Zas ti myslivci.....

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
perdix

Příspěvek od perdix » 20 dub 2006 15:18

nohavica stanislav píše:romane, ze zbraně kategorie d mužeš na svem pozemku střílet až do omdlení. jediné omezení dodržet bezpečnost a neobtěžovat sousedy hlukem. co se týká těch 200.m vztahuje se na lov toulavých psů a koček až 200.m od posledního obydleného stavení. nevztahuje se na rekreační chalupy a chaty. :!:

Pánové, přečtete si pořádně zákon a zbytečně tady nemaťte lidi.
Je tam jasně uvedeno, že myslivecké stráž a hospodář má právo usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení!!! pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení

To samé platí i pro kočky - usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve
vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení

To znamená, že se to týká i chat, chalup apod.


nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 20 dub 2006 17:00

pravdopodobně se mýlíš jelikož nemovitostí sloužící k bydlení není myšleno k rekreaci.jinak souhlas.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 srp 2006 09:25

tento tyden jsem si udelal vylet na chatu, psychicky mi to opravdu krasne uvolnilo az do doby kdy jsem malem ohluchl nedalekym vystrelem..loni srnka ktera se nam chodila past na zahradu pod verandu porodila srnecka, pobyvali vzdycky v houstinach kousek za chatou a vzdycky navecer se chodily past na louku bud k nam nebo na zaplavovou loucku potoka ktery nam tece asi 10m od chaty..letos v cervnu kdyz sem byl naposled na chate tak jsem ho tam asi 10 minut pozoroval jak uz mu narostly paruzky spicaka a jak okusoval listecky louky kousek za barakem...tohohle krasneho mladeho srnecka zastrelil mistni "bouchal" asi 50 metru za nasim barakem..doted to nemuzu pochopit..nejen kuli tomu ze sem toho srnecka mel rad a znal sem ho od narozeni ale taky kuli tomu ze revir je plnej starejch zpatecniku..a pak si ho jeste nesl vitezoslavne kolem naseho baraku za sparky..jen sem videl ten jeho xicht a pak posledni hryz a teda...nebylo mi moc fayn....
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2006 09:31

troj:

Ty jsi odbornik? Ty poznas zda je rocni srnec chovny nebo pruberny?
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 24 srp 2006 10:38

neber to tak tragicky.pokud ho skolil bez trápení nejde o nic jiného než o odlov.tak samo zabijí na jatkách krásné růžové prasátko a nikomu to nevadí protože to nejsou myslivci.a možná je ti líto že ti nedali skusit toho gulášku.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 srp 2006 10:49

U našich pod kurníkem bydlel dlouhé roky šedý králík. Nevím jestli to byl divoký nebo zdivočelý. Kde se tam vzal, nikdo neví. Sice na poli sežral co viděl, ale měli jsme ho rádi a nechávali jsme ho být.
Až loni na podzim, když se v období honů kolem nás potulovaly davy myslivců, tak jednou v podvečer ho... .... zakous náš pes. :lol:
Takže je po něm a ani si sakra nemůžu zanadávat na myslivce, kua. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2006 10:55

Kurnik... ten Kubajzz je tak optimisticky :D ze muj za ty OT nemuzu dat ani BANana :roll: :lol:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 srp 2006 11:29

neberu to tragicky..temhle recem o prubernosti a chovu uz neberu- tomu neverim..spis bych rek ze ma asi lepsi masicko nez nejakej starec..
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2006 11:36

Troji, pokud tomu rozumim tak, ze chovu zvere NErozumis. Usetri nas tech komentaru.

Ja doma stary do zehleni taky neremcam.

