Zalozni zbran

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 02 bře 2006 16:30

Jako druhou zbraň mám SP 01 Tactical v 9tce 19 CEPPíků to jistí. Jinak na záložní zbraň mám svůj názor. Je to v našich podmínkách zbytečnost. Za 3O let jsem nikdy záložku nepotřeboval a to ani v New Yorku. Úplně stačí jedna zbraň a perfektní ovládání, manipulace a schopnost jednat ve stresu.Pokud toto není pak je každá zbraň zbytečná a naopak nebezpečná jak okolí tak i svému majiteli. Jinak Ti je i Kalach NAPRD.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 bře 2006 17:20

JJ, to si myslím taky.
Pokud je nutné zbraň nosit, tak stačí jedna a umět s ní zacházet.
Netřeba nosit celý arzenál a chrastit jak zbrojnoš.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 02 bře 2006 17:23

Kubajzz píše:JJ, to si myslím taky.
Pokud je nutné zbraň nosit, tak stačí jedna a umět s ní zacházet.
Netřeba nosit celý arzenál a chrastit jak zbrojnoš.
Naprostý souhlas. Však víš jak je někdy problém tu hlavní zbraň schovat a ještě to komplikovat druhou?
Jeremias Johnson
Příspěvky: 33
Registrován: 02 bře 2006 19:37

Příspěvek od Jeremias Johnson » 02 bře 2006 20:06

Mam cz vz. 75 a koupil jsem si zalozni zbran cz 2075 RAMI, vysledek ,nosim poze tu zalozni. :)
Bůh nechal zrodit lidi jako silné a slabé- a teprve Samuel Colt tento nedostatek opravil.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Záložní zbraň

Příspěvek od vito » 03 bře 2006 07:32

Absolutní souhlas s předchozími. U nás by se ani tento termín ve svém původním významu neměl používat. Několik zbraní a nosím tu, která mi zrovna v tuto chvíli vyhovuje. Zkušenému uživateli nevadí v zásadě ani to, je-li to revolver nebo pistole.
Olaf

Záložní zbraň

Příspěvek od Olaf » 03 bře 2006 15:43

Jo není nad to pod jednou perutí nosit .44 Magnum, pod druhou .357 Magnum, v jedné nohavici deringera, v druhé něco v 22LR. No a Kevina bych přidal do tang,tedy pouze jeli tam ještě nějaké to místo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Řeči o záložní zbraňi bych bral ještě tak od profíka, který má přímo v celodenní náplni práce určitý, každodenní významný podíl rizika. Možná se na tomto fóru i tací najdou ale u těch nepředpokládám, že by otvírali takovéto téma. Ti mají v této otázce dle mého názoru již dávno jasno. A těm, co v normálním občanském životě v každém kolemjdoucím vidí potencionálního vraha, mohu popřát pouze" mír v duši". Pokud se Vaše myšlení ubírá tímto směrem, upřímně Vás lituji. Choďte si např. na houby s rodinnou ověšeni výše uvedeným způsobem, jednu pistolku mějte v nočním stolku a druhou pěkně pod hlavou. Nechtěl bych aby ve mě většina z Vás tímto momentem spatřovala nepřítele zbraní ale opravdu tu občas někdo významně přehání. Běhám po tomto světě již nějaký pátek, rád chodím v noci lovit prasata a ještě jsem neměl tu potřebu na někoho v sebeobraně střílet. Pokud nikoho záměrně neprovokuji, jsem i já OK. A pokud tedy již uznám za vhodné, že bych si někam tu zbraň přece jenom měl vzít s sebou, pak nebudu uvažovat hned o dvou. To, že je lepší mít pouze jednu, se kterou ale umím dokonale zacházet, to tady napsalo již více kolegů přede mnou. Není to zrovna přímá reakce na příspěvky psané jen v tomto téma ale všeobecně po pročtení některých obdobných témat tohoto fóra.
Smazaný uživatel 177

záložní zbraň...

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 06 bře 2006 12:52

Myslím, že v našich podmínkách a především pro nás "amatéry" by mohla být záložní zbraní uvažována nějaká minipistolka či minirevolver , který se vezmeme v situaci , kdy i kompakt je obtížné schovatelný - např. v horkém létě a nebo třeba na ples . Určitě bych dvě zbraně najednou za normálních okolností nenosil.
moje70
Příspěvky: 4
Registrován: 20 úno 2009 12:45
Bydliště: Praha-Východ

Příspěvek od moje70 » 18 bře 2009 11:27

Jsem na tom podobně jako Jeremias Johnson..... Raminu nosim vlastně pořád ... je to akorátní zbraň na celodenní skryté nošení
-------------------------------------------------
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Záložní zbraň

Příspěvek od HanuIv » 18 bře 2009 11:54

Olaf píše:Jo není nad to pod jednou perutí nosit .44 Magnum, pod druhou .357 Magnum, v jedné nohavici deringera, v druhé něco v 22LR.
Dobrý vtip 8) . Zároveň se jedná o posilování tělesné kondice. S podobnou výbavou doporučuju si 10x vyběhnout 14patrový panelák a máte dost.

