Zalozni zbran

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 18 bře 2009 18:25

to bufallo: To, že není moc přepadených pro mne není vůbec důvod, abych nenosil. Pamatuj si, že je lepší mít a nepotřebovat než potřebovat a nemít. Celý život můžeš být v pohodě a nemusí se ti nic stát, ale jednoho krásného dne se můžeš dostat do situace, kdy by ti přišla vhod a místo aby jsi ji použil budeš bušit hlavou o dlažební kostky, že ti kvér leží doma v šupleti. Tam mu bude rozhodně dobře


bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 18 bře 2009 18:36

dobre, pohoda, klidek... kto chce nech nosi, je to kazdeho osobna vec...
ale uznajte, nosit 2 zbrane v nasich podmienkach je uz trochu pritiahnute za vlasy... do opery, do kina, na ples atd...
a myslim ze aj ked mam zbrojak na nosenie, nemam chut do mesta nic nosit, a myslim ze s tym pocitom ze som neozbrojeny a moze ma niekto odprasknut viem zit v pohode aj dalej... :lol:
skor by som povedal ze ma zrazi auto ale trafi meteorit... :(
toho sa treba bat viac...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 18 bře 2009 18:39

Ještě jinak. Kolikrát jsi boural v autě a potřeboval pásy a hůře airbagy? Ani jednou? Tak to asi budou v tom autě taky úplně zbytečné ne? ;)
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 18 bře 2009 18:46

To je sice pravda, ale nošení záložní zbraně mi paranoiou opravdu zavání.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 18 bře 2009 18:47

záložní asi jo, já teď reagoval na Bufallovu hlášku že ani jedna v podstatě není vůbec potřeba
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 18 bře 2009 19:21

ok, ok... nebudeme tu riesit bezpecnostnu otazku v state... :(
drzme sa temy zalozna zbran... osobne som videl chlapika, v 90-tych rokoch, ukazoval mi v podpaznom puzdre ze ma Cassula 454 od Freedom Arms a este k tomu asi s 7 -8 palcovou hlavnou, no a na dovazok vytiahol z ladvinky CZ 75... vraj ako zalozna.... :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 bře 2009 19:50

bufallo píše:ok, ok... nebudeme tu riesit bezpecnostnu otazku v state... :(
drzme sa temy zalozna zbran... osobne som videl chlapika, v 90-tych rokoch, ukazoval mi v podpaznom puzdre ze ma Cassula 454 od Freedom Arms a este k tomu asi s 7 -8 palcovou hlavnou, no a na dovazok vytiahol z ladvinky CZ 75... vraj ako zalozna.... :lol:
Asi posiloval...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 18 bře 2009 20:58

Dokážu si představit, že někdo nosí i záložní zbraň. A upřímně je mi i úplně jedno jestli jí někdo nosí.............a nebo nenosí žádnou. Což takhle trochu respektu a vůli k svobodnému názoru a nejen výsměch. Leckomu příjde zbytečné nosit i pepřák, natož střelnou zbraň....nemluvě o dvou :wink:
Osobně ovšem coby "záložku" chápu jako velká část ostatních vezdejších. Tedy malou a placatou věc šikovně ke schování..........nicméně obvykle coby jedinou u sebe (do plavek se fullsize 1911 blbě schovává :lol: )
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 18 bře 2009 23:59

Jo, zalozka je zbytecna a ta prvni vlastne taky, vzdyt ji skoro nikdo nemusel pouzit - tak ja je skaknu v pondeli odevzdat, stejne jsou spatne :lol:
To jsou zas argumenty
At si kazdej nosi klidne dve 1911, ja nosim jen jednu fullsize a uplne mi to staci :)
Ad plesy - nevim, jak moc je to lidova zabava, kdyz te tam treba bez listku nepusti, ale i tak, vzhledem k tomu, kde nekteri z nas bydli, tak by si na navrat z plesu domu mohli vzit pro jistotu broknu a jeste by to nebylo uplne bezpecne :) Chapu argument o lidove zabave, nechapu argument o alkoholu - snad kdyz nosim, tak nepiju, nee ?
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 19 bře 2009 00:08

Kdo ma papiry at nosi co si mysli ze potrebuje nebo co chce, treba dve... Nekteri nechapou, proc jini nosi dve a pritom se divi lidem, kteri by nam zbrane nejradsi zakazali a boji se dalsiho vyvoje zakonu a postoje lidi vuci nam. Jak se tem lidem muzeme divit, kdyz by se tu skoro ukrizoval nekdo, kdo nosi 2 :-D
Ja 2 nenosim, pro mne je to zbytecne, ale to je muj pripad a muj problem. Muj problem, kdyz s mou pistoli udelam pruser a muj problem, kdyz mi druha bude chybet.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 19 bře 2009 02:18

Bože, to je zase debata.

Neprohlásil jsem nic jiného, než že záložku považuju za zbytečnost.
Jedna zbraň úplně stačí, když s ní umíš zacházet.

Pro mě za mně, ať si každej nosí třeba vz.59 a SA58 jako záložku :roll:

To, že to považuu za píčovinu je čistě můj subjektivní názor-
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 bře 2009 07:01

Avax píše:Kdo ma papiry at nosi co si mysli ze potrebuje nebo co chce, treba dve... Nekteri nechapou, proc jini nosi dve a pritom se divi lidem, kteri by nam zbrane nejradsi zakazali a boji se dalsiho vyvoje zakonu a postoje lidi vuci nam. Jak se tem lidem muzeme divit, kdyz by se tu skoro ukrizoval nekdo, kdo nosi 2 :-D
Ja 2 nenosim, pro mne je to zbytecne, ale to je muj pripad a muj problem. Muj problem, kdyz s mou pistoli udelam pruser a muj problem, kdyz mi druha bude chybet.
To mi příjde uhozené, takový závěr. Když pominu fakt, že některé příspěvky v témto tématu mají do rozumnosti opravdu daleko, tak se divím, kolik zbytečných vášní vyvolávají.
Pokud někdo chce nosit dvě zbraně - ať je nosí. Pokud někdo s sebou nosí 200 patron do zásoby, ať je nosí. Já zbraň nosím jen na nákupy do hypermarketu (od jisté doby) a na večerní procházky se psem.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 bře 2009 09:46

Je potřeba si uvědomit dva významy pojmu "Záložní zbraň":

1, z hlediska způsobu užití
2, specifikace určité kategorie zbraní

Já třeba nosím Ruger LCP, který rozhodně spadá do kategorie záložní zbraň, jelikož ale nosím pouze tohoto malého mrzáka, z hlediska použití se v tomto příadě nejedná o zbraň záložní, ale o zbrań hlavní.

Jinak jsem toho názoru, že tahat s sebou dvě zbraně je pro běžného slušného občana zbytečnost. Vždyť není válka...nebo tahat nějakej full size na 15 nábojů a k tomu ještě náhradní zásobník...Na co? Víc jak šest nábojů v zásobníku stejně pro nutnou obranu nepoužijete, teda pokud nemáte 22 LR :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 19 bře 2009 10:20

Childeater: to taky nebylo na tebe :)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 19 bře 2009 22:03

predator píše:na 15 nábojů a k tomu ještě náhradní zásobník...
Na bežné nosenie ideálny palebný priemer. Čo je na tom divné? Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět