zakon

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 18:32

na www.e-zbrane.cz je napsané o tom noviamidu, že je nehumánní to používat proti lidem, zakotvení v zákoně to v podstatě nemá, že se to nesmí použít, má s tím někdo zkušenosti, jak to funguje na lidi, já jen, že jsme řešili škodlivost plynovek pro majitele


Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 01 úno 2006 20:19

cmk píše:Vy vytahnete plynovku, on ostrou a budete do sebe palit... Kdopak asi vyhraje? On u soudu nakonec jeste rekne, ze si myslel, ze ho chcete zastrelit a proto se branil ostrou a nakonec i tam ho zprosti obzaloby...
Sakra, to je debata! A proč, proboha, budeš tu plynovku tahat? To si ji takhle prohlíželi dva takoví ve Vídni proti bance a securityman banky po nich zahájil palbu osmatřicítkou - velice přesnou a úspěšnou. Když je dali ve špitále jakž takž do kupy, soud je zavřel (sekuriťáka osvobodil).
Každý, kdo se takhle vyptává, by si měl nejdříve přečíst § 13 tr. zákona - to je totiž podmínka, aby se mohl vůbec nějak bránit. A prosím číst pomalu a pečlivě, každé slovo tam má význam.
Ohledně počtů ZP a držených zbraní (legálně) - to je statistika na houby. Stejně tak, jako je moc málo držitelů ZP s jednou skupinou (já nikoho takového neznám) tak je moooc málo držitelů, kteří mají jen jednu zbraň - když dělám sportovní střelbu, tak mám min. 2 a více zbraní, myslivci jakbysmet a ti, co to mají jen na sebeobranu, tak mají min. taky 2 - jednu na nošení a jednu na trenink. Takže tyhle statistiky jsou na dvě věci: na nic a...
Je otázkou, jestli to (čili chybně stavěné statistiky) ten Kreml dělá naschvál, aby mu nikdo moc nekoukal na prsty, nebo jestli si ten titul Ing. (no ale on je vojenský Ing) koupil - to, že než mu to někdo řekl, považoval psychologa za lékaře, by tomu odpovídalo!
Ostatně už Churchill řekl, že věří jen takovým, které si sám zfalšoval!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 01 úno 2006 20:23

anonymní píše:na www.e-zbrane.cz je napsané o tom noviamidu, že ...
Chtěl jsem se na ten server kouknout, ale hlásí mi to, že prej neee - nedostanu se tam, nezobrazí se mi ŇYC - natvrdo!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 22:00

Omlouvám se, odkaz by měl být http://www.e-zbrane.sk/gasammo.htm nějak mi jde pomalu internet, tak to nemůžu ověřit, je tam odkaz o střelivu...
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 01 úno 2006 22:53

Jo jo, díky, je to skutečně slovenský server - už jsem si to přečetl.
I když... moje výhrady vůči těmto udělátkům to rozhodně nezmírnilo. Mám takový svrbění, že tyhle bouchačky jsou dobré akorát tak na průšvih. :(
Vůbec při čtení některých příspěvků mám neblahý pocit, že jejich pisatelé se těší, až konečně budou mít možnost tu "krochnu" vytáhnout a bouchat a bouchat ... 8) :? - viz já vytáhnu, on vytáhne ... život není PC hra a po GAME OVER není obvykle možno RELOAD!
Mám pocit, že si to tady někteří nadšenci neuvědomují!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 01 úno 2006 23:18

Co se týká té statistiky,tak součet zbraní tří nejozbrojenějších členú našeho střeleckého klubu dá dohromady 27kusú :shock:
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 01 úno 2006 23:58

Když jsem byl ještě malej, měl jsem doma obvykle 5 želez, dlouhé jsem domů netahal. Co jsem vyrostl, už jich tolik nepotřebuju. Taky už nestřílím tolik disciplin :lol:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Návštěvník

To je téma na samostatný příspěvek - kolik kdo střílí discip

Příspěvek od Návštěvník » 02 úno 2006 07:16

Nechci psát kolik toho kdo doma má, protože sběratelé jsou okrajová skupina /mají svůj server hoba/ a za druhé mít něco jen doma a nestřílet z toho, to je trochu mimo téma tohoto fóra.
Já se dlouho snažil udržet to na 10 kusech dle zákona, abych nemusel kupovat silnější trezor, ale mám jich stejně 11.
Na druhou stranu jsem na oddělení viděl řadu lidí, kteří šli ZP vrátit s tím, že žádnou zbraň stejně nemají. Ty jste zapomněli uvést, je jich taky dost.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 úno 2006 09:12

2CMK:
Já jsem to psal ve smyslu, že ten počet 600k vypadá velký, ale na ulici bys hledal ozbrojeného s lupou. Akorát v novinách by klidně podle toho čísla napsali "Ozbrojen je každý sedmý muž".
Přestupků bude podle mě nejvíc u myslivců.
Jednak jsou asi poměrně více kontrolováni mysliveckou stráží nebo policií a jednak střílejí venku mezi lidma a ne na střelnici, takže jsou víc na očích. A taky je jich poměrně hodně.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 úno 2006 09:21

Balda píše:Co se týká té statistiky,tak součet zbraní tří nejozbrojenějších členú našeho střeleckého klubu dá dohromady 27kusú :shock:
Já jsem taky hodně nadprůměrný a ještě znám lidi co toho mají víc než já.

