to kříž...ale nesem ho kvůli přírodě statečně.
Odpovědět