Zapujceni zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Příspěvek od bobr » 28 led 2009 17:50

Myslel jsem take, ze kdyz tam ona veta uz je, pak samozrejme plati pro vsechny zbrane, ktere budu vlastnit. Dekuji za odpoved.



pokud tam už jednou máš napsáno "oprávněn nosit z braň kategorie B" tak můžeš nosit jakoukoli zbraň kategorie "B" na kterou ti bylo vydáno POVOLENÍ JI NOSIT. Tzn. že pokud si na nákupku uvedu jako důvod pouze sportovní účely a příslušné OŘ PČR bude dělat nohy tak ti ji dovolí poze držet a vlastnit , ale NE nosit. Proto je lepší VŽDY při podávání žádosti o nákupní povolení uvádět jako důvod:
sportovní účely
ochrana zdraví života a majetku.

Osobně to píšu na všechno a je to.


rx6
Příspěvky: 99
Registrován: 26 led 2009 19:26

Příspěvek od rx6 » 28 led 2009 18:18

jj, díky, ale věta o nošení se píše jen do ZP a ne průkazu zbraně,ne?? To pak když máš zbraní více, tak "můžeš" nosit zbraň kterou jsi v nákupce označil pouze pro sportovní střelbu,ale ne pro nošení. Případná kontrola to takto ale odhalit nemůže, ne?? Ale máš pravdu, nejlepší je v nákupce psat obě tyto větičky. Děkuji :)

p.s. Doufám, že nevypadám jako lama. :lol:
kOkOi
Příspěvky: 31
Registrován: 24 kvě 2007 21:01

Příspěvek od kOkOi » 28 led 2009 21:35

ja sem si sel pro ZP s otcem a tu smlouvu a zapujcce tam policajti sepsali a rovnou do ZP napsali povoleni nosit
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 29 led 2009 07:28

rx6 :Pokud nemáš vydán papír s povolením nosit, tak konkrétní zbraň nosit nemůžeš...opět, je to blbý, je to tak...takže pokud u sebe budeš mít ve stavu nošení zbraň a z nějakého důvodu to orgáni zjistí, mohou si ověřit jestli máš na konkrétní zbraň povolení k nošení a tudíž jestli se nedopouštíš přestupku....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 07 úno 2009 13:19

KDyž jsem si já šel pro ZP, tak jsem jí 14 dní předem zavolal, aby mi tam rovnou napsala povolení k nošení a oknobába s tim neměla sebemenší problém..

O žádnou nákupku jsem si při přebírání nežádal a teď vlastním ZP sk. B,E s doložkou: Oprávněn k nošení zbraně kat. B. nebo tak něco...

Automaticky to zřejmě nenapíšou, ale na obyč. tel. žádost mi v pohodě vyhověli... (a bylo to v Nymburce), kde jsou celkem ochotní lidé :-)
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 08 úno 2009 16:17

Podle me staci ochrana zivota, zdravi, majetku... pro sport uz se uvadet nemusi, nebo to ma nejake vyhody, pokud tam je oboji ?
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 16 zář 2009 15:40

Tady jde o spíše o nákup brokovnice (pumpy) - někde by po tobě mohli chtít lovecký lístek. :-)
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Re: Zapůjčení zbraně

Příspěvek od johny_r » 30 črc 2010 12:33

Zdravím a prosím o ujasnění své situace :-)
Mám ZP sk. B (sportovní účely) a na zadní straně poznámku "Oprávněn nosit zbraň kategorie:B".
Dotaz 1. Může mi známý zapůjčit brokovnici za účelem střelby na střelnici a za jakých podmínek?
Dotaz 2. Může mi známý zapůjčit pistoli za účelem střelby na střelnici a za jakých podmínek?

Díky moc.
Walther SSP (.22 LR)
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Zapůjčení zbraně

Příspěvek od WohlmuthOta » 30 črc 2010 20:42

Máš ZP sk. B? Tak to jsi jistě dělal testy ze zákona č. 119/2002 a pokud si to nepamatuješ tak při troše hledání najdeš na internetu plné znění zákona jak ukládá zákon o veřejném sdělování informací.

Promin ale opravdu mě rozčiluje když se na to ptají osoby mající ZP.

Tady je link, najdi si to v zákoně, je to tam zcela přesně definováno.

http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002

Tuším že je to § 59 ale nevím zcela jistě.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapůjčení zbraně

Příspěvek od JirkaS » 31 črc 2010 09:28

WohlmuthOta: no mně taky vytáčí když držitel ZP (ty) dává odkaz na paragrafy zákona který se vůbec netýkají původního dotazu :roll: . Johny_r nechce jít s majitelem zbraně na střelnici, on si chce od majitele jen zapůjčit zbraň a odjet s ní na střelnici sám a tam z ní střílet.

Johny_r: Zákon o zbraních pojem půjčování zbraně jinému držiteli ZP vůbec neřeší. Tedy platí toto:

Zbraň kat. C: musíš mít ZP příslušné skupiny a majitel ti spolu se zbraní zapůjčí i průkaz zbraně. Je vhodné navíc také sepsat jednoduchou smlouvu o zápůjčce (účel zápůjčky, od kdy do kdy, jak se bude řešit případná způsobená škoda na zbrani, atd.)

Zbraň kat. B: platí totéž co v předchozím případě a navíc musíš mít nákupní povolení od PČR na konkrétní typ zbraně. Pokud ji chceš nosit tak na nákupce i povolení k nošení (takto se to řeší běžně třeba v rodině mezi manžely držiteli ZP, rodiči a dětmi, apod.)
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Zapůjčení zbraně

Příspěvek od WohlmuthOta » 31 črc 2010 21:59

Proč by se netýkali pův. dotazu? Já jsem to pochopil tak, že se ptá, zda si může zapůjčit zbraň na střelnici patrně od jiného majitele zbraně (ZP).

Že johny_r nechce jit s majitelem zbraně na střelnici dokáže z jeho příspěvku vyčíst je bůh a patrně TY. Já toho opravdu schopen nejsem, když o tom tam není ani zmínka. Tak si příště přečti pořádně co kdo psal.

P.S. Tohle: "Johny_r nechce jít s majitelem zbraně na střelnici, on si chce od majitele jen zapůjčit zbraň a odjet s ní na střelnici sám a tam z ní střílet." opravdu lze z věty "Může mi známý zapůjčit brokovnici za účelem střelby na střelnici a za jakých podmínek?" vyvodit prapodivně.

Píše tam na střelnici, takže beru v potaz že jsou oba na střelnici a jedná se o tzv. svěření zbraně.
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Re: Zapůjčení zbraně

Příspěvek od johny_r » 01 srp 2010 19:49

JirkaS to vyčetl správně. Díky za odpověď.
WohlmuthOta: To je otázka správného pochopení českého slovosledu (JirkaS pochopil).
Věta: "Může mi známý zapůjčit pistoli za účelem střelby na střelnici a za jakých podmínek?" znamená to, na co odpověděl JirkaS. V opačném případě by věta musela znít třeba "Může mi známý na střelnici zapůjčit pistoli a za jakých podmínek?".

Díky oběma.
Johny_r
Walther SSP (.22 LR)
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Zapůjčení zbraně

Příspěvek od WohlmuthOta » 01 srp 2010 20:38

Český slovosled mi nedělá absolutně problém, ale řekněme si na rovinu, že ta věta má principielně 2 různé výklady a oba jsou správně, oba tu již zazněly.

"Může mi známý zapůjčit pistoli za účelem střelby na střelnici a za jakých podmínek?" Ať chceš nebo ne, takhle věta může znamenat že se oba nacházíte na střelnici a chceš od známeho zapůjčit pistoli, je to zcela gramaticky i formulačně správně.
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Re: Zapůjčení zbraně

Příspěvek od johny_r » 01 srp 2010 20:45

WohlmuthOta:
No, když myslíš. Já si to nemyslím. Vidím tam "účel střelby na střelnici", což nic neříká o tom, že tam oba jsme, ale pouze proč si chci zbraň půjčit. Ta Tvá interpretace je podle mne možná, ale velmi velmi kostrbatá. Ale to už jsme se příliš vzdálili od tématu. Vysvětlení jsem dostal a jsem tedy spokojen.
Zdravím.
Walther SSP (.22 LR)
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Zapůjčení zbraně

Příspěvek od xB.H » 11 dub 2016 21:36

Prosim vas jak je to se zapujcenim expanzni zbrane kategorie A na vojenske ukazce? O vikendu mame mit vojenskou historickou ukazku a mam moznost si tam zapujcit expanzni samocinnou SA58. Tamtamy hlasi, ze ma prijit kontrola kvuli zbranim tak bych se nerad dostal do prusvihu. ZP mam.
Odpovědět