Zacatecnik

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Herink

Začátečník

Příspěvek od Herink » 21 črc 2005 01:24

Zdar,
jsem totální začátečník (v optice, ve zbraních už se docela vyznám), takže bych potřeboval několik základních informací: co je to korekce paralaxy, jak to funguje a oč je takto vybavený puškohled lepší, než obyčejný (paralaxa by se dala korigovat nastřelením jako třeba u dioptru, ne?), jaké jsou nevýhody puškohledů s proměnným zvětšením (drží zaostření a nastřelení?) a jak je na tom s kvalitou současná MeOpta? Předem dík za odpovědi
P.S. Uvítal bych, kdyby si tady duo Andy+Sidewinder výjimečně nedávalo po držce s nějakým Anonymem, takže prosím opatrně!!!


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 črc 2005 08:09

Zdravim, boj s vetrnymy mlyny je takovym nasim konickem :) .. ale k veci .. zalezi samozrejme, na jakou zbran optiku chcete a co s ni chcete strilet. Zacatecnikovi mohou pomoci moje stranky:

venovane vetrovce 200S: www.volny.cz/vetrovka
venovane malorazkam CZ 452: www.volny.cz/cz452

Pokud budete chtit davat puskohled na velkou odstrelovacku a nebo neopak na pistoli, tam nemohu moc radit, zkusenosti nemam.

A k Meopte, jejich puskohledy jsou spicka, nejlepsi co jsem v posledni dobe videl byl Meostar R1 4-16x44, naprosto dokonaly kousek, ale cena mne vzdy odradi, na velkou odstrelovacku by to ale bylo myslim idealni. Vyborna povrchova uprava cocek, tim padem i skvela svetelnost a cisty ostry obraz.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 29 črc 2005 23:47

Sidewinder píše:Zdravim, boj s vetrnymy mlyny je takovym nasim konickem :) .. ale k veci .. zalezi samozrejme, na jakou zbran optiku chcete a co s ni chcete strilet. Zacatecnikovi mohou pomoci moje stranky:

venovane vetrovce 200S: www.volny.cz/vetrovka
venovane malorazkam CZ 452: www.volny.cz/cz452

Pokud budete chtit davat puskohled na velkou odstrelovacku a nebo neopak na pistoli, tam nemohu moc radit, zkusenosti nemam.

A k Meopte, jejich puskohledy jsou spicka, nejlepsi co jsem v posledni dobe videl byl Meostar R1 4-16x44, naprosto dokonaly kousek, ale cena mne vzdy odradi, na velkou odstrelovacku by to ale bylo myslim idealni. Vyborna povrchova uprava cocek, tim padem i skvela svetelnost a cisty ostry obraz.
meopta ma hezky sklo jinak je to sracka.

kvalita je leupold, nightforce nebo schmidt/bender :!:

pokud chces "levny" a kvalitni puskohled tak jedine weaver.
alex14

Příspěvek od alex14 » 16 dub 2006 19:35

Má Slávii 630 a nikde na ni nemůžu najít puškohled(za přijatelnou cenu).
Popravdě ani nevím, jestli na 630 de? :oops:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 16 dub 2006 20:15

Ma ta 630-ka rybinu? .. drazky na vrchu valce - pro montaz optiky?
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 16 dub 2006 22:04

630 rybinu nemá !!
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 16 dub 2006 22:30

Tak k puskari s ni a at tam udela nebo namontuje rybinu.. pak to bude jednboduche ..
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 17 dub 2006 13:46

alex14 píše:Má Slávii 630 a nikde na ni nemůžu najít puškohled(za přijatelnou cenu).
Popravdě ani nevím, jestli na 630 de? :oops:
Už jsem to někde psal, pozor při montáži puškohledu na pístovou vzduchovku. Optiku je třeba vybírat prakticky jako na kulovnici, ikdyž není třeba mít takové nároky na světelnost, jas a další optické vlastnosti. Z mechanické odolnosti bych ale neslevil ani mrť, protože pístová vzduchovka má ráz prakticky jako kulovnice ráže 7,62x39, jenže obráceně orientovaný (tzn. dopředný), takže to v ruce nevnímaš tak tak intenzívně - zbraň spíš vyskakuje z ramene. Tomu dalekohledu je ale jedno, jestli sebou mrskne dopředu nebo dozadu. Na uvolnění čoček a osnovy to má shodný vliv. To, co je vhodné pro větrovku, může být nepoužitelné pro vzduchovku
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 07 kvě 2006 08:13

