Zalozni zbran

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 19 bře 2009 23:07

(taky nosim 15 a nahradni suple po ruce :lol: )


Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 12 kvě 2009 09:28

Jsem rád, že to mám stejně jako většina lidí tady: zbraň potřebuju nosit jen vzácně - a i pak ta jediná je ve velikosti záložní. Zatím model major Zeman (mám starou vz.70 prostě rád - ještě z doby kdy jsme ji měli v práci), až na podzim dorazí nové dodávky, asi přesedlám na 9 Makarov, až mne ten omrzí, možná malý SigSauer P232, třeba neoprenové střenky. Nosit po parkovišti hypermarketu cokoliv většího pod vyboulenou bundou je provokování, přivolávání průseru.

Chápu, že kdo jede třeba do banky odevzdat tržby (tj. pytel plný bankovek), bere si na tu hoďku full size krochnu s >15 náboji, a k tomu třeba ještě malého back-upa. A ještě lépe - jako záložní zbraň s sebou spolehlivého (dospěle jednajícího) ozbrojeného kamaráda.

Nebo třeba kdyby český farmář šel sám na obhlídku stavení, kde mu spustil alarm, že si na tu 1/4 hoďku vezme psa bez náhubku, a do rukou 12 brokovnici semi-auto a k tomu ještě full-size krochnu, kdyby něco nevyšlo.


Jiný racionální důvod vláčení více zbraní v pohotovostní poloze mne (v současném světě - pro běžné lidi) nenapadá. Ale rád se nechám poučit.
Odpovědět