zakon c. 52/2009 Sb. novela - viz chat.

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
epetr2008

zákon č. 52/2009 Sb. novela - viz chat.

Příspěvek od epetr2008 » 31 bře 2009 16:15

http://www.novinky.cz/domaci/164935-nov ... icich.html

Takže když se nějakej papaláš ožere jako pr* havaruje a někoho zabije, :roll: tak se nesmí říct kterej to byl, protože to je jasné porušení zákona :roll:

Případě, až bude jistej ředitel opět střílet po nevinnejch lidech které si spletl, tak se taky nesmí říct kterej to byl :twisted:

A týká se to všech lidi na fóru :twisted: novinářů i lidí z fóra.

Vyšlo to už 31.Března a stejně přemejšlím jestli to není Apríl :)


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 dub 2009 19:33

Vím, že následující slova mohou znít marně, ale člověk by měl uvažovat tak, aby uchopil podstatu věci.

Ten zákon vzniknul ze dvou základních důvodů:

1. Má chránit vyšetřování zločinů. Jestliže dojde k vyzrazení odposlechů, znamená to vyzrazení faktu, že Policie někoho sleduje. Jedná se většinou o zcela otevřené manipulativní jednání většinou někoho, kdo chce ovlivnit běh událostí - například narušit vyšetřování věci.

2. Jedná se o ochranu někoho práv. Ať chcete, nebo ne, každý vyšetřovaný je člověk. Já mám známého, který byl ze zcela nesmyslných důvodů obviněn z trestného činu, čehož se chytly místní noviny a napsaly o něm článek ještě dřív než měl možnost se jakkoliv bránit (protože zrovna seděl ve vazbě). Dotyčného to stálo existenci a čest, protože jakmile vás někdo označí za zločince bvyť jim nejste, fámy se s vámi nesou už celý zbytek života. Kdyby tenkrát k úniku informací nedošlo, věci by se samy daly do pořádku, protože u soudu dotyčný člověk dokázal svou nevinu. Zákon má chránit obžalované, kterým nebyla prokázána vina od zbytečného narušování soukromí.

Zákon má lidi chránit. Žádný zákon ale nepostřehne všechny nepravosti světa. A to, že zákon brání spravedlnosti u některých lidí a vykuků je jiná věc.

Já sám ten zákon nepovažuju za moc užitečný, protože tu jsou jiné zákony, které už platí a které by podobnému jednání měly zabránit. Mělo být použito nejdříve těchto starých zákonů, ale ... znáte to.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 09 dub 2009 20:33

Vemte si třeba případ poslance Wolfa.
Podle tohodle zákona by se o tom muselo mlčet :roll:

Takže jsou lidé ,,rovní" a ,,rovnější". Těm rovnějším hrozila dříve alespoň ostuda. Teď už se nemusej bát vůbec ničeho, dokud maj ,,svého muže" na správném místě. :roll: :roll:

Ano, ve státě kde spravedlnost vítězí by to byl jistě užitečný zákon.

No já o tom nechtěl diskutovat, ale protože to tady PČR monitoruje, tak je dobré si na to dávat bacha.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 09 dub 2009 20:50

dneska si musis na jazyk davat bacha stejne jako za komance, sice dneska muzes rict ze topolanek je vořežprout ale to je tak vsechno.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 dub 2009 21:48

Řekněme si na rovinu že za komančů by 5% dnešních ,,zákonů´´ vyhnalo lidi do ulic,jenomže tu máme demokraciu tak se to snadněji utahuje a škrtí!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Netrefijev
Příspěvky: 30
Registrován: 06 čer 2008 12:25

Příspěvek od Netrefijev » 10 dub 2009 06:18

HanuIv píše: 2. Jedná se o ochranu někoho práv. Ať chcete, nebo ne, každý vyšetřovaný je člověk. Já mám známého, který byl ze zcela nesmyslných důvodů obviněn z trestného činu, čehož se chytly místní noviny a napsaly o něm článek ještě dřív než měl možnost se jakkoliv bránit ....
Víš ale tenhle zákon se vztahuje na oběti trestného činu a né na obviněné z trestného činu. Tak že by i po vydání tohoto zákona stejně mohli napsat kdo je ve vazbě.... Je jisté že oběti trestných činu musí být chránění před novinovými plátky typu blesk aha atd.
Ale jak jsem řekl jinde, ten záhon je dělaný pro všechny lidi ale hlavně pro politiky a státní činitele aby se nevědělo o jejich křivárnách.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 dub 2009 06:59

Bylo by vhodné si ten zákon přečíst.

Hovoří se tam o ochraně obětí a o tom, že nesmí být nikomu sdělen obsah odposlechů ani fakt, že byly odposlechy nařízeny dokud nebudou použity před soudem.

Proč si myslíte, že se jedná o zákon, který má politikům pomoci zastírat jejich nepravosti? Můžete uvést nějaký příklad?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Netrefijev
Příspěvky: 30
Registrován: 06 čer 2008 12:25

Příspěvek od Netrefijev » 10 dub 2009 08:18

Ano bylo by to vhodné si ho přečíst:

http://www.sbirka.cz/POSL4TYD/NOVE/09-052.htm

Proč si myslím že by měl zákon zastírat jejich nepravosti? Protože sám navrhovatel který vložil do nového zákona zákaz zveřejňování odposlechů to přiznává:
2) Že jde o ochranu politiků, říká vlastně i ten, kdo zákaz navrhl, poslanec ODS Marek Benda. Netají se totiž tím, že mu vadí zveřejnění odposlechů z policejního spisu Krakatice.

Benda tvrdí, že tento spis nedokazuje propojení politiky, lobbistů, podnikatelů a organizovaného zločinu. Já, a nejen já, jsem přesvědčen, že to naopak jasně prokazuje. Z policejních odposlechů vyplývá, jak vysoko sahala chapadla dnes již mrtvého bosse českého podsvětí Františka Mrázka. Lidé mají právo vědět, že vysoce postavený úředník důležitého Národního bezpečnostního úřadu radil Mrázkovi ohledně privatizace nějaké firmy. Lidé také mají právo vědět, že dnešní ministr vnitra Ivan Langer lobboval ve prospěch podnikatele, který chtěl firmu koupit. To všechno odposlechy ukázaly.

Zmíněné informace ze spisu Krakatice se dostaly na veřejnost z jediného důvodu: vyšetřování případu se prostě na příkaz politiků uložilo k ledu, spis neměl spatřit světlo světa. Tohle není žádná novinka, i premiér Topolánek řekl: "Policie a služby to (spis Krakatice) možná chtěly řešit, ale byly umlčeny či zastrašeny. A ten stav trvá dodnes." Dnes ale Topolánek hlasoval pro zmíněný zákon. Kdyby platil už dříve, na noviny a novináře, kteří odposlechy ze spisu Krakatice zveřejnili, by padl těžký postih.
Odpovědět