zakon

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 09:52

http://www.mvcr.cz/2003/odbor/obp/stat0 ... _info.html už jsem to našel jestli to zajímá i vás.. každopádně tolik lidí jsem nečekal :shock:


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 úno 2006 10:01

Tak málo, že? :wink:

Zajímalo by mě, co znamená ta druhá tabulka? Ty přestupky a trestné činy? Co se pod nimi skrývá?
anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 10:04

není špatné podívat se na kriminalitu, je napravo v liště... - vraždy loupežné, každopadně za 10 let si asi střelivo budeme kupovat v trafice
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 úno 2006 10:07

anonymní píše:http://www.mvcr.cz/2003/odbor/obp/stat0 ... _info.html už jsem to našel jestli to zajímá i vás.. každopádně tolik lidí jsem nečekal :shock:
Ostatne je treba si uvedomit, ze je vice nez pravdepodobne, ze jeden clovek ma vice nez jednu kategorii ZP. Ja napriklad spadam pod vsehcny... cili to cislo je zavadejici...
anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 10:17

I kdybychom vzali v potaz jen jednu kategorii, tak je to plně ozbrojené větší město
anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 10:31

Teď jsem hledal podobnou statistiku v USA, ale nějak mě zaujala jejich knihovna, ve které jsme stále posuzování jako čekoslovensko, i když dřívější, pro neangličtináře former http://lcweb2.loc.gov/frd/cs/cstoc.html
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 úno 2006 10:41

Tam je to podle studie z roku 1987, od té doby to nikdo neaktualizoval. Až na ten přidaný nadpis former=bývalý.
Asi nemají potřebu se o to starat.

BTW: O Iráku tam píšou, že tam vládne Saddám Husajn a mají dobré vztahy s okolními státy v Perském zálivu...
anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 10:51

tak toho iráku jsem si nevšiml,měl jsem spolužačku z USA a její znalosti tomu odpovídají, střední školy si vybírala podle toho na jaké se hrají jaké hry - voljbal, plavání :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 úno 2006 11:03

Já se tomu ani nedivím. Amerika je nejvýznamnější stát na světě, takže je každý sleduje a má o nich informace. Naopak oni tu potřebu neustále sledovat ostatní nemají.
Jo, a když uslyšíš někoho jak se jim směje, že jsou amíci blbí, tak se ho schválně zeptej, ať ti z hlavy vyjmenuje alespoň polovinu z amerických států. :wink:
A kdyby to byl opravdový zeměpisec, tak ať řekne jména aspoň 5-ti guvernérů. To je člověk významově jako prezident nějakého evropského státu.

PS. Já znám Schwarzenegera v Kalifornii a to je vše. :lol: :oops:
Ale větší půlku těch států bych dal. :wink:
anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 11:09

Státy bych dal a guvernéra známe asi všichni jen jednoho :lol: každopádně tam mají pěknej bo... ještě škoda, že tam není napsaný, kdy tam přidali to former...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 úno 2006 11:42

Takze zase zpet k zakonum panove...
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od yuras » 01 úno 2006 15:00

Andy píše:Ostatne je treba si uvedomit, ze je vice nez pravdepodobne, ze jeden clovek ma vice nez jednu kategorii ZP. Ja napriklad spadam pod vsehcny... cili to cislo je zavadejici...
psal jsem ohledne 'roztrideni' na MV ale bohuzel nevedou statistiky rozdelene podle toho, kolik lidi ma vice skupin a jakych.
dokonce nebyli ani schopni odpovedet na otazku, kolik lidi ma zapsany zbrane 'pro noseni'...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 úno 2006 15:48

Když to vezmu logicky, tak u nás je asi 200tisíc držitelů ZP, kteří mají něco přes 600tisíc zbraní. Takže na jeden ZP připadají asi 3 zbraně.

Když se na to ale podívám podrobněji tak zjistím, že hafo držitelů ZP vůbec nevlastní zbraň (všelijaké ty ochranky + znám osobně 2 lidi, co si udělali ZP a jeden zbraň časem prodal a druhý si ani po 5-ti letech nic nekoupil a ten ZP mu teď propad) a další kvanta střelců mají jen sportovní zbraně (třeba jen perkusáky nebo malorážky) a další tuny majitelů jsou myslivci co mají jen nějakou kulovnici, tak množství lidí, co mají zbraň na sebeobranu bude tak třetina (odhad - pálím od boku :wink: ).
A z té třetiny ji bude pravidelně nosit tak 10%, zbytek ji má doma jen tak schovanou.

V tomhle světle už ta statistika o vyzbrojení našich občanů vypadá zcela jinak.
anonymní

Příspěvek od anonymní » 01 úno 2006 16:26

Znám pouze lidi, co vlastní pouze jednu, kterou mají doma v trezoru a potom kasmarády myslivce, které nemají žádnou, spousta si jich udělala myslivecké zkoušky a pušku si koupí, až budou mnohem starší, tak to říkají oni... chtělo by to přesnou evidenci počtu zbraní, tak jak jsou podrobně popsány kategorie, a u jednotlivých druhů zbraní napsaný počet , které vlastní občané ČR
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 01 úno 2006 18:06

Kubajzz píše:Když to vezmu logicky, tak u nás je asi 200tisíc držitelů ZP, kteří mají něco přes 600tisíc zbraní. Takže na jeden ZP připadají asi 3 zbraně.

Když se na to ale podívám podrobněji tak zjistím, že hafo držitelů ZP vůbec nevlastní zbraň (všelijaké ty ochranky + znám osobně 2 lidi, co si udělali ZP a jeden zbraň časem prodal a druhý si ani po 5-ti letech nic nekoupil a ten ZP mu teď propad) a další kvanta střelců mají jen sportovní zbraně (třeba jen perkusáky nebo malorážky) a další tuny majitelů jsou myslivci co mají jen nějakou kulovnici, tak množství lidí, co mají zbraň na sebeobranu bude tak třetina (odhad - pálím od boku :wink: ).
A z té třetiny ji bude pravidelně nosit tak 10%, zbytek ji má doma jen tak schovanou.

V tomhle světle už ta statistika o vyzbrojení našich občanů vypadá zcela jinak.
Ne tak docela. Velka cast prestupku a trestnych cinu se odehraje u myslivcu,ktere do sveho vypoctu nepocitate apod... Proste stale zustava 99.8% lidi,kteri svou vlastni zbrani spachaji tr.cin a 99% lidi,co s ni spachaji prestupek,coz je hluboce pod prumerem cehokoli jinyho.A podle me povedomi "grazlu",ze potencionalni obet by se treba mohla branit strelnou zbrani ty 2 promile, resp. 1 procentu pruseru vyvazi,az bych rekl hodne prevazi.
Odpovědět