tak nevim...zkousel uz si pistovku drzet jednou rukou a vystrelit? jedine co citim je ze se muzna trochu pohne do zadu(normalni zpetny raz)ale necitim nic v opacnem smeru...podle meho by se nakonec hodnoty zpetneho a dopredneho razu mely temer smazat...vysledkem by tedy mel byt jenom o neco malo zpetny raz-tak nevim mozna se mylim a byl bych rad jestli by mi to nekdo osvetlil :roll:
jo a k te rybine...staci jestli znas nekoho kdo umi dobre s frezkou...me to takhle udelal jeden znamy-sice sem mel strach ze se nejak bude deformovat valec(drazky sou pomerne hluboko) ale nakonec je to pomerne v klidu-zadny problem :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 kvě 2006 11:05

Tak tak, vzduchovka má zpětný ráz prakticky nulový, rozhodně se to nedá srovnávat s žádnou kulovnicí, a ani náhodou s 7,62x39.
Jisté vibrace tam však samozřejmě jsou, ale problém malé trvanlivosti optiky je daleko víc způsoben jednak tím, že ty vzduchovky jsou levné a podle toho na ně lidi taky kupují optiku a jednak tím, že z průměrné vzduchovky se za rok vystřelí i několikasetnásobně víc než z průměrné kulovnice.
Ono není se co divit, když slušný náboj do kulovnice stojí tolik co krabička diabolek. :wink:
Prostě vzduchovky jsou nepoměrně využívanější, proto ta optika trpí víc, není to nějakým silným zpětným rázem. Ono pro optiku je lepší 1x pořádné kopnutí než 100x natažení + 100x zaklapnutí hlavně + 100x malé vibrace při výstřelu + x-krát položení na stůl atd. atd.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 kvě 2006 21:09

Marcus píše:tak nevim...zkousel uz si pistovku drzet jednou rukou a vystrelit? jedine co citim je ze se muzna trochu pohne do zadu(normalni zpetny raz)ale necitim nic v opacnem smeru...podle meho by se nakonec hodnoty zpetneho a dopredneho razu mely temer smazat...vysledkem by tedy mel byt jenom o neco malo zpetny raz-tak nevim mozna se mylim a byl bych rad jestli by mi to nekdo osvetlil :roll:
jo a k te rybine...staci jestli znas nekoho kdo umi dobre s frezkou...me to takhle udelal jeden znamy-sice sem mel strach ze se nejak bude deformovat valec(drazky sou pomerne hluboko) ale nakonec je to pomerne v klidu-zadny problem :wink:
Osvetľujem: Nejde o spätný ráz ako taký, ale rozvibrovanie...

Pri puške je to len 1 moment, ale pri vzduchovke nie!
Najprv kopne do pleca, potom od pleca a potom to ešte celé ´´dozváňa´´
A takáto charakteristika pohybu piestu sa prenáša materiálom zbrane (oceľ) ktorá výborne šíri vibrácie... Toto má na optiku oveľa horší vplyv
ako 1 väčšia rana.
:idea:
Pajin

Příspěvek od Pajin » 10 zář 2008 21:41

Zdravím všechny vzduchostřelce a měl bych na Vás takový dotaz. Mám léta slavii 630 a jsem s ní velmi spokojen ale chtěl bych na ni namontovat optiku (gamo 4x20) a jelikož 630 nemá rybinu tak je to problem, tak se Vás ptám je to vůbec možné pokud je tak kde to dělají (jsem z Olomouce) a na kolik to tak může přijít. Dík za Vaše rady :oops:
Uživatelský avatar
skullmann
Příspěvky: 149
Registrován: 14 bře 2008 22:37

Příspěvek od skullmann » 11 zář 2008 13:45

Pajin píše:Zdravím všechny vzduchostřelce a měl bych na Vás takový dotaz. Mám léta slavii 630 a jsem s ní velmi spokojen ale chtěl bych na ni namontovat optiku (gamo 4x20) a jelikož 630 nemá rybinu tak je to problem, tak se Vás ptám je to vůbec možné pokud je tak kde to dělají (jsem z Olomouce) a na kolik to tak může přijít. Dík za Vaše rady :oops:
hlavne tam 4x20 nedavaj (su to zbytocne vyhodene peniaze).....ked tak 4x32
happymoos

Příspěvek od happymoos » 11 zář 2008 14:47

NOVÁ 630 RYBINU MÁ
Pajin

Příspěvek od Pajin » 11 zář 2008 15:49

:cry: Jenže já mám ještě bez tak jsem se chtěl zeptat jestli to někdo dělá :?:
Odpovědět