Z toho plyne jediné - musí existovat kvanta lidí, kteří mají mají ZP a nemají žádnou zbraň. Asi jich bude víc než si myslíme.
Návštěvník

Přesně tak

Příspěvek od Návštěvník » 02 úno 2006 09:30

To už jsem psal, ale znovu to shrnu:
1. nejvíc zbraní na osobu mají sběratelé, kteří je nikam neberou, nenabíjejí je a nestřílejí z nich
2. pak je hodně lidí se ZP a počtem zbraní 0 ks
3. pak je dost lidí se ZP a jednou zbraní, kteří ji jen nosí a skoro nikdy nevystřelí - i v situaci, kdy vidí nějaký trestný čin, ale prostě jdou dál, protože se jich to netýká
4. no a pak zbývá banda lidí toho typu, co se vyskytují tady na serveru (myslivci, kteří nosí a střílejí, sportovní střelci, kteří nosí a střílejí, maniaci, co nosí a čekají, až si vystřelí)
anonymní

Příspěvek od anonymní » 02 úno 2006 09:57

Balda píše:Co se týká té statistiky,tak součet zbraní tří nejozbrojenějších členú našeho střeleckého klubu dá dohromady 27kusú :shock:
Když si vás představím v plné zbroji, tak mě vstávají chlupy na zádech.
Podele mě mají plynovky účel, jen musíte vědět, kdy ji vytáhnout a tu možnost vždy nechat jako okrajovou, když na vás někdo vytáhne ostrou, není podmínka že bude střílet, ne každej má na to zastřelit člověka z 1metru. Plynovky mají spíše psychologický efekt a přidávají pocit bezpečí i pro majitele, s plynovkou se nesmí nic uspěchat,s ostrou taky nemůžete vědět že vás někdo nezastřelí, i když jich třeba budete mít u sebe 27. Přece jenom když vás někdo přepadne, tak se mu nejprve snažíte domluvit, pak mu dáte po h..., a když vytáhne nůž, tak vytáhnete zbraň a vystřelíte, ne, protože on se odporoučí.... na to stačí plynovka..., i když praha, brno bych s sebou nosil ostrou, ale malý město 50tis.obyvatel stačí plynovka...
NN

Příspěvek od NN » 02 úno 2006 11:16

... zase jeden optimisticky pacifista

bud si isty, ze ked vytiahnes plynovku na niekoho kto ma ostru, budes mat v hlave prievan
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 úno 2006 11:37

anonymní píše:
Balda píše:Co se týká té statistiky,tak součet zbraní tří nejozbrojenějších členú našeho střeleckého klubu dá dohromady 27kusú :shock:
Když si vás představím v plné zbroji, tak mě vstávají chlupy na zádech.
Podele mě mají plynovky účel, jen musíte vědět, kdy ji vytáhnout a tu možnost vždy nechat jako okrajovou, když na vás někdo vytáhne ostrou, není podmínka že bude střílet, ne každej má na to zastřelit člověka z 1metru. Plynovky mají spíše psychologický efekt a přidávají pocit bezpečí i pro majitele, s plynovkou se nesmí nic uspěchat,s ostrou taky nemůžete vědět že vás někdo nezastřelí, i když jich třeba budete mít u sebe 27. Přece jenom když vás někdo přepadne, tak se mu nejprve snažíte domluvit, pak mu dáte po h..., a když vytáhne nůž, tak vytáhnete zbraň a vystřelíte, ne, protože on se odporoučí.... na to stačí plynovka..., i když praha, brno bych s sebou nosil ostrou, ale malý město 50tis.obyvatel stačí plynovka...
Na plynovky je jiny thread. Cili presun se prosim tam.

Jinak si bud jist, ze az na nekoho tu plynovku vytahnes... rekneme treba pro ilustraci na me :-) ... nebudu vahat ani vterinu abych netasil a nestrilel. Cili nebudu cekat co ty na to. Proste te zastrelim. O tom to je. Jak uz tu bylo Xkrat napsano v threadu co o tom byl... plynovka je nebezpecna zejmena pro sveho majitele. Ja tvrdim (ackoliv to nekdo vidi jinak), ze hrozba zbrani, je nejlepsi zpusob jak se dostat do penalu. Je sice male riziko, ze ten druhy opravdovou zbran nema (viz. ta statistika), ale spolehat se na to povazuju za sebevrazdu.

Tedy jeste jednou.... o plynovkach prosim jinam.

Diky.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 úno 2006 12:05

Nechci ti brát iluze, ale když na tebe vytáhne plynovku tak stejně nepoznáš jestli to není ostrá.
A chtěl bych tě vidět jak tasíš zbraň, když už na tebe někdo míří.

A zase jsme na Divokém Západě, dva kovbojové stojí proti sobě, klobouky v čele, sirka v puse, slunce pálí, pot teče, tik v oku, okenice se zavírají a hrobník vytahuje metr...
Odpovědět