Diky.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 srp 2006 12:59

tamejsi revir mam docela dobre obeznany takze vim co za zver tam zije, neni tam prakticky jediny srnec s dobrym parozim, nekolikrat jsem videl i srnce staryho spicaka s patnacticentimetrovyma "bodakama"..ale mas pravdu-kdyz pominu metr vysokej stos myslivecky literatury kterou sem prelouskal tak opravdu patent na rozum nemam ani se nemuzu pochlubit titulem mysliveckyho genia, tudiz priznavam ze muj komentar ohledne kvality masa bylo pouze rejpnuti ktere se samozrejme myslivcum nelibi..ale ruku na srdce- neni to tak??
ALE- kdyz pominu veskery moralni veci tak podle meho nazoru vystrelit na vec ktera je 50 metru od obydlenych baraku v 10 hodin dopoledne neni nic jinyho nez NEZODPOVEDNOST, a nest pres celou vesnici zakrvaceny zvire tak aby ho vsichni videli neni nic jinyho nez HLOUPOST!!!!!

..urazky i zehleni bych asi nechal stranou nemyslis??
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2006 13:25

Asi spatne ctes, zadna urazka nepadla.

Ostatne ptal jsem se zda jsi odbornik a nevyjadril si se. Z cehoz jsem usoudil, ze nejsi. Kdyz tomu nerozumim, tak to nekomentuji.

Pokud je opak pravdou, jsi odbornik a videl jsi co pan ulovil a byl to chovnej kus. Pak je to asi spatne.

Nicmene ja tam nebyl a tak uz k tomu psat nebudu. Jestli nesl "zakrvaceny" ulovek (mel ho umejt v potoce? :-) ) pres vesnici, asi nemel jinou sanci jak ho domu dopravit. Teleporty jeste toho casu nejsou porad k mani. :lol:

A pokud neni Vase chalupa/chata trvale obydlene staveni, muze okolo lovit jak chce. Samozrejme Vas nesmi ohrozovat. Coz se asi nestalo nebo ano?

A co se tyka odstrelu starejch zpatecniku a skudniku (spicaku). Asi na nej nemel povolenku. U nas ted napr. strilime pouze rocaky. Proste narizeni hospodare. Neudelas nic.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 srp 2006 13:35

V prvním příspěvku na téhle stránce napsal perdix jak je to s tou chatou. Takže jestli to bylo 50m od nich, tak na něho měl zavolat policajty. A měl by myslivec po srandě.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 srp 2006 13:41

ja nevim..nevim co hospodar prikazal nebo zakazal ale prijde mi to postaveny na hlavu aby se v reviru plnym zpatecniku lovili rocnaci..proste mi to nastvalo- strilel z cesty na louku a o 50m dal je za houstim potok kam chodi vecne caparti pred obedem chytat ryby, nesl ho na ocich pred lidma ktery o tenhle pohled urcite nestali..mohl si pro nej doject svym zelenym samurajem (paradni auto mimochodem :D ) nebo ho dat aspon do pytle..
me lov nevadi, ani zabijeni zvere, jen mi tenhle pripad proste nastval kvuli vyse popsanym vecem!! nechme to byt..byt tam misto neho vlk tak si taky vybere koloucha misto dospely srnky a taky si na nem posmakne vic nez na starej rachejtli :lol:
odbornik nejsem ale ve zveri se docela dost vyznam- odmalicka sem v tejhle honitbe prakticky vyrustal a zvirata v ni mi odjakziva zajimaly takze jsem cetl vsechno co se jen trosku tykalo zvere a myslivosti, a jestli si dobre pamatujete tak jsem kdysi i dost stal o clenstvi v MS takze vim o zveri dost abych mohl posoudit jestli je nejaky zvire nadejny nebo naopak zmetek..rekl bych to asi takhle- zadny rambosrnec by z nej nevyrost ale v reviru se potuluje 80% srncu ktery sou pro chov mene perspektivni nez tenhle..ovsem o cem rozhodl nebo nerozhodl hospodar nevim
Naposledy upravil(a) troj dne 24 srp 2006 13:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2006 13:46

Tak sis to s nim mel jit vyrikat. Od ceho mas usta?
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 srp 2006 13:56

..mam rozbitou nohu a jakejkoliv pohyb dost boli takze sem ho tam nechtel honit po vsi..ale ja si to s nim jeste vyrikam nemej strach
Odpovědět