Ale vážně: myslete na zákon. Musíte nosit skrytě (což při takovém arzenálu lze snad jedině v koženém dlouhém plášti vzoru Gestapo) a nesmíte mít u sebe víc, než dvě zbraně.

Já jsem záložní zbraň nikdy nepotřeboval (jsem šťastný, že jsem nepotřeboval ani tu hlavní). Jakmile dojde na zbraně, tak je situace značně v p..i.

Doporučení: zkuste něco vyloženě malého, například 5ranný revolver .38Special, možná 7,65Brw (oblíbená jsou PPKčka), nebo Kevina.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 18 bře 2009 12:24

:lol: :lol: 10x vyběhnout 14patrový panelák :lol: :lol:
To bych ani agresora nepotreboval, znicil bych se sam. Kam na tohle chodis :roll:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 bře 2009 13:02

Poprvé určitě. Asi bys měl i barvu přezrálého rajčete a na těle bys neměl místo, kde by nebyl pot. 140 pater zdolat, je opravdu fuška i pro dobře trénované. Po třicáté by ses jen trošku zadýchal....

A pak by sis uvědomil, že s sebou nosíš asi 10 kilo věcí zbytečně a pochopil bys, že stačí jedna zbraň...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: záložní zbraň...

Příspěvek od reaktor » 18 bře 2009 13:26

Dydla píše:Myslím, že v našich podmínkách a především pro nás "amatéry" by mohla být záložní zbraní uvažována nějaká minipistolka či minirevolver , který se vezmeme v situaci , kdy i kompakt je obtížné schovatelný - např. v horkém létě a nebo třeba na ples . Určitě bych dvě zbraně najednou za normálních okolností nenosil.
To si děláš srandu, to nosíte krochny aji na ples? Ty vole, kde to žiju.
Mám zbraní několik, a nosím jen když třeba vezu výplaty, ale toto je vrchol paranoji, ale pokud bydlíš někde v okolí sídliště Janov, tak to je úplně něco jiného a na svou otázku "kde to žijuů si odpovím sám. :D
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 18 bře 2009 13:30

To, ze ses paranoidni neznamena, ze po tobe nejdou. Nechapu, ze se furt nekdo nekde musi divit, ze nekdo jinej nosi kver do divadla, na ples a nebo ze ho vubec taha, kdyz nenosi vyplaty do banky :roll:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 bře 2009 16:23

Pánové, a co takhle zákonná omezení. Divadlo, plesy, fotbalové zápasy a spol. jsou snad místa hromadné zábavy, tudíž místa. kde je zbraň zakázaná.
Ono, o nic nejde, dokud nedojde k průšvihu. Ale na zábavách je alkohol, což je věc se zbraněmi neslučitelná a navíc, když vám zbraň ukradnou je to minimálně za flastr, spíš za ZP do čistírny.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 18 bře 2009 18:17

toto je tema pre agentov CIA alebo KGB vo vysluzbe...
alebo ak si beloch spravi vylet a pojde nakupovat do Bronxu...
a u nas musi mat clovek kurevske dovody aby nosil zbran...
este to nieje take zle aby som cakal ze za kazdym rohom
stoji nejaky magor s buchackou a chce ma prepadnut...
neberme do uvahy profikov, teda polisov, agentov, SBS,
ochrankarov atd, len relanych obycajnych civilov...
nosit u nas dve zbrane??? kde to zijete... aj jedna je vetsinou
uz nad hlavu alebo zbytocna... ale kto ju ma a moze nosit,
nech si ju nosi.. je to kazdeho osobna vec... ale v nasich podmienkach aj jedna zbran uz smrdi pruserom pri pouziti...
kamos robi u kuklacov, striela skoro kazdy den, aj IPSC, chodi po kadejakych pajzloch, flaka sa po nociach a hovoril ze zbran nosi do
mesta len vynimocne, a aj to prvy naboj ma bud brokovy alebo
slepy... ze sa nechce zbytocne dostat do problemov...
clovek ma skor strach to nepouzit ako realne pouzit...

kolko ludi co nosia zbrane ju realne uz muselo pouzit???
1 - 2 % ..? spravme si anketu od navstevnikov tohto fora...
nosis zbran pre sebeobranu ako sukromna civilna osoba,
kolko krat si ju musel pouzit alebo aspon nou pohrozit ???
Odpovědět